Людмила Гургач – відома українська майстриня народних промислів художнього бісероплетіння, учасниця багатьох фестивалів, регіональних, обласних, і всеукраїнських. Її роботи експонуються у різних країнах світу: Канада, США, Австралія, Італія, Іспанія, Німеччина, Польща, а також в приватних колекціях чоловічих краваток. Цікавиться східною культурою і танцями, вивчає схожість узорів і…
У Чорткові знаходиться одна із найблагородніших організацій – «Дім милосердя». Заснований він юридичною особою Єпархіальним Управлінням Бучацької Єпархії УГЦ й двома фізичними особами: духовником «Дому милосердя» о. Іваном Мельником та матір'ю дитини з аутизмом п. Тетяною Дубиною у 2013 році. Історія зародження «Дому милосердя» вражаюча, адже на…
Фільм «Гра в імітацію» – це історична драма про криптографа часів Другої світової війни. Саме він допоміг в розшифруванні нацистського коду Енігми, що допомогло Антигітлерівській коаліції перемогти у Другій світовій війні, Фільм знятий на основі реальних подіях, які відбувалися 1939 році у Великобританії. У сюжеті розповідається про…
Фільм польської режисерки Агнєшки Голланд «Ціна правди» заснований на реальних подіях. Стрічка розповідає про розслідування британського журналіста Гарета Джонса злочинів Голодомору в Україні в 1932-1933 роках. Світова прем'єра фільму відбулася 2019-го року на Берлінському кінофестивалі, а в Україні 28 листопада того ж року. В основі сюжету –…
Ніколи не могла б подумати, що історія та архітектурні пам’ятки міста Бучача так зацікавлять мене. Зовсім нещодавно, щиро зізнаюся, я вважала, що це місто не дуже цікаве, та зараз кардинально змінила свою думку. Коли ми приїжджаємо в Бучач, виходимо із зупинки громадського транспорту, йдемо містом. Найперше, що…
Парафія у Дюссельдорфі була заснована досить давно, ще в повоєнних часах на території Північної Вестфалії, де священники намагалися організувати постійні Богослужіння. На початку літургія була тільки раз на місяць у маленькій капличці Дюссельдорф-Рат. На той час священником був о. Йосиф Петерс, який був першим, хто намагався зібрати…
Коли дитина йде у дитячий садочок, вона вчиться спілкуватися з іншими дітьми, ділиться живими емоціями з цим світом та адаптовується до нового середовища. У віці 2-6 років діти звикають до живого спілкування, а також заводять нових друзів, часто навіть пізніше вже у 6-7 років разом йдуть у…
Сила волі – це здатність контролювати свою увагу, емоції, бажання. Вона впливає на всі аспекти людського життя: здоров'я, матеріальне становище, стосунки, кар’єру тощо. Чому важлива сила волі? Дати відповідь на це запитання вам допоможе книга Келлі Макґоніґала. Над виданням працювали викладачі з найкращих університетів світу, було взято…
Ви коли-небудь замислювались над тим, наскільки глибокою може бути річка чи озеро, повз яке крокуєте кожен день? Скільки секретів можна заховати у його водах? Та кого варто боятися більше — водяної безодні чи людських емоцій? Над цим мимоволі замислюєшся, коли читаєш роман Поли Гоукінз «Глибоко під водою».…
Чому краще відмовитися добровільно бути підневільним, можна зрозуміти через призму життя двох головних героїнь української мелодрами «Віддана»: доньки хатніх робітників Стефанії та її пані Аделі – дочки доктора Ангера. У Тернополі прем’єра стрічки відбулася в кінотеатрі «СінемаСіті» 16 січня. У художньому фільмі події розвиваються у 1868 році…