Йдучи слідами потопельниці: рецензія на книгу Поли Гоукінз «Глибоко під водою»

Автор  Мар'яна Креховець Вівторок, 10 березня 2020 16:23

Ви коли-небудь замислювались над тим, наскільки глибокою може бути річка чи озеро, повз яке крокуєте кожен день? Скільки секретів можна заховати у його водах?  Та кого варто боятися більше — водяної безодні чи людських емоцій? Над цим мимоволі замислюєшся, коли читаєш роман Поли Гоукінз  «Глибоко під водою».

У центрі сюжету — маленьке містечко Бекфорд та розташований поруч Затон Утоплениць, історія яких тісно переплетена між собою. Здавна місцина відома тим, що у цих водах — добровільно чи ні — прощалися з життям жінки. Темне та моторошне місце, яке не дає спокійного життя місцевим жителям, що змушені розповідати древні історії різноманітним шукачам пригод. Однією з таких була Нел Ебботт — одержима затокою письменниця, яка прагнула розкрити історію Затону настільки, що стала її частиною. Вона загинула у цих водах, залишивши по собі недописану книгу, доньку-підлітка, тонни пліток, таємниць та ненависті, які пронесла крізь усе життя.

Історію загибелі Нел Пола Гоукінз передає через спогади, думки та почуття жителів Бекфорду, які, як виявилося, так чи інакше з нею пов’язані. Головними героями стають ледь не усі місцеві, долі яких, ніби нитки павутини, переплетені між собою. Складаючи картину подій з життя героїв стає зрозуміло — бекфордцям також є що приховувати. Невідомо, що страшніше — “Таємничий Затон Утоплениць” чи люди, що скористалися місцевою легендою, щоб позбутися “небажаних жінок”.

Темна та похмура атмосфера твору до кінця тримає читача у напрузі а спосіб подання історії дозволяє краще зрозуміти персонажів. Безперечно, саме це і є однією з сильних сторін твору — глибокий психологізм та продуманість образів, яких, до слова, у книзі немало. Турбуючись про всестороннє висвітлення розповіді Пола Гоукінз подає її від імені десятьох не схожих між собою героїв, кожен з яких має свою історію, проблеми і таємниці. Окрім родичів та знайомих Нел Ебботт історія торкається і інших жертв сумнозвісного Затону Утоплениць, що дозволяє читачу повністю зрозуміти, що саме відбувається у Бекфорді.

Головною ідеєю книги є висвітлення долі “небажаних” жінок, їхньої взаємодії з суспільством та ролі у ньому. Цю ж тему було висвітлено у попередньому романі авторки – «Дівчина у потягу», що, до слова, став бестселером. Схожа між собою головна думка двох книг стала причиною їх постійного зрівнювання між собою, що абсолютно неприпустимо. Обидві історії — унікальні і разюче відрізняються між собою не лише кількістю дійових осіб, а й сюжетом, стилем написання та атмосферою.

Присвячуючи книгу “всім, хто каламутить воду”, Пола Гоукінз готує читача до того, що буде відбуватися у самому творі і ніби натякає на “людське” походження незрозумілих та загадкових на перший погляд явищ. Цим романом авторка показує, що не завжди все так, як може здатися на перший погляд. І це твердження стосується всього: подій, місця чи людей. З цим складно не погодитися, читаючи думки нібито хороших персонажів, які в цей момент постають перед читачем з абсолютно протилежної сторони.

Роман змушує задуматися над природою та причинами людських вчинків та по-новому поглянути на здавалося б звичні речі. Мимоволі ставиш запитання: чи справді все було так, як я думаю? Адже не лише природа має звичку ховати свої секрети глибоко під водою…

Фото: з відкритих джерел 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

25.11.2022 soroka
Михайло Цимбалюк: У бюджеті-2023 закладено майже 60 млрд грн на соціальну підтримку внутрішньо переміщених осіб
Україна вже витратила на підтримку внутрішньо переміщених осіб понад 42 мільярди гривень. Про це розповів…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3800.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.