Прокопишин Юлія

Прокопишин Юлія

Україна взяла участь у проекті тристороннього обміну молоді країн Європи, ініційованого Федеральним Міністерством закордонних справ Німеччини та Польсько-Німецької Співпраці Молоді. Метою проекту «Через шлунок до спільної Європи без кордонів» є підтримка польсько-німецьких зустрічей молоді зі студентством України.

Сторону проекту від України представлятиме Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола (м. Тернопіль). У 2012 році було підписано Декларацію про партнерство і дружні відносини між Новотомишльським повітом та містом Тернополем, а 20 жовтня 2017 року – Договір про співробітництво між Спілкою шкіл № 1 у м. Збоншинь (Новотомишльський повіт) та Галицьким коледжем імені В’ячеслава Чорновола (м. Тернопіль).

Днями, 7-9 березня, до Тернополя з підготовчим візитом завітали представники шкіл проекту. На робочій зустрічі, у якій взяв участь керівний склад навчальних закладів-учасників (Богуслав Петрушевич, директор Спілки шкіл № 1 м. Збоншинь (Польща), віце-директор цієї спілки Марек Фурман, Вєслав Цєпєлевскі (представник польської сторони), директор та заступник директора Галицького коледжу Марія Баб’юк та Ірина Гелецька відповідно, Любомир Чорній, керівник відділу ПТО коледжу, керівник відділу міжнародного співробітництва і туризму Тернопільської міської ради Володимир Кашицький), обговорили деталі польсько-німецько-українського проекту, підготували робочий план та визначили формат студентського обміну між країнами-учасниками.

До слова, Галицький коледж – єдиний навчальний заклад України, який бере участь в даному проекті. Сам обмін відбудеться між навчальними закладами, які здійснюють підготовку фахівців за спеціальністю «Кухар, бармен, офіціант» з метою співпраці у доступних освітніх проектах та спільних ініціатив у галузі освіти та співпраці України та Євросоюзу, порівняння професійного навчання у сфері «Кухар маленьких ресторанів», знайомства з країною та конкретним регіоном, її місцевою кухнею, історією, культурою, релігією, покращення мовного спілкування між студентами різних країн та спроби нівелювати стереотипи про кожну з держав, які склалися. Кінцевим результатом обміну стане створення книги «Місцева кухня», яка міститиме кулінарні рецепти трьох країн трьома мовами.

Перша тристороння зустріч молоді стартуватиме саме у Тернополі. Студентів міст Збоншинь (Польща) та Верден (Німеччина) гостинно прийматиме Галицький коледж імені В’ячеслава Чорновола з 30 травня по 2 червня.

Фото: Романа Гандзія

 


Свято Маланки у селі Горошова на Борщівщині вже традиційне. Щороку сюди приїжджають сотні людей з околишніх сіл та здалеку, аби подивитися на масове карнавальне дійство.

Цього року свято Маланки розпочали в ніч на 14 січня у селі Устя, що в 10 кілометрах від вже знаної Горошови. Там колядували, віншували, «водили козу». Далі дійство продовжилося власне у Горошові. Дорогою туди гості свята зупинялися кілька разів на «контрольно-пропускних пунктах», адже місцевий «патруль» не пропустить задарма нікого. Взамін на символічні кошти частували самогонкою, канапками та вином.

На сцені у селі Горошова відбувалося традиційне дійство – новорічне «маланкування». А згодом – парад великих фігур та саморобних конструкцій: корабля із арабськими шейхами, символа 2018 року – Вогняної собаки, її будки із малими і великими цуценятами, весільного «фургончика», поліцейського лімузина з копами. Все це підкріплювалося веселими танцями, цікавим представленням та гучними оваціями глядачів. Окрім того, вулицями села прогулювалися компанії переодягнутих місцевих, з якими приїжджі гості фотографувалися. 


Вчора ввечері тернопільські патрульні отримали повідомлення про те, що на вулиці 15 квітня невідомий чоловік погрожує ножем. 

Правоохоронці одразу ж виїхали на місце події. Там вони виявили 45-річного чоловіка з ранами на руці та шиї. Потерпілий сказав, що тілесні ушкодження йому наніс знайомий, якому він заборгував 19 тисяч гривень. Небайдужі громадяни допомогли патрульним затримати підозрюваного у нанесенні тілесних ушкоджень. Також патрульні виявили на землі предмет, схожий на ніж.

Інспектори викликали слідчо-оперативну групу, для з’ясування усіх обставин. Про це повідомила прес-служба патрульної поліції Тернополя на своїй сторінці у Facebook.


Державні та комерційні установи України піддалися черговому комп'ютерному вірусу.

На Тернопільщині підприємства та державні установи області також звертаються до поліцейських із заявами про здійснення кібератак, повідомляє відділ комунікації ГУНП області.

За дві доби в Україні до поліції надійшло 1,5 тисячі повідомлень про вірусне зараження комп'ютерних мереж. До тернопільських правоохоронців із подібними заявами звернулися представник вісьмох компаній та державних установ.

Кіберполіція спільно з провідними фахівцями як українських IT-компаній, так і зарубіжних організацій, працюють над подоланням наслідків ураження українських комп'ютерних мереж шкідливим програмним забезпеченням.

Також правоохоронці закликають: разі виявлення підозрілих операцій на Вашому комп'ютері повідомляйте про це до поліції для негайного реагування.


Через це заплатить штраф - як за помилковий виклик.

Про крадіжку автомобіля Toyota Corolla повідомив тернополянин на службу 102 близько 13-ї години 13 червня, повідомила прес-служба УПП у Тернополі. Подія, за словами водія, трапилася на вулиці Листопадовій.

Приїхавши на виклик, патрульні поліцейські з’ясували, що автомобіль припаркований на вулиці Замковій. Заявник забув, де його залишив і подумав, що його викрали. Відтак зателефонував до поліції.

Інспектори склали на заявника постанову за ст. 183 КУпАП (“Завідома неправдивий виклик”).

Управління патрульної поліції наголошує: завідомо неправдивий виклик передбачає адміністративну відповідальність, і просить із розумінням та повагою ставитись до роботи спеціальних служб.

До речі, завідомо неправдивий виклик тягне за собою накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Зважаючи на інтерес містян до концерту виконавця Дзідзя у Тернополі, аби заручитися підтримкою більшої кількості людей акцію проти незаконної забудови території «Березолю» влаштували мешканці вулиць П. Орлика та Дружби вчора, 14 червня. Перед початком заходу група людей вийшла до входу у Палац культури із плакатами, щоб привернути до своєї проблеми пересічних тернополян.

Ми прийшли сьогодні підтримати нашу громаду, тому що в нас на території «Березолю», на Г4 (територія культурної та спортивної зони – прим. авт.) має бути 12-поверхова незаконна забудова. Ми проти цієї забудови, але нас мер міста не чує. І ми хочемо, щоб люди нас побачили. Вчора ми протестували на Збаразькому повороті, перекривали дорогу. Таким чином підтримали мешканців Петлюри, Морозенка. А от сьогодні ми прийшли сюди. Наші люди йдуть на концерт Дзідзя, а ми хочемо, щоб вони побачили, як наша влада «працює», ‒ розповіла про пікет мешканка будинку на вулиці П. Орлика, 1 Юлія Квасниця.

Проти забудови мешканці прилеглих будинків борються вже більше місяців - мітингами під міською радою, насадженням дерев на місці забудови, перекриттям дороги. Кажуть, налаштовані серйозно та войовниче. 

Ми подали в суд, в прокуратуру, ‒ зазначила пані Юлія. ‒ Зараз Київ перевіряє документи, документи незаконні. Ця ділянка має позначення «Г4», бо це зелена зона і будувати тут заборонено. Чекаємо відповіді. Забудовник з нами зустрічався, обіцяв по мільйону, гроші, квартири, будь-що, тільки дати забудувати. Навіть через будь-який рух на території «Березолю» наші люди збігаються, одразу викликаємо поліцію і виганяємо забудовників.

Підтримати акцію невдовзі приєдналися й мешканці міста, які виступають проти забудови зеленої зони на бульварі Петлюри та вулиці Симоненка. Вчора усі разом вони з цією ж метою перекривали дорогу біля Збаразького кільця. Кажуть, міська влада їх не чує, а деякі тернополяни не знають, яке беззаконня діється у Тернополі.

До слова, тернополяни, які прибували на концерт Дзідзя, що мав розпочатися о 19 годині, реагували по-різному: зупинялися дізнатися, в чому суть акції, байдуже спішили до входу Палацу культури, словесно підтримували місцевих протестуючих.

 


Покази українських дизайнерів відбулися у Тернополі традиційно в рамках Тернопільських днів моди. 18 та 19 травня Тернопіль відвідали дизайнери всеукраїнського та світового рівнів.

На території ресторану «Хутір» протягом двох днів вирувала «модна» атмосфера. 18 травня там демонстрували колекції одягу в етнічному стилі, а також одяг молодих дизайнерів в рамках показу «Альтернатива».

Побачити наймодніші тенденції тернополяни змогли на прикладі колекцій одягу Олександри Луканюк та Оксани Чмиленко (м. Тернопіль), Ірини Цісецької (м. Тернопіль), Наталії Парибус (м. Тернопіль), брендів «Вишиванка» та «Вишивана птаха» (м. Тернопіль), ТМ «Окраса» (м. Тернопіль), Тетяни Щурової (м. Київ), «Глухівський льон» Zeta atelier для компанії «Лінен оф Десна» (м. Київ), а також авторських прикрас Наталії Угрин (м. Львів).

Другий день моди передбачав показ колекції одягу у стилі прет-а-порте.

- У Тернополі на Днях моди були дизайнери як з Тернополя, так і з Житомира, Києва, Львова, - розповіла про дизайнерські покази організатор тернопільських днів моди Марія Гудима. Ми хотіли тернополянам показати основні модні тенденції, адже у показі брали участь і Модний дім Kostelni, це відомий бренд, який вже 17 років працює у цій сфері, і Альона Сереброва – постійний учасник Fashion Week не тільки в Україні, а й за кордоном – New York Fashion Week, Paris Fashion Week. Тобто тернополяни мали можливість побачити покази високого рівня.

Загалом другого дня тернополянам показали дев’ять колекцій одягу: тернопільських брендів MeryEm та Аngela Rosh, студії моди «D.V.K» (м. Тернопіль), Лідії Яніцької (м. Тернопіль), Ірини Головатої (м. Тернопіль), Лілії Братусь (м. Київ), Гоші Альтшулєра (м. Київ), Альони Серебрової (м. Київ) та Дому моди Kostelni (м. Київ).

Фото: Сергій Катеринюк


Тернопіль стане ключовою точкою, яка поєднає українські портові міста із польськими.

Побудувати східну об'їзну дорогу за грантові кошти Євросоюзу планує Укравтодор, повідомляє прес-служба Державного агентства автомобільних доріг України. Протяжність Східної об’їзної дороги Тернополя становитиме 8,5 кілометра. Нова магістраль, яка поєднає міжнародні дороги М-12/Е-50 на ділянці Хмельницький – Тернопіль та М-19/Е-85 на ділянці Дубно – Тернопіль, матиме 1 технічну категорію із 4 смугами руху.

Олександр Кава, радник керівника Державного агентства автомобільних доріг України: «Будівництво цієї дороги дозволить звільнити Тернопіль від транзитного транспорту та забезпечити зручність проїзду в обхід міста. Це суттєво покращить екологічну ситуацію в цьому районі та зменшить кількість ДТП у місті».

Нова дорога разом із уже існуючим Північним об’їздом Тернополя Р-41 забезпечить проїзд для транзитних автомобілів, які будуть рухатися по GO Highway з боку Вінниці та Одеси в сторону Львова та польського кордону, а також для тих, хто використовує трасу М-19 для поїздок з Києва та інших міст Центральної і Східної України у напрямку зон відпочинку в Карпатах.

Нагадаємо, ще на початку цього року керівник Укравтодору Славомір Новак запропонував ідею будівництва транснаціонального коридору GO Highway, який поєднає українські чорноморські порти Великої Одеси та Миколаєва з польськими портами на Балтійському морі у Гданську та Гдині. Як зазначалося раніше, Тернопіль має стати ключовим пунктом у цьому міжнародному проекті. Саме в обласному центрі буде знаходитися відгалуження цієї магістралі до Івано-Франківська, Чернівців, Рівного.

Проект будівництва Східної об’їзної дороги Тернополя планується реалізувати за рахунок грантових коштів ЄС та кредиту European Investment Bank.

Зображення - карти Google


Про те, чого потребують наш розум та серце, розповіла тернополянам та гостям міста місцева письменниця Ірина Мацко 13 травня під час мистецького фестивалю «Ї».

Назвавши себе мамою «трійні», пані Ірина презентувала своїм читачам серію книг «Душевні рецепти» – презентовані раніше та перевидані «Шпинат для мізків» та «Мигдаль для серця», а також нове видання «Імбир для душі». Письменниця зазначила, що не планувала серії, однак ці три видання мають спільну лінію.

–        Це були просто новели, які я писала для себе першочергово, щоб вилити свої емоції, свої думки, свій погляд на певні речі, які відбуваються у моєму житті, – розповіла Ірина Мацко. – Вони собі назбирувалися. І коли їх стало багато, ми вирішили з директором видавництва, що їх можна поділити на дві книжки. Бо тематично вони розкривають дві теми. Одні новели були більше для мозку, тому вони названі «Шпинат для мізків» – для того, щоб можна було щось продумати у своєму житті, на щось подивитися по-іншому і вивести свою філософію. Друга книжка «Мигдаль для серця» – це більш сердечні новели про любов, ніжність, теплі почуття. А третя – «Імбир для душі» – вона гостріша. Новели цієї книги повинні прокинути душу, підштовхнути до того, щоб вони почала щось робити з тілом і розумом і дала поштовху до життя і до праці над собою.

Ірина Мацко в одній з новел нової книги розкриває секрет справжнього щастя.

–        Інструменти щастя – ті, які ми забуваємо, коли виростаємо. Дуже багато таких я переосмислила завдяки моїм дітям. Це дуже звичайні речі, щоденні, яких ми, дорослі не бачимо. Ми одразу хочемо переміститися в той час і простір, де будемо щасливими. А діти вміють бути щасливими тут і зараз (на відео).

Читачам Ірина Мацко подарувала символічні листівки, у яких вписані новели-передбачення, які кожен може потрактувати до душі.

 

 


11 травня в актовій залі Галицького коледжу члени історичного клубу «Холодний Яр» презентували книги «Чорні перемагають. Спомини про прадідів козацтва 72-ї бригади» та «Український календар Визвольної боротьби».

Президент історичного клубу «Холодний Яр», дослідник історичної спадщини України, редактор газети «Незборима нація» Роман Коваль, командир «Легіону Свободи» і командир окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ» Олег Куцин, заслужений артист України Тарас Силенко та  фронтмент гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк завітали до Галицького коледжу імені В’ячеслава Чорновола, щоб збудити у серцях студентів та гостей заходу пам’ять про історичне минуле нашої Батьківщини, героїв, які захищали нас колись та продовжують захищати зараз.

Про книгу «Чорні перемагають. Спомини про прадідів козацтва 72-ї бригади», а також про командира полку «Чорних запорожців» — Петра Дяченка, розповів Роман Коваль. Він повідомив історичні факти, емоційно передавши їх так, неначе сам був присутній у цей період. За словами пана Романа, «чорні запорожці» були відважними та хоробрими захисниками. У нерівному бою, відстоюючи пам'ять українського народу, вони змогли показати, яким сильним є національний дух українців і що його ніколи не зможе зламати жодний ворог.

— Наш історичний клуб «Холодний Яр» все робить для того, щоб відновити пам'ять про борців визвольної боротьби не тільки в Галичині, а й на великій Україні. Щоб ми зрозуміли, що ми є нащадками великих прадідів - чорношличників, холодноярівців, січових стрільців, вояків УПА, дорошенкцівців, богданівців. Коли ми це зрозуміємо, ви уявляєте, яка гордість піде у наші серця, що ми не якісь перекотиполе, ми маємо велику історію, — зазначив Роман Коваль.

Передмову до вищезгаданої книги склав командир «Легіону Свободи» та захисник Донецького аеропорту Олег Куцин. Він розповів про те, як важливо знати історію своєї країни та тих, хто поклав за неї свої життя. Пан Олег зазначив, що спогади про період Козаччини надихають наших вояків на фронті і додають їм сил стояти далі. "Боротьба все ще попереду — каже пан Олег. — Ворог нас просто так не відпустить. Свобода дарованою не буває. Десь підсвідомо я розумів, що прийдеться поборотися. Тільки, єдине, я думав, що на мій вік це вже не випаде, а мої внуки чи діти застануть боротьбу. А тут прийшов цей час, коли мені прийшлося стати свідком, як відроджується епоха української героїки, як відроджується вояцький дух. У мене на очах виросла нова когорта борців за українську славу". Крім того Олег Куцин поділився зі студентами коледжу спогадами про створення книги: "У київської організації виникла ідея видати календар визвольної боротьби, але дат було надто багато і ми вирішили, що набагато зручніше буде помістити цю інформацію в книгу."

Склавши велику подяку Галичині за Легіон Українських Січових Стрільців, за Українську Повстанську Армію, за дивізію «Галичина», за найсвідоміший вибір на референдумі 1991 року фронтмент гурту «Тінь сонця» Сергій Василюк виконав пісню «Народна війна».

До слова запросили також голову української молодіжної організації «Сокіл» — Юрка Черкашина (псевдонім «Чорнота»). Цей хоробрий хлопець, який також побував на фронті, розповів про те, що зараз сучасне суспільство багато інформації знає про вікінгів, самураїв, а про тих воїнів, які віддали за них своє життя, молодь не знає майже нічого. Це доволі сумно, адже знати історію свого краю, цікавитися фактами боротьби в якій українці, незважаючи ні на що, боролися за свою незалежність та волю, повинен знати кожен. «Українці – найкращі воїни!», — із гордістю ствердив Чорнота.

Представники історичного клубу закликали представників місцевої влади вшанувати пам'ять керівника генерального штабу армії УНР Євгена Мишківського, який загинув і похований у Тернополі, бо, за словами Романа Коваля, наші діди і прадіди служили під його керівництвом.

Завершилася зустріч піснею «Любо, братці, любо», яку Сергій Василюк і Тарас Силенко виконали разом із глядачами.

 

 

 Студентки спеціальності «Видавнича справа та редагування» Галицького коледжу Софія Борак та Мар'яна Креховець


Сторінка 1 із 143

СОЦІУМ

07.12.2024 soroka
За успіхи на НМТ – 10 тисяч доларів: у свято Миколая «Агропродсервіс» презентував програму преміювання обдарованих учнів (відео)
У День Святого Миколая компанія «Агропродсервіс» презентувала Програму преміювання обдарованих учнів, вчителів та шкіл. Про…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.