Експерт: На першому терміні Порошенко відстояв країну, а другий термін - стане періодом масштабних реформ

Опубліковано в Політика Автор  soroka biloboka 09.02.2019

Президент Петро Порошенко, незважаючи на військову агресію і торгову блокаду з боку Росії, не допустив повного колапсу української економіки, а його другий строк стане періодом масштабних реформ. Таку заяву на своїй сторінці в Facebook зробив блогер і політичний експерт Олексій Голобуцький.

"Сьогодні на форумі "Відкритий діалог" президент Порошенко заявив, що Україні вдалося подолати економічну кризу. І я солідарний з Порошенком. Україні дійсно вдалося встояти. Держава витримала випробування, які нам випали. Що у нас було в 2014 році? Після втечі Януковича на рахунках держави залишалося трохи більше 100 тисяч гривень. У Криму пройшли так звані "референдуми" і окупація "зеленими чоловічками". На Донбасі розгорнувся повномасштабний наступ. В більшості міст діяли мобільні групи, які намагалися приєднати їх до так званих "республік", - написав експерт.

На його думку, в обставинах, що склалися, президент Порошенко діяв досить успішно: під його керівництвом наступ російської армії було зупинено, а український прапор майорить над 2/3 територій Донецької і Луганської областей.

"Кремль, який розраховував на швидку перемогу, тепер змушений всі 5 років оплачувати існування цих псевдореспублік зі своєї кишені. Далі - економічна ситуація. В умовах, коли 80-90% всього українського експорту були спрямовані на Росію, Москва оголосила нам торгову блокаду і закрила свої ринки для українських товарів. Вже цей факт, за недосвідченого менеджера і управлінця, поклав би край усій економічній системі, а за нею і всій державі. Петро Порошенко зреагував на це, і, використовуючи свої дипломатичні навички, відкрив укрїнським виробникам європейський ринок. Наша економіка отримала альтернативу, і завдяки цьому рішенню змогла вистояти", - зазначив політолог.

За словами Голобуцького, українцям довелося пережити "турбулентність": випробувати на собі зростання цін і падіння гривні. Але при цьому, впевнений експерт, все могло закінчитися набагато гірше.

"Ми могли взагалі опинитися під ворожої окупацією - і зараз розплачуватися в магазинах російськими рублями, які, до речі кажучи, знецінилися куди більше гривні за останні 5 років. Ми всі маємо розуміти, що саме війна і торгова блокада нашого колишнього стратегічного партнера призвели до всіх цих наслідків. І якщо б не правильні рішення, прийняті президентом, урядом і парламентом, економіка не змогла б вистояти в принципі. Однак деякі кандидати в президенти сьогодні не просто ігнорують цей факт. Вони спекулюють на цій темі, кажучи про "мир з Росією" (пропонуючи фактично капітуляцію перед Москвою), про долар по 8, голосять про нібито "нечесні вибори", - вважає політолог.

Як зазначив блогер, всі ці 5 років президентства Порошенка були боротьбою за мінімізацію втрат від військової і економічної агресії. Але зараз українці навчилися вести справи з надійнішими партнерами в особі європейських компаній і проводити вигідні для нас угоди.

"Уже зараз в країні зростають золотовалютні резерви, їх рівень на сьогодні становить 21 млрд доларів. Хоча в 2014 ми були на межі банкрутства з запасом менш як 5 млрд. За планом президента до 2011-2022 рр. Завдяки іноземним інвестиціям в Україні істотно зміниться рівень життя, зростуть пенсії та зарплати. І саме в цьому виражається успішний розвиток. і саме це мав на увазі Президент ", - підсумував Олексій Голобуцький.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.04.2019 soroka biloboka
Аваков дотримав обіцянку, не допустити фальсифікацій на виборах, – експерт
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виконав свою обіцянку, не допустивши фальсифікацій на виборах президента України.…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3768.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.