Світлана Близнюк
Експерти Національної ради економічного розвитку проаналізували, як зросла середня зарплата в регіонах за останній рік, із квітня 2018 року по квітень 2019 року. У середньому по країні цей показник виріс на 21%, із 8480грн до 10269 грн.
Аналіз зроблений на підставі даних Служби статистики, яка досліджує підприємства з кількістю 10 і більше працівників.
На підставі аналізу даних офіційної статистики можна виділити 12 регіонів, де зростання розміру середньої зарплати за останній рік вище за середній показник по країні, або дорівнює йому: Дніпропетровська та Київська області – на 25%, Тернопільська – на 24%, Чернігівська – на 23%, Донецька, Рівненська і Харківська – на 22%, Волинська, Миколаївська, Полтавська, Черкаська області й місто Київ – на 21%.
Фото - з відкритих джерел
Триває поточний середній ремонт на ділянці автодороги місцевого значення С201008 автошлях Р-43 – Верещаки.
На даний час здійснюється грейдерувальні роботи, підготовка щебеневої подушки для укладання асфальту. Роботу виконує будівельна бригада ТОВ «Авакс Проф» за державні кошти.
Загалом буде відремонтовано ділянку дороги, протяжністю 320 м.
Фото - з відкритих джерел
Новий закон про комерційний облік комунальних послуг і новий базовий закон про житлово-комунальні послуги вступив у дію з 1 травня.
Ним запроваджено введення абонплати за опалення, водопостачання, газ і електрику, при цьому не залежно від того чи користувалися ви послугами чи були у від’їзді.
Тернополян цікавить, чому у різних будинках ціна на абонплату різна. Пояснив начальник відділу розрахунків КП «Тернопільводоканал» населення Руслан Бурмас.
- Абонентська плата за обслуговування лічильників за законом призначається індивідуально по кожному будинку. Сума залежить від кількості людей, що у ньому проживають. При цьому враховуються не тільки фізичні особи, а й юридичні: магазини, перукарні, аптеки і так далі. Чим менша кількість споживачів, тим більші витрати. Тому суми – різні: від 1 гривень до 100 гривень.
Фото - з відкритих джерел
На Тернопільщині пропонують високооплачувану роботу.
Зокрема, як розповів директор обласного центру зайнятості Василь Олещук, заробітну плату в 15 тис. грн пропонували водіям тролейбуса, начальнику котельні і начальнику зміни у промисловості; на 13 тис. грн був потрібен вагар-обліковець; на 12,5 тис. грн – зоотехнік та оператори конвеєрної лінії устаткування; майже 12 тис. грн пропонували начальнику юридичного відділу, конструктору; від 10 до 12 тис. грн – оперуповноваженим (дільничним інспекторам міліції), машиністам тепловоза.
На зарплату в 10 тис. грн. запрошували технолога (будматеріали), лікаря-інфекціоніста, опоряджувальника виробів з деревини, верстатника широкого профілю
Від 9 до 10 тис. грн. на місяць пропонували бригадирам з поточного утримання й ремонту колій та штучних споруд, зварникам арматурних сіток та каркасів, поліцейським (за спеціалізаціями), головним енергетикам, машиністам механічного катка, начальнику майстерні, інженеру, дизайнеру інтер’єру, майстру з діагностики та налагодження електронного устаткування автомобільних засобів.
Фото - з відкритих джерел
Представник Тернопільського "Інваспорту" Мирослав Танчик отримуватиме державну стипендію.
Відповідний Указ «Про державні стипендії чемпіонам і призерам Олімпійських, Паралімпійських та Дефлімпійських ігор» підписав Президент України Володимир Зеленський.
Наш земляк отримуватиме стипендію у розмірі чотирьох прожиткових мінімумів.
Відзначимо, що Мирослав — чемпіон ХХІ літніх Дефлімпійських ігор з футболу, майстер спорту України міжнародного класу у розмірі;
Фото - з відкритих джерел
11 червня 2019 року минуло два роки, від тоді як громадяни України, що є власниками біометричних закордонних паспортів, отримали можливість подорожувати країнами Європейського Союзу без віз.
За цей час підрозділи міграційної служби Тернопілля видали краянам 286 355 біометричних закордонних паспортів , а отже і скористались послугами безвізу неодноразово, зазначають у Міграційній службі.
Загалом же з початку дії безвізового режиму українці здійснили 42,6 млн. поїздок до країн ЄС.
Чортківська райдержадміністрація повідомила про те, що у районі завершуються ремонтні роботи на ділянці дороги загального користування місцевого значення С 201628 «Джуринська Слобідка-Джурин».
Роботи було розпочато 5 червня 2019 року. Їх проводить тернопільська фірма «Технобудцентр». За цей час було проведено грейдерування узбіч для влаштування водовідведення, завезено 750 т щебеню, в т.ч. 110 т за рахунок ПП «Агроспектр» с. Ромашівка, проведено рексування (змішування щебеню з цементом).
Зазначимо, що роботи проводяться за рахунок субвенції з державного бюджету на поточний середній ремонт місцевих доріг.
Загальна протяжність відремонтованої дороги 700 м.
У соцмережах люди не вірять, що і до сільських доірг дійшов ремонт. «Та невже я до такого дожила?! Останній раз я їхала по гарно асфальтованій дорозі в 1992 році, - коментує Людмила Героєва.
Фото - з відкритих джерел
У Тернополі, поблизу "шостого магазину", цієї ночі наносили дорожню розмітку.
Робітники та спецтехніка працювали навколо "кільця" та двоаркового мосту.
У Тернопільській області можна купити найдешевший продуктовий набір із круп. Про це написав гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко на своїй сторінці в Facebook.
Так, за даними статистики, найдорожчий продуктовий набір із круп у Київській області, де він коштує 109грн, а найдешевший у Тернопільській, де він обійдеться в 86грн. Різниця між цими регіонами становить 23грн.
До кошику круп увійшли по одному кілограму рису, пшона, гречки, манки та ячки. Саме за цінами на ці крупи спостерігає держава.
П’ятірка найдорожчих регіонів виглядає так: Київська область – 109грн, Київ – 106грн, Закарпатська – 101грн, Донецька – 100грн та Івано-Франківська область – 98грн. ТОП - 5 найдешевших регіонів: Тернопільщина – по 86грн, Миколаївщина – 87грн, Запоріжжя – 88грн, Кіровоградщина, Львівщина, Рівненщина і Хмельниччина – по 90грн.
У Тернополі ямами на дорогах, проваллями на проїжджих частин сьогодні ніким не здивуєш.
А ось жителі "Сонячного" масиву можуть побачити цікаву картину, як просто на їхніх очах "повстає" з-під землі бруківка.
Таку ситуацію можна спостерігати поблизу церкви св. Ап. Павла і Петра на вулиці В. Великого. Частина бруківки на тротуарі відстала від землі чи то через неякісне вкладання чи аномальну погоду, яка "накрила" Тернопіль останній місяць.