Лілія Степ
Минулого тижня Тернопільська міська комунальна лікарня швидкої допомоги отримала реабілітаційне обладнання від німецької благодійної організації Blau-Gelbes Kreuz e.V. (Синьо-Жовтий Хрест) з міста Кельн.
Передане обладнання для реабілітаційного відділення та включає різноманітні тренажери для відновлення м’язів кінцівок, що є необхідними для фізичної реабілітації. Це дозволяє пацієнтам ефективно працювати над відновленням рухових функцій та зміцненням здоров'я після травм.
Лікарня отримала допомогу завдяки підтримці голови організації Лінди Май та партнерів із міста Менхенгладбах (Mönchengladbach), а також волонтерів, серед яких Роман Гановський, Юрій Якубовський, Олександр Адамчук та Jan Gutenschwager, які забезпечили логістику та доставку необхідного обладнання.
Перевищення швидкості, порушення правил маневрування, проїзду пішохідних переходів та перехресть, а також недодержання дистанції - це найпоширеніші види автопригод, які реєструють працівники поліції на дорогах Тернополя та області.
Автопригода з потерпілими трапилася 6 грудня близько 7:50. Повідомлення про аварію надійшло на спецлінію поліції від очевидця події. Чоловік заявив, що на трасі «Тернопіль – Львів – Рава-Руська» не розминулися транспортні засоби.
На місце пригоди виїжджали слідчі Зборівського відділення поліції. За попередньою інформацією, водій IVECO 35S13 виїхав на зустрічну смугу руху та зіткнувся із зустрічним автомобілем HYNDAI STARIA. У результаті удару до лікарні з тілесними ушкодженнями доправили пасажирку HYNDAI - жительку Київської області 1996 року народження.
За даним фактом відкрите провадження відповідно до частини 1 статті 286 Кримінального кодексу України.
У важкому стані до лікарні бригада екстреної медичної допомоги доправила неповнолітнього. Травми 15-річний хлопець отримав в результаті дорожньо-транспортної пригоди. Аварія трапилася 7 грудня близько 22:00 в одному із сіл Підгаєцької громади. У ході перевірки стало відомо, що місцевий житель, керуючи автомобілем Citroen Jampy, та рухаючись заднім ходом, допустив наїзд на дитину.
Водій попередньо тверезий, але у нього взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю. Триває слідство.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Майже 114 тисяч гривень втратила жителька обласного центру, яка хотіла заробити в інтернеті. За даним фактом працівники поліції розпочали кримінальне провадження.
За словами заявниці, в одному із телеграм-каналів вона знайшла оголошення про можливість заробітку. Написавши автору публікації, тернополянка дізналася умови «роботи». Жінці необхідно було переглядати відео в одній із соціальних мереж, збільшувати кількість переглядів й за це отримувати гроші. Коли заявниця виконала завдання, аферист перерахував на рахунок жінки 3000 гривень, тим самим увійшов до неї в довіру.
Після цього пройдисвіт запропонував інші умови й більший заробіток. Для цього тернополянці необхідно було на відповідному сайті купувати за власний кошт перегляд певних відео. Натомість на спеціально створений шахраями електронний гаманець би поверталися витрачені нею кошти та відсоток. Тернополянка викупила відео на 34 000 гривень. Коли вона захотіла вивести кошти, шахрай повідомив, що електронний гаманець заблокований. Аби усунути несправність, необхідно внести 80 тисяч гривень, які ніби-то мали повернутися. Жінка не задумуючись про наслідки здійснила транзакції, а коли пройдисвіт попросив ще грошей, зрозуміла, що її ошукали. За допомогою вона звернулася до працівників поліції.
Відомості про подію слідчі Тернопільського РУП внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 Кримінального кодексу України (шахрайство).
Правоохоронці наголошують, щоб вберегти себе від збитків та не стати жертвою шахраїв, слід пам’ятати, що шахрайство з працевлаштуванням зазвичай розпочинається з пропозиції отримання великої заробітної плати. При цьому не потрібні ні освіта, ні досвід роботи. Натомість пропонується робота вдома. Все закінчується тим, що немає ні грошей, ні роботи.
Якщо ви все-таки стали жертвою афери, телефонуйте на лінію «102».
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
За цей час фігурант виніс обладнання та інструментів на понад 40 тисяч гривень. Йому слідчі відділення поліції №2 (м. Бучач) інкримінують частину 4 статті 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.
Про зникнення різноманітних запчастин, деталей та електроінструментів із заявою до правоохоронців звернувся житель Бучача. Він повідомив, що виявив на підприємстві нестачу після переобліку.
У ході оперативних заходів працівники кримінальної поліції встановили, що до злочину причетний працівник фірми. Чоловік працював підсобником і, маючи доступ до на територію підприємства, таємно викрадав металовироби, електрозварки, паяльні станції, електрокабелі та інші деталі. Збитки підприємець оцінює в понад 40 тисяч гривень.
Зловмисник у скоєному зізнався. Чоловік каже, що запчастини та інструменти використовував для виготовлення деталей на продаж. Викрадені речі зберігав в орендованому гаражі. Усе слідчі поліції вилучили. За скоєне 22-річному жителю Бучача загрожує до 8 років позбавлення волі. Триває слідство.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Чоловік надав пройдисвіту доступ до свого мобільного телефону й тим самим позбувся своїх заощаджень.
Заявник розповів, що до нього зателефонував невідомий чоловік, який представився працівником соціальної допомоги. Шахрай запропонував тернополянину оформити грошову допомогу від держави. Для цього краянину необхідно було відкрити спеціальний файл, який аферист надіслав чоловікові в Telegram. За підказками невідомого потерпілий інсталював на свій мобільний пристрій спеціальну програму, тим самим надав шахраєві можливість віддалено користуватися його телефоном.
Тернополянин зазначив, що бачив, як телефон самостійно розблоковується, то відкриваються різні програми, але цьому значення не надав. Адже аферист у ході розмови переконав чоловіка, що таке може бути з пристроєм після інсталювання програми. Вже наступного дня, коли тернополянин пішов у відділення банку аби перевірити зарахування грошової виплати від держави дізнався, що з його карткового рахунку зникло 227 000 гривень. За допомогою він звернувся до правоохоронців.
Відомості про подію слідчі Тернопільського РУП внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 4 статті 190 Кримінального кодексу України.
Працівники поліції закликають громадян бути обережними з будь-якими діями в інтернеті. Не слід довіряти незнайомцям, які просять вас перейти за підозрілими посиланнями чи здійснити певні дії з мобільними пристроями.
Якщо вам телефонують з метою виплати коштів чи підтвердження здійснення транзакцій, не поспішайте, найкраще зателефонувати на гарячу лінію банку та перевірити отриману інформацію.
У разі якщо ви все-таки стали жертвою шахраїв, телефонуйте в поліції на лінію «102».
Відділ комунікації поліції Тернопільської області