Тернопільщина туристична: те, що варто побачити і відчути (фото)

Опубліковано в Подорож вихідного дня Автор  25.05.2016

Якщо ви - людина, яка любить спокійний, розмірений, але активний відпочинок у красивому місці подалі від натовпу людей; якщо ви досі переконані, що такий знайти на Тернопіллі неможливо, щиро надіємося, що, прочитавши публікацію, зміните свою думку і чимдуж поспішите вслід за нами.

Дністровський каньйон вважають одним із семи природних див України, Заліщицький «острів» порівнюють із німецьким Сааршляйфе (Saarschleife), клімат на півдні Тернопільщини як у Середземномор’ї, острівки на Дністрі нагадують китайські символи Інь-Янь, за що й отримали таку назву – перелік схожостей Тернопільщини із зарубіжжям можна продовжувати до нестями. Але чи варто? Тернопільщина унікальна, самобутня і мальовнича. І Дністровський каньйон, який розпростерся і Хмельниччиною, і Чернівеччиною та Івано-Франківщиною, … тут інший: береги крутіші, водоспади вищі, а замки, фортеці та скельні храми дихають історією та таємницями.

Побачити все це і насолодитися красотами каньйону найкраще, пустившись вздовж ріки на катамаранах, байдарках чи плотах. Так зробили і ми в рамках екскурсії-сплаву Дністром з нагоди відкриття туристичного сезону.

Маршрут, який підготували для журналістів, легкий та відносно швидкий: всього 23 кілометри спокійним водним плесом продовж 5-6 годин. Кажуть, складніші є, однак рівень складності визначається хіба що протяжністю та часом, проведеним на хвилях Дністра.

- Такий відпочинок доступний кожному. Річка спокійна, немає порогів, течія не швидка – 6 км в годину, що дозволяє безперешкодно насолоджуватися краєвидами, які відкриваються з водяного плеса, – розповідає Віктор Кучер, директор районного комунального підприємства «Заліщицьке туристичне бюро», яке організовує сплави Дністром. – Під час наших турів можна вивчити звичаї місцевих жителів, оздоровитися, взяти для себе щось корисне, кожен для себе знайде щось своє – хтось природу, хтось рослини чи тварини, хтось гарну компанію, гарний відпочинок. Особливо, якщо це сплав триденний, наприклад, то ми всі вже як одна родина – стаємо кращими друзями, зідзвонюємося, тримаємо зв'язок. І завжди люди знову до нас приїжджають на відпочинок, навіть з дітьми, ми їм робимо знижки, люди дуже задоволені.

Інструктори «Заліщицького туристичного бюро» кажуть – туристів достатньо, однак більшість із них – не місцеві: приїжджають і з Одеси, і з Миколаєва, Кривого Рогу та столиці. Тернополяни чомусь їдуть рідше, хоча подивитися у своїй області дійсно є на що:

- За орієнтовними підрахунками в сезон Дністер відвідує близько мільйона туристів, але я думаю, Дністер може приймати більше, - вважає Назар Яворський, начальник відділу туризму Тернопільської облдержадміністрації. – І, звичайно, хочеться більше розвивати інфраструктуру на Дністрі, в цьому власне напрямку створена програма розвитку туризму на 2016-2020-ті роки. І зараз, враховуючи те фінансування, яке буде, будемо виходити з тих можливостей і будемо облаштовувати стоянки на водних об’єктах; звичайно, будемо залучати і бізнес до цього, адже розвиток туризму йде пліч-о-пліч з розвитком бізнесу. Це саморегулююча галузь, яка повинна розвиватися за активної підтримки і сприяння влади.

Дністровський каньйон вважають одним із найбільших у Європі. І велика його частина проходить саме Тернопільщиною. А ще найвищий рівнинний водоспад висотою в 16 метрів, унікальні червоні землі, найтепліший клімат у всьому каньйоні, який спостерігається поблизу Червоної гори у Берем’янській частині ландшафтного парку, найбільша кількість замків та печерних сховищ, дика природа, яка живе своїм життям – усе це не далеке зарубіжжя, а наш рідний край. «А ви претеся на чужину. Шукати доброго добра», - так і хочеться сказати в контексті. Насамперед собі. Адже неймовірна краса всього лиш в 100 кілометрах від обласного центру – екзотична, магічна і водночас така рідна.

- Даний маршрут ми пропонуємо як насичений, видовищний, тому що на цьому маршруті зустрічається дуже багато цікавих об’єктів: це і Червона гора, і острови Інь-Янь, Хмелівська стінка, ми проїхали до села Устечко, пройшли повз зірваний міст, будемо відправлятися на екскурсію на Джуринський водоспад, найвищий рівнинний водоспад в Україні. Далі по маршруту ми прямуємо до Заліщик – міста-курорту, – розповідає Віктор Кучер про об’єкти, які найчастіше туристи можуть побачити, сплавляючись Дністром.

Побачити все це туристи мають можливість з травня і аж до жовтня, залежно від погодних умов. Маршрути, найчастіше з яких обирають «Берем’яни-Заліщики», «Берем’яни-Устечко», «Заліщики-Хотин», та організація сплавів залежить від побажань туриста. Представники «Заліщицького туристичного бюро» дослухаються до усіх порад та рекомендацій і залюбки організовують дво-, триденні сплави, командні сплави-змагання, змагання з перешкодами, родинні привали зі смачним частуванням стравами, приготованими на вогні. Ціна дуже символічна і залежить від кількості людей – все задля того, аби популяризувати туризм на Тернопільщині перш за все серед своїх же туристів. А органи місцевого самоврядування і територіальні громади, надіються у відділі туризму ТОДА, підхоплять ідеї створення порту на березі Дністра зі сторони Тернопільщини.

Бо ж сплави Дністром чи то на катамаранах, чи на корабликах – це відмінний спосіб залишити урбаністичні настрої і на весь день поринути у багатство первозданної природи, щебет крилатих, гармонізувати думки та набратися багатющої енергії у самої природи.

 

Велика вдячність за прес-тур відділу туризму ТОДА та «Заліщицькому туристичному бюро» за можливість побачити багатство Тернопілля. З будь-якими питаннями щодо сплавів звертатися за посиланнями.

Більше фотографій з прес-туру - тут.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

30.06.2022 soroka
Палатний: «НАТО має перейти від стратегії до конкретних тактичних кроків в протидії російській агресії в Україні»
Росія вдається до безпрецедентного терору в історії людства, і НАТО має змінювати не лише довгострокову…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

MaPq8GwEnww.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.