Незвичайна церква-тризуб височіє на Тернопіллі, викликаючи гордість у краян та захоплення в приїжджих

Опубліковано в Подорож вихідного дня Автор  17.04.2018

Якщо зійти з головних вулиць Чорткова та піднятися на одну з вершин, які простягнулися над містом, можна побачити наступне. Гострими хрестами з дещо незвичайною формою дахів простягається у височінь неабиякої краси Катедральний собор Верховних Апостолів Петра і Павла, який яскраво виділяється серед довколишніх будов. Поважні чверті куполів церкви ніби обернулися до центрального боками-бляхами, а рядами вікон вдивляються у безмежжя неба.  

І справді, маючи таку незвичайну будову, собор святих апостолів Петра і Павла дуже нагадує форму українського національного герба. Поглянувши на патріотичний храм від його підніжжя, можна зачаруватися величною непорушністю домінанти Чорткова. Грандіозна споруда згорда й твердо усіма краями, виступами, хрестами тягнеться у синю глибину, особливо заворожуючи людей своєю красою у погожу днину. А на масивних вікнах собору від ранку до ночі живуть, переливаються небесна синява та молочні плетива хмар.

Багато сил, праці та коштів на спорудження Катедрального собору вклали греко-­католицькі громади міста і району, священики о. Григорій Канак та настоятель собору о. Микола Малий. А розробив проект культової споруди тернопільський архітектор Сергій Гора. Цей модерний храм насамперед вражає своєю архітектурною витонченістю і розмірами: висота – 51 м, діаметровий перетин – 40 м.

Не можна оминути увагою капличку, яка витягнулася з передньої частини церкви. Збудована у тому ж, що і храм, візантійсько-малярному стилі, будова вдало доповнює красу незвичайного собору. До речі, куполи обох споруд – храму та каплиці під денним світилом виблискують патріотично-синіми бляхами. Особливо чітко, яскраво видніє та вабить вірян колір куполів тоді, коли сонце вже ховається на заході.

Фото: з відкритих джерел.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

25.06.2019 soroka
Лідер Аграрної партії Михайло Поплавський відвідав фестиваль «Відродження українського села»
Лідер Аграрної партії Михайло Поплавський та його однопартійці відвідали Всеукраїнський фестиваль «Відродження українського села, його…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3815.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.