Чи бував Шопен у знаменитій віллі в місті на Тернопільщині?

Опубліковано в Подорож вихідного дня Автор  Анна Семенків 02.08.2019

Якщо поглянути на відому Віллу Чарторийських у Підгайцях на Тернопільщині, здаватиметься на перший – пересічний будинок. І тут в очі кидається величезний сторож старого дому – кам’яний лев. Вартовий знаменитої вілли – розлючений, бо на всю ширину роззявив пащу. Здається, зараз оживе, готовий на тебе стрибнути…

Грізний цар над тваринами змушує стрепенутися кожного, хто насмілюється підійти близенько до маєтку, яким колись володіла княгиня Марцеліна – учениця славнозвісного Фредеріка Шопена. Ніби боїться німий велетень, що надійдуть непрохані та захочуть подивитися, що там – за старою верандою.

Хоч і грізний той лев, та вже роками не просять люди згоди у звірини, щоби пропустив. Спершу насторожено, потім із зацікавленням підходять гості до німого велета, а потім людська увага перемикається на саму віллу. Бо ще минула пишнота не стерлася з невеликої дерев’яної веранди, підбитих часом сходів з фігурними перилами, на які колись, ймовірно, ступав сам Шопен.

Побутує переказ, що світової слави композитор Фредерік Францішек Шопен набув у місті під Гаєм, гостюючи у своєї коханої Марцеліни. Тільки, як розповідають місцеві жителі, легенда постала з історії кохання Марцеліни Чарторийської і Фредеріка . Княгиня брала у польського композитора уроки гри на фортепіано у Парижі. Коли влітку приїжджала в Підгайці, на веранді грала на фортепіано. Про її відносини з Шопеном у Підгайцях вже знали і вважали, що то світової слави композитор гостює у неї…

Прокоментувати:

СОЦІУМ

07.07.2020 soroka
Захистити українську мову, відмінити абонплату за транспортування газу, не допустити політичних переслідувань…
Низку заяв та звернень до керівництва держави прийняли депутати обласної ради на четвертому пленарному засіданні…

Подорож вихідного дня

23.06.2020 Ольга Бажан
Золотопотіцький замок: бюджетна подорож на вихідних
Карантинні обмеження внесли свої корективи у плани туристів, однак жителі Тернопільщини мають чимало цікавих місць…

Місто в кадрі

5.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.