Чи бував Шопен у знаменитій віллі в місті на Тернопільщині?

Опубліковано в Подорож вихідного дня Автор  Анна Семенків 02.08.2019

Якщо поглянути на відому Віллу Чарторийських у Підгайцях на Тернопільщині, здаватиметься на перший – пересічний будинок. І тут в очі кидається величезний сторож старого дому – кам’яний лев. Вартовий знаменитої вілли – розлючений, бо на всю ширину роззявив пащу. Здається, зараз оживе, готовий на тебе стрибнути…

Грізний цар над тваринами змушує стрепенутися кожного, хто насмілюється підійти близенько до маєтку, яким колись володіла княгиня Марцеліна – учениця славнозвісного Фредеріка Шопена. Ніби боїться німий велетень, що надійдуть непрохані та захочуть подивитися, що там – за старою верандою.

Хоч і грізний той лев, та вже роками не просять люди згоди у звірини, щоби пропустив. Спершу насторожено, потім із зацікавленням підходять гості до німого велета, а потім людська увага перемикається на саму віллу. Бо ще минула пишнота не стерлася з невеликої дерев’яної веранди, підбитих часом сходів з фігурними перилами, на які колись, ймовірно, ступав сам Шопен.

Побутує переказ, що світової слави композитор Фредерік Францішек Шопен набув у місті під Гаєм, гостюючи у своєї коханої Марцеліни. Тільки, як розповідають місцеві жителі, легенда постала з історії кохання Марцеліни Чарторийської і Фредеріка . Княгиня брала у польського композитора уроки гри на фортепіано у Парижі. Коли влітку приїжджала в Підгайці, на веранді грала на фортепіано. Про її відносини з Шопеном у Підгайцях вже знали і вважали, що то світової слави композитор гостює у неї…

Прокоментувати:

СОЦІУМ

16.10.2019 soroka
«Законопроект про спецконфіскацію вже давно намагаються «протягнути», прикриваючись справою Януковича», – Ігор Побер
Нещодавно Верховна Рада України ухвалила у першому читанні президентський законопроєкт №1031 «Про внесення змін до…

Подорож вихідного дня

02.09.2019 Анна Семенків
Серед буйної зелені Тернопільщини у зниклому місті виткнулися руїни неготичних веж
Колись велелюдне місто, повне сміху, клопіткої праці, а тепер – пустинна місцевість, що заросла непролазними…

Місто в кадрі

DSC_3764.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.