Перший проект оновлення Старого парку в Тернополі піддався критиці (відео)

Опубліковано в Відеоновини Автор  01.08.2018

Нещодавно в Тернополі група молодих архітекторів презентувала ескізний проект можливої реконструкції найстарішого тернопільського парку – парку Слави або ж як його ще часто називають – Старого. Попри наміри архітекторів зробити цей куточок міста сучасним та очистити його від радянського стилю, не всім припала до душі презентована концепція «перевтілення».

Як розповіла архітекторка Уляна Андрійчук, на даний момент в парку присутня хаотичність та безсистемність в організації його простору. Саме тому проект реконструкції розділили на декілька етапів. Також провели зонування парку.

Архітектори пропонують при вході у Старий парк облаштувати пантеон Героїв – металеві силуети українських військових із різних історичних періодів. У центрі такої пам’ятки розташовуватиметься карта України, яка і слугуватиме місцем покладання квітів. Також проект передбачає дві меморіальні зони. Перша – присвячена пам’яті загиблих у Другій Світовій війні, а інша - звитязі українських Героїв та Героїв АТО. Знайшлося місце у проекті й рекреаційній зоні.

- Старий парк – це громадське місце, яке повинне виконувати свою функцію. Ми б хотіли, щоб там був пам’ятник афганцям, там – атошникам…була така пропозиція об’єднати це все. Разом із іншими архітекторами, думаючи, вивчаючи досвід, виникла ідея створити суто такий пантеон (із силуетами воїнів – прим.авт.), - розповіла журналістам ІНТБ Уляна Андрійчук.

Попри презентоване бачення оновленого парку Слави, далеко не всі із присутніх під час обговорення та представлення можливого проекту реконструкції, схвалили його. Батьки та родичі загиблих в АТО військових, архітектори, художники, проектанти наголосили на тому, що парк повинен мати свою єдину концепцію, він має бути місцем, в яке можуть прийти родичі загиблих воїнів, щоб вшанувати пам'ять про них.

Загалом, представлений варіант реконструкції на думку присутніх потребує доопрацювання, однак, його можна вважати основою, від якої відштовхуватимуться при наступних розробках проектів реставрації  парку Слави. Вже незабаром члени комісії з питань реконструкції цього парку  повинні вирішити, якими саме будуть наступні кроки у цьому напрямку.

Відео: телеканал ІНТБ.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

23.06.2019 soroka
Ігор Побер: «Заява про розпуск парламенту значно підняла рейтинги президенту та його команді»
Конституційний суд визнав законним указ президента Володимира Зеленського про розпуск Верховної Ради. Відповідне рішення ухвалили…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.