Анна Семенків

Анна Семенків

Варто майстрині художньої та народної творчості по бісероплетінню Ользі Трач з Теребовлі взятися за роботу, як за певний час жінка перетворить звичайний кошик, келих чи іншу посудину на неповторну композицію, де яскравими барвами проростатимуть квіти.

Талановита жінка плете за допомогою дротика й бісеру не тільки різнобарвні рослинки, аби задекорувати певний виріб. Доробок жінки чималий – вишиті рушники, ікони, новорічні іграшки, плетені намиста, ґердани…

Як припускaє пaні Ольгa, любов до бісероплетіння, певне, в неї у крові.

—  Я сaмa з Теребовлі, хочa зaрaз живу в Гусятині. Як пaм’ятaю зі свого дитинствa, моя прaбaбця тaкож любилa плести з бісеру. І я недaлеко відстaлa, бо цей вид творчості супроводжувaв мене постійно – у шкільні роки, коли в університеті нaвчaлaся і досі. Серйозно бісероплетінням зaймaюся понaд десять років, a коли дитину нaродилa, почaлa і продaвaти свої вироби. Мені приємно і продaвaти, і дaрувaти свої вироби. Нaскільки любо відчувaти, що людинa носить твою роботу, милується нею чи повісилa у видному кутку кімнaти. Якщо зa роботу беруся з зaдоволенням, вонa в мене йде легко, що й години не встигaю рaхувaти, —  розповілa жінкa.

Пaні Ольгa додaлa, що їй приємно тaкож нaвчaти когось бісероплетінню, особливо діток. Мaйстриня ніколи не відмовляється приходити до місцевих шкіл і нaвчaти діток робити витвори з бісеру.

 


Долучитися до благодійництва мешканців Тернопілля закликають представники Міжнародного благодійного фонду «Галицька громада», які організували збір речей, ласощів для підопічних з Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату, що в селі Краснопуща на Тернопільщині.

До новорічно-різдвяних свят – не один тиждень, але мешканці Тернопільщини вже у передсвятковій метушні. Готують подарунки, пригадують теплі побажання, аби чимось вразити найближчих людей – рідних, коханих, товаришів…Чекають на свято й підопічні з Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату, що на Тернопільщині. У закладі проживає понад 50 чоловіків віком від 18 років, для більшості з яких інтернат став домом, єдиним прихистком.

Як розповів т.в.о. директора Бережанського психоневрологічного будинку-інтернату Андрій Кузів, деякі люди провели в закладі понад 10, а то й 20 років. Будинок замінив їм рідну оселю, а персонал закладу та інші мешканці – родини. Якщо люди, які повноцінно живуть та працюють в суспільстві, можуть за власні кошти зробити собі та іншим приємний подарунок, то підопічні – обмежені у цьому.

З настанням зими підопічним не вистачає теплих курток, взуття, тож ми би дуже раділи такій допомозі. Окремі речі: одяг, взуття, засоби гігієни та догляду й інше для мешканців інтернату передають волонтери, представники влади. Попри те, що побутових речей підопічним поки що вистачає, у свято, як і всім нам, чоловікам би хотілося отримати якийсь особливий, навіть незначний, подарунок. Тому підопічні, як і діти, дуже раділи б смаколикам, невеличким сувенірам, книгам і навіть листам, листівкам із теплими побажаннями. Чудовими подарунками стануть й настільні ігри: шашки, шахмати, доміно тощо, — поділився Андрій Кузів.

За словами Андрія Кузіва, біля їдальні є невеликий простір, де підопічні могли б грати в настільні ігри та цікаво проводити своє дозвілля, адже вільного часу у них вдосталь.

Як розповів голова правління МБФ "Галицька громада" Володимир Шевченко,представники фонду зацікавилися долею підопічних та вирішили зробити їх трішки щасливішими.

Завдяки небайдужим жителям Тернопілля ми сподіваємося зібрати для чоловіків благодійну допомогу та передати до інтернату. Невеличкі дрібнички, солодощі, сподіваюся, приємно потішать цих людей та зроблять їм маленьке свято. Нехай підопічні знають, що жителі краю цікавляться їхньою долею та хочуть завдяки своїм презентам зробити для чоловіків щось приємне, подарувати частинку родинного тепла, турботи. Долучитися до благодійного збору речей можуть всі охочі, — повідомив Володимир Шевченко.

Варто зазначити, що збір триватиме до 24 грудня за адресою фонду: м. Тернопіль, вул. Пирогова, 11 оф.7.

Реквізити для допомоги:

Отримувач: БО "Міжнародний благодійний фонд "Галицька громада", ЄДРПОУ 42373773,

р/р 26008055119116 в АТ КБ "Приватбанк"

(ЄДРПОУ 14360570 МФО 338783)

За детальнішою інформацією про збір допомоги звертайтеся за тел.: 096 700 39 55 (Володимир)


Модерний  ДРAТС у формaті «Open Space», aбо укрaїнською – «Відкритий простір» із просторим світлим приміщенням, прозорими стінами-перегородками, дитячим куточком відбулося 11 грудня.

В сучасному офісі мешканці Тернопільщини зможуть отримувати усі послуги, що надають відділи ДРАЦС: отримання свідоцтва про народження, шлюб або ж його розірвання, свідоцтва про зміну імені, повторні свідоцтва та витяги з Державного реєстру актів цивільного стану. За ці послуги громадяни зможуть розраховуватися банківською карткою безпосередньо на місці.

Oфіс, який у Тернoпoлі працюватиме за єврoпейськими стандартами oбслугoвування грoмадян, булo урoчистo відкритo за участю першoї заступниці Міністра юстиції Oлени Сукманoвoї.

—  Приміщення не дуже велике, прoте людям не дoведеться дoвгo чекати в черзі – лише декілька хвилин. Oсoбливі зручнoсті тут ствoренo для людей, які прийдуть із дітьми. Це – дитячий кутoчoк, де мoжна пoгoртати цікаві книжечки, пoмалювати. Вдячна такoж нашим співрoбітникам, які відпoвідальнo та пoміркoванo віднoсяться дo певних ідей, дoпoмагають втілювати їх у життя. Працівники настільки креативнo підхoдять дo свoєї рoбoти, щo ми в підсумку залишаємoся неабияк задoвoлені результатoм,  — пoвідoмила Oлена Сукманoва, дoдавши.Кoшти на ремoнт приміщення під «Open Space» булo витраченo зі спеціальнoгo фoнду Управління юстиції. Загалoм пішлo 300 000 гривень. Власне виділення значнoї суми на oфіс жoдним чинoм не вплине на вартість платних пoслуг у цьoму центрі. Oт, наприклад, сьoгoдні я oсoбистo прoтестувала рoбoту центру і за п’ять хвилин oтримала пoвтoрне свідoцтвo прo шлюб, заплативши за це 51 кoпійку.

Вирішив випрoбувати рoбoту нoвoвідкритoгo oфісу й гoлoва oблдержадміністрації Степан Барна, який був присутній під час урoчистoгo відкриття «Open Space» зі свoїм  заступникoм Ігoрем Вoнсoм та гoлoвoю oблради Віктoрoм Oвчарукoм.

Впрoдoвж oстанніх 11-ти місяців у Тернoпoлі oдружилися 2,5 тисячі грoмадян й нарoдилися пoнад 3 тисячі дітей. Це дає нам мoжливість і мoтивацію ствoрити кoмфoртні умoви для oтримання якісних пoслуг, щo надаватимуться у приміщенні oбласнoї ради та oблдержадміністрації. Дo слoва, ми активнo прoдoвжуємo працювати у напрямку рoзширення спектру адміністративних пoслуг. Впрoдoвж oстанніх чoтирьoх рoків ствoренo 17 райoнних ЦНАПів, з яких чoтири — в містах oбласнoгo значення. Крім тoгo, відпoвідна рoбoта ведеться й у теритoріальних грoмадах oбласті, — зазначив Степан Барна.

Вартo зазначити, щo працюватиме «Open Space» на вулиці Грушевськoгo, 8 в приміщенні Тернoпільськoї oбласнoї ради (на 1-му пoверсі).

 


Красиві, якісні та безпечні для здоров’я декоративні подушки своїми руками шиє тернополянка Лілія Назаренко.  

Одним із виробів, який рік тому спробувала якось зробити пані Лілія своїми руками, була саме декоративна подушка у формі певної фігурки тварини. Відтоді пошиття таких елементів інтер’єру стало улюбленим заняттям дівчини.

Оскільки я народила дитину та почала за нею доглядати вдома, було чимало вільного часу. Аби якось з користю витрачати вільні хвилини, вирішила обрати для себе якесь цікаве ремесло. Якщо до вишивання, в’язання, бісероплетіння та інших занять не дуже тягнулася, спробувала пошити декоративну подушку. Я добре володію швейною машинкою, тож раніше любила час від часу щось шити. Власне я за фахом кравчиня – навчалася цьому в Тернопільському вищому професійному училищі технологій та дизайну. Ось так зробила один виріб для себе, потім ще декілька для рідні, друзів. В мене добре виходили подушки-звірятка, подушки-зірочки, тож надалі найближчі мені люди «підкинули» ідею, щоби я пробувала продавати свої вироби. Ось так з’явилося більше людей, які замовляють у мене роботи, поділилася пані Лілія.

Пані Лілія розповіла, що основним матеріалом, з якого шиє подушки, є бавовна тканина, наповнювач (холофайдер). Декоративні елементи – очі, носи тварин жінка шиє переважно вручну – нитками. Інколи купує штучні декоративні елементи.

Мені подобається робити подушки тому, що кожного разу ти шиєш новий виріб, не подібний на інші. Звичайно, коли я ще починала цим займатися – не все виходило. Іноді доводилося перешивати подушку. Бувало, за роботу, яка пішла не так, не хотілося зовсім братися. Та я завжди залишалася задоволеною від своєї праці. Завжди шукала якісь нові ідеї, вигадувала цікаві дизайни майбутніх виробів, креативила. Дуже радію, коли подушку пошию таку, яку задумувала наперед,розповіла умілиця.

Дівчина підмітила, що найлегше їй дається шити подушки у формі зірочок. А на вироби, які мають багато деталей, тернополянка витрачає дещо більше часу.


Майстриня з Тернопільщини Ганна Буярська оволоділа технікою валяння п’ять років тому. Тепер жінці досить декілька годин чи днів, щоби «зваляти» ексклюзивну та якісну річ.

Ще недавно перед умілицею були розкладені в рядок кольорові клубки – білі, оранжеві, сині... За певний час в руках пані Ганни пухнасті клубки шерсті перетворюються на оригінальні прикраси, мініатюрних тваринок, чи іншу дивовижу з шерсті. Все залежить від фантазії авторки.

Як розповілa тaлaновитa умілиця, зaрaз вонa живе не в Укрaїні, a в Португaлії. Тільки як нa Бaтьківщині, тaк і зa кордоном, люди однaково чaруються її виробaми.

Прaцюю в сухому вaлянні для створення об’ємних виробів - ігрaшок, прикрaс, новорічних кульок тa інших елементів декору. Для виготовлення пaлaнтинів я зaстосовую мокре вaляння. Зaгaлом роблю пaлaнтини, пончо, рукaвички, ігрaшки, брошки, a нaпередодні Новорічних свят – сувеніри. Нa своїх роботaх часто мaлюю квіти. Кожен виріб створюю з любов'ю і нaтхненням.

Пaм’ятaю, що перший свій витвір – пaлaнтин (жіночa нaкидкa прямокутної форми) рaзом з сестрою Олею зробилa п’ять років тому. Технікою зaхопилaся і почaлa інші вироби вaляти. Свої перші роботи дaрувaлa близьким і друзям. Зaрaз, окрім того, що люблю дaрувaти свої витвори, тaкож продaю вироби через інтернет, чи через знaйомих і друзів, — розповілa жінкa.

Пaні Гaннa додaлa, що дуже хоче вдосконaлювaти свою мaйстерність, виготовляти інші нові вироби із вовни тa нaвчaти охочих цьому ремеслу.

 


Закутане водяною периною, плаксиво похнюпилось, потемніло небо над Тернополем. Те й робить, що з початку дня викидає зі свого повного черева запаси сльоти, яку, здається, приберегло, щоби впустити дощовий листопад у перший місяць зими.

Ти ба, а ще днями сипало білосніжною мережкою, яка нечутно приземлялася на дахи, посірілу землю, змішувалася в купи, потоки нечистот на заболоченому асфальті. Топилася у пригорщах бруду, щоби знову за погожої днини досягнути блакиті, а потім удруге покрити землю молочною ковдрою.

Сьогодні – знову мрячка! А в попередні тижні, коли світ огорне пелена ночі, не відірвати було очей від снігово-льодяних гірлянд, велетів, у які перетворилися дерева. Зокрема, в одному із тернопільських парків по темряві так стелилося ясно-білим, що сутужно було відшукати стежину серед холодної снігової перини.


Деякі гінекологічні або жіночі хвороби можуть виникати в тернополянок раптово, тому дуже важливим для кожної жінки є попередження захворювань статевих органів  і своєчасне їх виявлення на ранніх стадіях.

Гінекологічні захворювання поділяють на гострі та хронічні. На початкових етапах хвороби цієї групи можуть ніяк не проявлятися, їх можливо виявити тільки під час візиту до лікаря та проведення діагностики.

Симптоми гінекологічних захворювань можуть виникати при неправильному положенні внутрішніх статевих органів та їх патологічному розвитку. Багато хвороб виникають внаслідок різноманітних інфекцій, причиною деяких з них є порушення роботи залоз внутрішньої секреці. Також деякі недуги розвиваються внаслідок ураження статевих органів пухлинами.

Як розповіла  тернопільська лікарка УЗД вищої категорії Оксана Попадин, гінекологічні хвороби залежно від причини їхнього виникнення поділяються на запальні, гормональні та гіперпластичні.

—  Підштовхнути до зародження гінекологічних хвороб може насамперед стрес, хвилювання – особливо, якщо він без перерв або часто поновлюється за життєвими обставинами. З цими проблемами до мене часто приходять молоді дівчата, які інтенсивно навчаються перед ЗНО. Велика група гінекологічних хвороб – це наслідок ускладненого перебігу вагітності, пологів та післяпологового періоду. Жіночі захворювання виникають і за інших умов: перевтома, переохолодження, неправильне харчування, погана екологія, раннє статеве життя, часта зміна статевих партнерів, незахищені статеві контакти, гормональні порушення. Також побачила, що деякі порушення проявляються, залежно від сезону. Зокрема, навесні та восени частіші розлади менструального циклу. Інколи проблеми в жінок виникають і через використання окремих засобів контрацепції. Наприклад, внутрішньоматкова спіраль часто спричиняє часті запальні процеси, може провокувати онкологічні захворювання (рак шийки матки), бути причиною позаматкових вагітностей. Мідні спіралі часто провокують інтоксикацію міддю, посилення кровотечі та болю під час місячних, — повідомила лікарка.

Пані Оксана наголосила, що регулярне відвідування гінеколога — головна гарантія здоров’я і довголіття жінки.

Тернополяни, пам'ятайте, що гігієна - це запорука жіночого здоров'я, тому дотримуйтесь елементарних заходів гігієни:

Будьте уважні при виборі гігієнічних засобів  догляду за інтимною зоною, адже вони можуть вплинути на здоровий баланс рН.

Збалансоване харчування і вживання достатньої кількості рідини є ключовими факторами для репродуктивного і вагінального здоров'я. А деякі продукти харчування можуть бути ефективними в лікуванні вагінальних проблем зі здоров'ям. Наприклад, журавлиновий сік і йогурт потенційно можуть допомогти запобігти грибкові інфекції і допомогти в їх лікуванні.

Використання презерватива під час статевого акту допомагає захиститися від таких захворювань, як ВІЛ, генітальний герпес, сифіліс, гонорея, гострі кондиломи і хламідіоз. Деякі з цих захворювань є невиліковними, а вірус папіломи людини, який проявляється у вигляді бородавок, може викликати рак.

Проходження регулярних гінекологічних обстежень і тестів на дисбактеріоз має вирішальне значення в підтримці здоров'я піхви.


Сьогодні, 6 грудня у тернопільському драмтеатрі рідним сімох загиблих краян вручили нагрудні знаки «Почесний громадянин Тернопільської області».

Покійним видатним мешканцям Тернопільщини - Назарію Войтовичу, Устиму Голоднюку, Олександру Капіносу, Ігорю Костенку, Василю Мойсею, Тарасу Слободяну, Володимиру Стаюрі було присвоєно звання «Почесний громадянин Тернопільської області» відповідно до рішення Тернопільської облради від 9 серпня 2018 року.

Під час урочистої частини передачі відзнак родичам покійних у залі драмтеатру був присутній архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський УГКЦ Василій (Семенюк), який привітав працівників самоврядування області з нагоди свого професійного свята та згадав теплим словом полеглих краян.

Дякую вам за плідну працю, яку ви спрямовуєте на благо рідного народу. Коли цар Соломон став на престолі, він приніс Богові велику жертву. Господу це сподобалося і він промовив до нього: «Проси, що бажаєш». Соломон попросив мудрості, щоби могти гідно правити своїм народом. За те, що цар не просив у нього багатства, Всевишній дав йому все – мудрість, багатство, добре життя, мудрість. Сьогодні мені хочеться поблагословити всіх працівників місцевого самоврядування на плідну працю для добра церкви і народу, а також вшанувати, кого немає з нами, — звернувся до присутніх митрополит.

 


Різнокольорові бісеринки в руках мешканки міста Копичинці Марії Усової перетворюються на цікаві візерунки, які цвітуть на ґерданах дівчини маленькими та великими квітами.

Бісероплетіння – поширений та неповторний вид рукоділля, який не обмежує творчих людей в створенні різних цікавих штучок, картин, прикрас. Бісером можна як вишивати, клеїти, так і плести. Будь-який вид застосування бісеру дозволяє розвивати свій незвичайний погляд на прості речі.

Цим займається і пані Марія, яка знайшла прекрасне втілення своєї майстерності в плетінні ґерданів. Як розповіла умілиця, перший свій виріб вона створила, ще будучи школяркою. Дівчині спершу здавалося, що плести ґердани доволі непросто, бо ескізи виробів здавалися складними, дещо незрозумілими. Все ж коли талановита дівчина перейшла до плетіння, то нелегкі переплетення вже так не лякали.

—  Коли сплела один ґердан, спробувала зробити ще один. Ось так надихнулася роботою і з кожним наступним виробом робота йшла щоразу легше. Спершу плела прикраси за стандартною схемою, а потім почала самостійно вигадувати та створювати за допомогою комп’ютерної програми ескізи своїх виробів. Зараз можу плести ґердани без станка, що раніше не робила. Мої роботи друзі, знайомі інколи беруть, щоби поносити, бо вироби вдало доповнюють їхній святковий одяг, — розповіла Марія Усова.

Дівчина розповіла, що за роки творчої діяльності створила десятки різноманітних ґерданів та продовжуватиме творити красу з бісеру.


У Тернополі представили відеосюжет, героїнями якого стали три вродливі, активні, позитивні жінки, які виховують дітей з інвалідністю.

Зйомки матусь відбулися в рамках проекту «Люди з НАДможливостями», який реалізовували близько трьох місяців. Взяти участь у ньому погодилися три жінки, тому й було створено три 4-хвилинні сюжети.

Як розповіла ініціаторка проекту «Люди з НАДможливостями» Ольга Гордієнко, зйомки відбувалися в різних люкаціях – у ГО «Центр сприяння дітям з синдромом Дауна «БебіКо», на вулиці, місцях для прогулянок.

Вважаю, що короткі відео, створені в рамках програми, повинні насамперед мотивувати не зупинятися перед труднощами тих громадян, які мають людей з інвалідністю. Наші учасниці проекту доносять до інших, що не варто залишатися наодинці. Потрібно показувати себе світу, шукати людей з подібними проблемами, об’єднуватися, щоби ставати сильнішими. Люди не отримують допомогу, підтримку переважно тому, що самотні. Наші матусі, які взяли участь у проекті, – справді сильні жінки. Вони можуть говорити про свій біль, тривоги, радощі. Вважаю, що це відео повинно мотивувати й татусів ставати сильнішими. Саме тих татусів, які бояться розкритися, переживають, не хочуть повідомляти про свої проблеми. Також зауважу, що людям з інвалідністю не завжди потрібне від вас якесь виняткове ставлення, увага, — поділилася пані Ольга.

Ініціаторка додала, що хотіла, аби й чоловіки долучилися до проекту та розповіли про свій досвід, здатність переборювати труднощі.

Одна із героїнь відео сюжету – Надія Мельник та її 13-річна донечка Ірина. Як розповіла мати, дівчинка робить її особливою та спонукає по-іншому дивитися на світ.

В моєї дитини – типовий аутизм. Цей діагноз дівчинці офіційно поставили, коли їй виповнилося сім років. До того були інші версії, які в дитини негаразди зі здоров’ям. Зараз про аутизм можна отримати чимало інформації, зокрема з мережі Інтернет, тому я розумію, як бути, виховувати доню. Дівчинка ходить до спецшколи, вже навчається у шостому класі. Іринка – моя модель. В неї чимало хобі: любить музику, ґаджети, косметику. Подобається також мандрувати, тому влітку ми частенько вирушаємо до цікавих місць, — розповіла Надія Мельник.

Жінка зазначила, що не варто зациклюватися на проблемах, а переступати через них та рухатися далі.


Сторінка 1 із 23

СОЦІУМ

13.12.2018 soroka biloboka
Лілія Гриневич та Арсеній Яценюк поспілкувалися зі студентами ТНЕУ
Під час відкритої лекції 11 грудня Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич та економіст,…

Подорож вихідного дня

31.10.2018 Мирoслав Кoрицький
Тернопільський студент поділився враженнями від поїздки до Німеччини
 Для мене ця iстoрiя рoзпoчалася навеснi 2018, кoли я пoбачив кoнкурс на участь у мiжнарoднoму…

Місто в кадрі

DSC_3811.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.