Тернопільщина повністю забезпечена вакцинами від кору

Опубліковано в Життя краю Автор  11.02.2019

Попри стрімке зростання кількості хворих на кір як серед дітей так і серед дорослих, мешканців Тернопілля закликають щепитися. Медики області нагадують, що кір – це дуже небезпечне і заразне захворювання, ліків від кору не існує. Зупинити спалах може тільки вакцинація.

Як розповів під час прес-конференції заступник директора обласного лабораторного центру Володимир Паничев, мешканцям краю зараз не варто боятися, що вакцин не вистачить.

Важливо, що сьогодні на Тернопільщині більш аніж достатньо вакцин – більше 307 000 доз. Їх вистачить не тільки для того, аби вакцинувати всіх дітей згідно календаря щеплень, але й щоб могли пощепитися люди, які захочуть пройти профілактику та пересвідчитися щодо стану свого імунітету. Сьогодні ми маємо в наявності вакцини американського виробництва, яку придбав ЮНІСЕВ. Вона складається із двох доз. Також було придбано і вакцину бельгійського виробника. Ця вакцина є комплексною – забезпечує щеплення від кору, краснухи та паротиту. Виробники також вказують, що якщо людина раз перехворіла однією з інфекцій, вона все ж може щепитися,поділився Володимир Паничев.

Пан Володимир наголосив, що згідно з календаря щеплень, підлягають вакцинації діти віком 1 рік та 6 років. Спікер додав, що згідно ВООЗ, якщо є необхідність, то при необхідності щепитися діткам можна й раніше, наприклад у 9 місяців.

Варто зазначити, що вакцини від 10 небезпечних хвороб – гепатиту B, туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, коклюшу, правця, гемофільної інфекції, кору, краснухи та епідемічного паротиту закуповує держава, тож мешканцям Тернопілля можна робити щеплення у поліклініці свого міста.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.04.2019 soroka biloboka
Аваков дотримав обіцянку, не допустити фальсифікацій на виборах, – експерт
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков виконав свою обіцянку, не допустивши фальсифікацій на виборах президента України.…

Подорож вихідного дня

13.01.2019 Анна Семенків
Від легенд, які оповили козацький цвинтар на Тернопільщині, кров холоне в жилах
Майже чотири століття у Кременці на Тернопіллі спочивають під білими кам’яними хрестами безстрашні лицарі української…

Місто в кадрі

DSC_3764.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.