Цьогоріч багатоповерхівки на Тернопільщині перевірятимуть на справність

Опубліковано в Життя краю Автор  01.02.2019

Забезпечення умов для самостійної евакуації мешканців Тернопільщини з багатоповерхівок в основному залежить від протипожежного стану будівель. Саме тому аби виявити недоліки в забезпеченні пожежної безпеки висотних споруд, цьогоріч до листопада перевірятимуть будинки.

У висотках при виникненні пожежі повинні спрацювати датчики пожежної сигналізації та видати сигнал на запуск протипожежних систем димовидалення й підпору повітря. На поверсі має відкритись люк димовидалення. Сигнал про роботу системи протипожежної автоматики будинку має надійти до диспетчера пожежної охорони та забезпечити оперативний виїзд пожежних підрозділів.

Окрім цього, приміщення окремих поверхів будинків мають бути забезпечені відповідними об’ємно-планувальними рішеннями балконів (лоджій), що дозволяють провести самостійну евакуацію людей шляхом переходу з балкону палаючого приміщення на балкон сусіднього.

Тільки, як розповів під час брифінгу начальник Управління ДСНС України у Тернопільській області Віктор Маслей, на практиці доводиться переконуватися, що система протипожежної безпеки окремих будинків потребує вдосконалення.

У бaгaтоповерхових будинкaх aвтодрaбини дістaють лише до дев’ятого поверху. Сaме тому до нaйвищих поверхів непросто дістaтися, щоби провести рятувaльну оперaцію. Нa жaль, ця проблемa стосується не тільки нaшої, aле й інших облaстей у держaві. Сaме тому цього року з лютого по листопaд буде проведено перевірку в будинкaх підвищеної поверховості нa нaявність систем пожежогaсіння. Кожнa будівля повиннa бути оснaщеною системою димовидaлення, сигнaлізaцією, сходовими тa бaлконними кліткaми. Зняття aвтомaтичних пристроїв зaкриття дверей ліфтових холів і сходових кліток призводить до мaрного нaгнітaння повітря тa розповсюдження диму по об’єму будинку, — нaголосив Віктор Мaслей.

Рятувальники Тернопілля закликають мешканців краю подбати про безпеку у своєму багатоповерховому будинку та не переобладнувати деякі елементи будівлі, аби в разі пожежі не потрапити у вогняну пастку.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.08.2019 soroka
Віктоp Овчаpук: «Омитий кpов'ю багатьох поколінь геpоїв, сувеpенітет нашої деpжави – безцінний для усіх укpаїнців»
На цьому голова обласної pади Віктор Овчарук наголосив під час святкового концеpту художніх колективів та…

Подорож вихідного дня

16.08.2019 Анна Семенків
Білим по темному: на Тернопільщині навколо церкви знайшли прихисток давні білі хрести
Найчистіший колір на землі увібрали в себе хрести зі старого кладовища у селі Возилів на…

Місто в кадрі

DSC_3787.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.