Тетяна Вітенько

Тетяна Вітенько

Священнослужителі традиційних українських церков провели вже традиційний для нашого міста чин освячення води на водопровідних мережах КП «Тернопільводоканал».

Участь у такому християнському дійстві в день Богоявлення Господнього також взяли водоканалівці та міські чиновники.

- Вже багато років поспіль у місті Тернопіль у день Богоявлення або Водохреща, як його звикли називати люди, ми з представниками традиційних українських церков здійснюємо посвяту всієї води, яка постачається в централізовану систему водопостачання міста. В принципі, здійснюється обряд церковний безпосередньо на водопровідних насосних станціях, які й подають воду на місто, - каже директор КП «Тернопліьводоканал» Володимир Кузька.

За його словами, водо-обряд відбувся на двох основних водозаборах: Верхньоівачівському та Тернопільському.

Священнослужителі пояснюють, що такий обряд слугує вшануванням подій, яким уже понад 2000 років – коли Христос вийшов на річку Йордан прийняти хрещення від Іоана Хрестителя. Крім того, водоосвячення проводиться й для мешканців міста. Для того, щоб через свою віру люди отримали благодать Божу та спасіння від гріха, прокляття і смерті.

- Я вважаю, що така традиція є унікальною в своєму роді. Її суть в тому, що відбувається освячення води на водозаборі, яка потім потрапляє до людей у домівки. Навіть ті, хто немає можливості вийти з дому і набрати собі води Йорданської, можуть це зробити і мати свячену воду вдома, - пояснює отець Орест Павліський, виконувач обов’язків адміністратора Архикатедрального собору УГКЦ.

В той самий час, досліди хімічних та бактеріологічних показників води, які були проведені фахівцями КП «Тернопліьводоканалу» показали: ніяких змін у воді не відбувається.

- Минулого року 19 січня була відібрана вода після Водохреща на бак- та хіманаліз. Протягом року кожні два місяці ми робили баканаліз. Тобто, ми робили загальне мікробне число, загальні колюформи і ентерококи. Протягом цілого року по цих показниках ми не виявили жодних відхилень. Так само, ми вчора відібрали воду – ніяких відхилень не виявлено, - прокоментувала завідуюча лабораторії хіміко-бактеріологічного контролю питної води КП «Тернопільводоканал» Оксана Мар'юк.

 


Як розповіли у відділі організації роботи ГУ ДФС в області, чоловік окрім підробленої горілки також збував власне спирт та навіть тютюнові вироби.

- Співробітники податкової міліції Головного управління ДФС в області спільно із працівниками Cлужби безпеки України в області в ході проведення операції «Акциз-2018» припинено виробництво та розповсюдження територією області незаконно виготовлених алкогольних напоїв, обклеєних підробленими марками акцизного податку. Виготовлення, зберігання та збут фальсифікату налагодив житель одного із районів Тернопільської області за місцем свого проживання. Окрім горілки, чоловік також торгував спиртом та цигарками без марок акцизного податку, - розповіли податківці.

Загалом, під час обшуку помешкання збаражчанина, було вилучено 450 літрів незаконно виготовлених алкогольних напоїв, понад 400 літрів спирту, а також 650 пачок тютюнових виробів. Окрім цього, у чоловіка вилучили й транспортний засіб, яким той користувався для збуту «продукції».

- Загальна вартість вилучених з незаконного обігу підакцизних товарів становить 501,6 тис. гривень. Завдяки вилученню цих товарів вдалось запобігти втратам бюджету від ненадходження акцизного податку більш як на 80 тис. гривень, - зазначають в податковій.

До слова, з початку нового 2018 року на теренах області під час операції «Акциз-2018» співробітники податкової конфіскували з незаконного обігу підакцизних товарів на суму в майже мільйон гривень - 0,8 млн гривень.

Нагадаємо, працівники СБУ в області разом із фіскалами та робітниками прокуратури вилучили у жителя Збаразького району сурогат. Детальніше ТУТ


Юні учні Medialab Ternopil разом із відомою тернопільською письменницею Іриною Мацко створили свою казку про файне місто «Як Ян врятував Тернопіль», а також – озвучили її.

Як розповіла куратор проекту Medialab Ternopil Оксана Ратушняк, на створення чарівної історії про наше місто діти витратили чотири заняття. Учні відповідально підійшли до роботи, а тому, щоб озвучити своїх персонажів, вони глибоко перейнялися їхнім життям.

- Кожному була відведена своя частина тексту та особлива його подача. Спостерігати за професійним виконанням такої незвичної для дітей роботи було не лише приємно, це неповторні миті, які надихають творити, - ділиться враженнями Оксана Ратушняк.

Як зазначила засновниця літературної студії "Майстерня казки" Ірина Мацко, юні тернополяни не менш важливо підійшли й до написання власної історії про місто, яке згідно сюжету врятувалось від руйнувань часів Другої світової війни:

- Спільна казка вийшла чудова, бо цілих чотири заняття усі разом вигадували, сперечалися, шукали сюжет, уявляли героя і, зрештою, створили. Казка "Як Ян врятував Тернопіль" про наше місто, де трошки історії, трошки дива і нехай тільки у казці, але ми зберегли наше місто від руйнування у роки війни, - каже Ірина Мацко.

Текст читали: Соломія Братків, Данило Петров, Андрій Белей та Максим Костогриз.

Звук: Taras Sotula.

Запис здійснено у медіа лабораторії ПК "Березіль" завдяки "Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013" та Молодіжний Центр Тернопіль/Youth Centre Ternopil.

Прослухати неймовірну історію про Тернопіль можна ТУТ.

Фото: Medialab Ternopil.


У мешканця Збаразького району вилучили понад 400 літрів сурогату, який він збував місцевим підприємцям.

За інформацією працівників СБУ в Тернопільській області, чоловіка затримали, а збут фальсифікату – блокували. Проти нього відкрите кримінальне провадження за статтями 199 та 204 ККУ.

- Правоохоронці встановили, що мешканець Збаразького району налагодив у власному помешканні підпільне виробництво напоїв, які реалізовував місцевим підприємцям. Для маскування підробки він використовував фальшиві акцизні марки та етикетки відомих вітчизняних брендів, - інформують у секторі взаємодії ЗМІ та громадськістю УСБУ в області.

Окрім чималого літражу сурогату, в збаражчанина також вилучили сировину та засоби виробництва, з допомогою яких й виготовлявся фальсифікат.

До слова, операція з викриття протиправних дій проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури спільно з фіскальною службою. На разі триває досудове слідство.


У Тернополі влада намагається продовжити маніпуляції з головним містобудівним документом – генпланом. Про це заявляють місцеві укропівці.

16 січня у стінах міськради відбулась погоджувальна комісія щодо спірних додаткових пропозицій та змін, які хочуть внести до Генплану. Зокрема, розглядались питання щодо забудови ринку «Оріон» (алейки, на якій незаконно зрізували дерева); частини ринку на вулиці 15 квітня щодо зміни її цільового призначення; деяких місць для паркування тощо.

Згідно чинного законодавства влада мала би повідомити громадськість про слухання, однак, вона вирішила обійти закон та перехитрити населення міста, опублікувавши інформацію в окремому розділі свого офіційного сайту:

- 16 січня відбулась погоджувальна комісія, на якій розглядались спірні питання по змінах до генплану міста, - пояснила ситуацію член тернопільського осередку політичної партії «УКРОП» Юлія Мамчак. - Їх було не дуже багато, адже громадські слухання, про які повідомила нам юрист міської ради Остапчук, відбувалися до 31 грудня 2017 року. Проте, вони були оголошені лише на сайті міської ради в розділі «Генеральний план м. Тернополя», а не на основній сторінці. Тому, про них не знали ані громадськість, ані окремі депутати. Як результат, не було можливості внести зауваження чи пропозиції по спірних питаннях. У зв’язку з такою ситуацією ми написали та зареєстрували звернення на урядовому порталі України з вимогою провести дійсно відкриті громадські слухання, котрі забезпечили б розгляд спірних питань в режимі діалогу, а не одностороннього голосування. На щастя, вже після того, як ми опублікували інформацію, на сайті Тернопільської міської ради з’явилося повідомлення про продовження збору зауважень включно до 30 січня.

За словами укропівки, долучився до вирішення такої ситуації очільник «УКРОПУ» в Тернопільській області, депутат облради Андрій Цибульський, який допоміг оформити звернення на урядовий портал.

- Ми були здивовані, що знову почали відбуватися незрозумілі речі щодо генплану. Так, були проведені громадські слухання, про які ніхто не знав. Своєрідна «класика жанру» Тернопільської міської ради. Наше завдання в цій ситуації наступне: ми зобов’язані проінформувати громадськість, що зараз тривають слухання, а також захистити мешканців та місто від протиправних дій зі сторони міської ради. Цю справу потрібно розголосити, щоб люди мали змогу відстояти свої права та інтереси або ж вберегти земельну ділянку у своєму дворі чи, скажімо, в парку від незаконних забудов. Адже будь-яке приховування інформації в подальшому тягне за собою непорозуміння та безкарність чиновників. Саме тому ми триматимемо руку на пульсі: відвідуватимемо різні наради та збори, - наголосив Андрій Цибульський.

Укропівець зауважив, що поки залишаються незрозумілими справжні наміри депутатів, котрі бажали тихцем провести громадські слухання щодо змін до генплану, враховуючи той факт, що містобудівний документ міська рада прийняла всього рік тому.


У жовтні минулого року Верховна Рада прийняла закон про реінтеграцію Донбасу в першому читанні.

Продовжили розглядати внесені до законопроекту поправки у вівторок, 16 січня. Так, з 673 поправок вдалось розглянути 483, але в цілому документ проголосувати не вдалось. Про позитивні сторони закону № 7163 розповів у ефірі телеканалу «Прямий» народний депутат від фракції БПП Ігор Побер.

– Повністю проголосувати за закон «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» не вдалось, але голоси були. На мою думку, депутати інших політичних сил просто затягують час. Цей закон нам точно потрібен і за нього проголосують. Він не зупинить війну на Донбасі, але визнає Росію агресором. Також закон про деокупацію Донбасу чітко визнає 20-те лютого 2014 року початком війни, – поділився Ігор Побер.

За словами нардепа, до нового року за законопроект не голосували, оскільки боялись нашкодити звільненню наших полонених.


Упродовж цього року близько 100 підприємств, згідно затвердженого переліку Фонду держмайна, підлягатимуть приватизації.

На думку народного депутата від ВО «Свободи» Михайла Головка, ініційовані владою зміни – не що інше, як спосіб для олігархії збагатитись на фоні кризових для країни процесів.

- Нинішні кризові явища в економіці країни, війна на сході лише знижують вартість державного майна. Разом з тим, зрощена з олігархами влада, не хоче чекати остаточного його здешевлення. Мабуть, у них з’явилося багато «зайвих» грошей, які були вкрадені на війні та реформах. І тому для них є резон за безцінь купити собі шматок України, поки ціни невисокі! Саме в таких умовах ініційована урядом приватизація стане вдалим прибутком для певних олігархів, а не прагматичною інвестиційною політикою держави, направленою на розвиток національної економіки, - пояснює Михайло Головко.

Як зазначив політик, у зв’язку з приватизацією ціни для населення зростатимуть неконтрольовано, адже колишня державна монополія стане приватною. Це вже продемонструвала приватизація попередніх років, яка призвела до того, що держава втратила контроль над цілими галузями економіки, котрі опинилися в руках «злодіїв у законі». Зокрема, це сталося і в енергетичній сфері, адже відколи енергетичні компанії стали приватними, почали вести «драконівську» політику, яка обернулась для споживачів необґрунтовано завищеними цінами:

- Коли цілі галузі опиняються у руках одного приватного монополіста, встановити справді обґрунтовані ціни або тарифи, нереально. Народні депутати від ВО «Свобода» неодноразово вимагали повністю заборонити приватизацію прибуткових державних підприємств та підприємств стратегічного значення. Необхідно повернути у власність держави або громади підприємства-монополісти електро-, газо-, тепло- і водопостачання та водовідведення, - вимагає нардеп Михайло Головко.

До слова, у списку на приватизацію знаходиться й тернопільське підприємство Тернопільобленерго.  Якщо його продадуть, зростання цін для населення зупинити буде не можливо.


Проект закону № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях», який ухвалила Верховна Рада, вигідний передусім владі та олігархам, та аж ніяк не українському народу. Про це йдеться в офіційній заяві УКРОПу.

«Прикро, що сьогодні український парламент вкотре захистив інтереси бізнесменів при владі ціною доль українців, які воюють на сході та вболівають за Україну в Криму. Але такими рішеннями влада лише наближає початок свого кінця. Ми маємо поставити можновладців на місце, інакше втратимо країну!» – йдеться в заяві партії.

У політсилі наголосили, що в кінцевому варіанті так званого деокупаційного закону не були враховані принципові поправки, без яких документ лише погіршить ситуацію – як на сході України, так і в державі в цілому. Йдеться, приміром, про розширення повноважень президента, які можуть бути використані ним не лише для відсічі збройної агресії, а й для втручання у політичні процеси та для масових порушень прав людини.

З іншого боку, парламент позбавили можливості реагувати на свавілля глави держави. Відтак президент отримав право на одноосібне визначення районів здійснення заходів національної безпеки без оголошення воєнного стану.

«Де гарантія, що завтра такою територією не оголосять Майдан з мирними протестувальниками?» – застерегли в УКРОПі.

Крім того, у документі немає жодної згадки про необхідність визначити кримінальну відповідальність колаборантів. Також не врахована поправка про заборону торгівлі з тимчасово окупованими територіями, яку депутати фактично узаконили.

Водночас парламент проігнорував вимогу УКРОПу передбачити однакові підходи держави до окупованих територій Донецької, Луганської областей та АР Крим і міста Севастополя. Нормами законопроекту запроваджується необхідність та обов'язок гарантувати національну безпеку лише на території ОРДЛО, так, начебто в окупованому Криму забезпечувати національну безпеку немає необхідності.

«По суті, у викладених у законопроекті нормах закладається основа майбутнього рішення про відмову від території Криму», – роз'яснили укропівці.

І головне – провладні депутати відмовилися законодавчо закріпити дипломатичні й торговельні відносини з Російською Федерацією.

«У звичний для себе спосіб провладні партії проштовхнули надважливий для країни текст без можливості ознайомитись з його фінальною версією. Тому народні обранці з УКРОПу не вважали за можливе підтримати його», – сказано в заяві партії.

18 січня Верховна Рада ухвалила в цілому законопроект № 7163 «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». За документ проголосували 280 депутатів.

Представники УКРОПу підтримали проект «деокупаційного» закону в першому читанні, розраховуючи на те, що при доопрацюванні він перетвориться на справжній акт волі українського народу та примусить владу виконувати свої конституційні обов’язки із захисту територіальної цілісності та суверенітету України. Однак цього не сталося.


У Вишнівецькій ОТГ закупили 70 контейнерів для роздільного збирання сміття, які планують встановити в усіх селах громади впродовж першого кварталу.

Наразі депутати селищної ради та старости вирішують, де саме розмістити сміттєві майданчики.

Як розповів заступник голови селищної ради з фінансово-економічних питань Віталій Рись, на кожному майданчику встановлять по два контейнери. Над баками буде накриття. Також у громаді вже думають над тим, щоб встановити менші контейнери для використаних батарейок. Крім того, у навчальних закладах дітям розповідатимуть про важливість сортування сміття:

- У школах громади будуть організовані відповідні навчальні заняття щодо того, яке сміття в який контейнер має потрапити. Виготовимо також спеціальні демонстраційні плакати і невеликі макети контейнерів, щоб школярі на практиці побачили, як сортувати сміття за видами матеріалів. Згодом вдома діти, сподіваюсь, розкажуть про це старшим родичам, – зазначив Віталій Рись.

За його словами, загальна вартість придбаних баків – 415 тисяч гривень. Закупили їх у київської фірми «AFT Group LLC». На їх придбання були використані кошти як з субвенції, місцевого комунгоспу, так і підприємства «Добрий самарянин».

Віталій Рись також повідомив, що з 1 січня кожен власник домоволодіння має підписати договір на вивезення сміття. За його непідписання передбачений штраф. Останній накладатимуть також на людей і за несанкціоноване вивезення відходів. Крім того, з 1 січня у селищній раді запроваджено посаду інспектора з екології, який займатиметься питаннями укладання угод і штрафними санкціями щодо недбайливих жителів громади.


На території Тернопільської області перші випадки захворювання на кір були зареєстровані ще влітку 2017 року. Однак з початком нового проблема лише продовжилась.

Поки за офіційними даними кількість хворих на цю недугу в краї складає 91. Найсильніше кір «вдарив» не лише по Тернополю, а й по Чортківському та Бучацькому районах.

Як розповіли медики журналістам TV-4, щоб вберегти дітей необхідно їх вакцинувати. Така процедура відбувається двічі: в 1 та 6 років. спершу діти проходять вакцинацію, а коли підростуть – ревакцинація:  

- Вакциною наша область забезпечена. Це вакцина бельгійського виробництва «Пріорікс». В достатній кількості всіх бажаючих можна зчепити, - розповіла завідувачка інфекційного відділення КНП «Тернопліьська міська комунальна лікарня» Ольга Дивоняк.

Медик також додала, симптомами кору є: підвищення температури до рівня фебрильної (38°С — 39°С), поява катаральних проявів (запалення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів під дією вірусу грипу), нежитю, кашлю, ознак кон’юнктивіту (запалення слизової оболонки ока). Також у хворого з’являються такі прояви захворювання як світлобоязнь та погане самопочуття.

Загалом, кір на перших його стадіях важко відрізнити від звичайної застуди. Лише на 4 день захворювання починає з’являтися висипка.

Відео: TV-4.

Фото: з відкритих джерел.

 


Сторінка 1 із 165

Facebook

СОЦІУМ

19.01.2018 Тетяна Вітенько
Укропівці і надалі запобігають можливим махінаціям із генпланом Тернополя
У Тернополі влада намагається продовжити маніпуляції з головним містобудівним документом – генпланом. Про це заявляють…

Подорож вихідного дня

11.01.2018 Анна Семенків
Тернополянин побував на найкрутіших курортах Іспанії майже за копійки
Про 14 неймовірних днів на найпопулярніших курортах найбільш пляжної країни Європи – Іспанії розповів тернополянам…

Місто в кадрі

DSC_3811.jpg

Запропонувати новину

Новини від читачів

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.