Super User

Super User

Тернопільщину сколихнула звістка про екологічну ситуацію, яка склалася навколо філії підприємства «Укрветсанзавод».

Мешканці довколишніх сіл поскаржилися на сморід та «живий могильник» тваринних відходів, який знаходиться просто на відкритій ділянці. Розібратися з проблемою на прохання селян вирішили представники партії «Українське об’єднання патріотів - УКРОП».

- Представники депутатського корпусу побували на об'єкті, говорили з директором даного підприємства, – розповів голова Тернопільської обласної організації партії «УКРОП»,  депутат облради Андрій Цибульський. – Директор нас запевнив, що все те, що було попередньо сказано в ЗМІ, і в нашому зверненні, це є правда. Тобто проблема дійсно є, і він її визнає.

За словами депутата, директор Тернопільського філіалу ДП «Укрветсанзаводу» просить про допомогу. Адже підприємство дійсно не справляється з ритмом утилізації тваринних відходів. 

- Близько 30 відсотків тварин із загальної кількості переробки залишається під відкритим небом, – передає слова директора Андрій Цибульський. – Всі ті рештки просто чекають своєї черги на утилізацію. В сусідніх областях є такі ж заводи, які з якихось причин не працюють. Потрібно їх запускати, щоб ті всі рештки тварин перенаправляти туди. Бо поки що це єдиний діючий завод в окрузі, тому дирекція змушена їх приймати. 

Продовження прийому тваринних відходів за такої ситуації директор пояснює тим, що в іншому випадку боїться, аби тими рештками фірми-постачальники не засмітили лісосмуги та кар'єри. Зараз на території підприємства залишається близько 5 тисяч тонн мертвих тварин, які ще не перероблені. Звідси – і неприємний запах, на який скаржаться жителі села Острів. Однак чи впливають негативно ці рештки на екологію, детально перевірятимуть. З’ясують і те, чи немає порушень зі сторони корпорації «Агропродсервіс», яка постачає на підприємство відходи тварин. 

- Ми вже подали два звернення в Держекоінспекцію та ветеринарну інспекцію, щоб спеціалісти ситуацію вивчили, дослідили і надали мені, як депутату, інформацію. Далі я буду виносити це питання на комісію ТОР з питань екології та природокористування і будемо спільно з депутатами вирішувати цю проблему. Також у своєму зверненні ми просимо перевірити інформацію щодо нелегального скиду тваринних відходів та мертвих тварин підприємством «Агропродсервіс». За словами директора, «Агропродсервіс» направляє ці всі машини, але там все згідно документів, тобто несанкціонованого завозу немає. Будемо перевіряти. Поки що питання в стані розгляду. 

Нагадаємо, як заявляють активісти, відповідальні чиновники спільно з екс-регіоналом, керівником підприємства «Агропродсервіс» Іваном Чайківським налагодили нелегальні поставки тушок мертвих тварин з потужностей згаданого регіонала. Як заявляють активісти, відповідальні чиновники спільно з екс-регіоналом, керівником підприємства «Агропродсервіс» Іваном Чайківським налагодили нелегальні поставки тушок мертвих тварин з потужностей згаданого регіонала. 

Джерело: Тернополяни


В політичної партії «Українське об'єднання патріотів – УКРОП» діятиме оновлений демократичний статут, який затвердили делегати ІХ з’їзду партії.

Активно долучились до цих процесів і представники Тернопільського «УКРОПу».

- Прийняття нової редакції статуту – є надзвичайно позитивною річчю для нашої молодої політичної сили, адже згідно з нею, ми зможемо контролювати роботу партії, долучатися до її розбудови і безпосередньо брати участь у роботі та житті організації. Крім того, це служитиме прикладом нашій владі, оскільки сьогоднішній з’їзд показує, як повинна відбуватися децентралізація: не на папері, а реально. Також, на з’їзді були надані повноваження на області, квоти кожній організації – по три людини входитиме до майбутньої політради і кожен у ній матиме голос, - зауважив голова Тернопільської обласної організації партії «УКРОП», депутат Тернопільської облради Андрій Цибульський.

Політик також переконаний, що нова редакція статуту зможе залучити нових людей у партію, адже ті, хто раніше не вірив у можливість рядового партійця реально впливати на політичну силу – отримають такий шанс. До слова, за основу нової редакції документа розробники взяли статути масових партій таких демократичних країн Європи як Німеччина, Франція, Швеція та Бельгія.

- Я надзвичайно задоволена сьогоднішнім з’їздом, адже саме обговорення, дебати підтверджують, що наша партія – демократична і діє на відповідних засадах. Тут не може бути принципів комунізму, що «всі за», має бути і є дискусія, яка в свою чергу є нормальною складовою політики. Кожен повинен висловлювати свою думку: від депутатів місцевих рад і до нардепів, - розповідає депутат Монастириської міської ради Світлана Безділь.

Також, під час з’їзду делегати проголосували за нову процедуру обрання голови партії. Відтепер свого кандидата на відповідну посаду зможе висунути будь-яка обласна організація партії. Окрім того, право очолити політичну силу отримали й самовисуванці: «Кандидатом на посаду голови партії може бути громадянин України, який досяг віку 35 років, має вищу освіту, досвід державної, політичної або громадської роботи, вільно володіє державною мовою та є членом партії», – йдеться у Тимчасовому порядку обрання голови партії УКРОП.


Польсько-український портал “Порт Європа” запрошує всіх бажаючих записатися на безкоштовні онлайн-курси польської та німецької мов. Курс польської пройшло вже понад 60 тисяч українців, багато з них зараз успішно навчаються або працюють у Польщі.

Курси складаються з кільканадцяти уроків, які автоматично, кожні 3-5 днів відправляються підписникам, які підтвердили реєстрацію. Автоматизація цього процесу і є причиною, чому курси можуть бути безкоштовними. – Ідея цих курсів тісно пов’язана з Євромайданом. Коли в жовтні і листопаді 2013 вирішувалася доля євроінтеграції України, в мене виникла ідея створити щось, що на практичному рівні допоможе звичайним українцям євроінтегруватися. Живучи в Польщі я бачив, наскільки проблемним буває мовний бар’єр і як сильно незнання мови обмежує можливості українців, які хотіли б навчатися, працювати чи просто подорожувати Європою. Саме в таких обставинах я створив курс польської для українців, а його запуск якраз збігся з початком революції. Ще до того на нашому порталі ми запустили безкоштовний інтернет-курс української мови для поляків, який ґрунтується на подібному принципі, адже наша мета – польсько-українське зближення та європейська Україна – говорить Якуб Логінов, власний кореспондент Дзеркала тижня в Польщі, власник порталу “Порт Європа” і автор безкоштовного курсу польської мови.

Згодом на порталу з’явився і безкоштовний е-курс німецької мови. Його створила Інга Павлова – українка родом із Києва, котра перебралася жити в Краків. – Знання німецької допомагає в кар’єрі, але також це практичне втілення в життя ідеї євроінтеграції, за яку не тільки треба боротися на Майдані, але і реалізувати її маленькими кроками в повсякденному житті. Чим більше українців буде знати мови країн Євросоюзу, в тому числі німецьку, тим тісніші будуть зв’язки України з Європою. Це і є прояснення, чому я вирішила поділитися своїми знаннями і створити цей курс – говорить пані Павлова.

Курси польської і німецької функціонують на тій самій польській платформі Freebot для безкоштовної відправки е-мейлів, яку створив Пьотр Маєвський з Гданська. Тому системні повідомлення курсів (інформація про запис, можливість відмови від дальшої розсилки тощо) написані польською. – Система Freebot – це єдина платформа, яка уможливлює безкоштовну розсилку е-повідомлень, в нашому випадку мовних уроків. Саме тому ми вирішили скористатися нею, а не платними українськими варіантами, бо тільки в такому разі можливо зберегти безкоштовний характер курсів – говорить Якуб Логінов. Якщо не брати до уваги технічні деталі, курси полської та німецької мають різний характер, залежний від того, на що ставили наголос її автори. І так, тоді як в курсі польської мови від Якуба Логінова домінує лексика та вивчення інтуїтивних аналогій між польськими та українськими словами, так курс німецької від Інги Павлової ставить наголос на німецькій граматиці і поясненні її правил.

 

На курси можна записатися за адресами:

Курс польської - www.porteuropa.eu/ua/polskamowa

Курс німецької - http://porteuropa.eu/ua/austria/ekonomika-i-suspilstvo/2299-kurs-nimeckoji-mowy

 

На безкоштовний е-курс польської мови записалося вже понад 60 тисяч осіб з України, але також із Білорусі, на курс німецької – понад 3000. На польській версії порталу з 2011 року функціонує також безкоштовний курс україської мови для поляків, 


Сьогодні, 28 січня, під стінами обласної державної адміністрації зібралося кілька десятків працівників підприємства «Агро-Ланівці». Колектив мирною акцією намагався показати, що у конфлікті в Ланівцях існує і другий бік медалі, який може позбавити людей заробітку.

-          Всі ці люди, які працюють на нашому підприємстві, так само є частиною громади, вони так само мають бути почуті і вони мають право на майбутнє, за яке ми, власне кажучи, боремося на сьогоднішній день, - говорить Вадим Арістов, голова ТОВ «Агро-Ланівці».

Як розповів підприємець, сьогодні частина громади блокує роботу підприємства, а це втрати для бюджету. «Агро-Ланівці» дає робочі місця більш як п’ятьом десяткам людей і середня зарплата у них – 5 тисяч гривень. На думку Вадима Арістова, закриття підприємства принесе лише збитки області. Хоч «Агро-Ланівці» і має недоліки у своїй роботі, але їх визнає і намагається ліквідувати. 

-          Влада на сьогоднішній день має звернення з двох сторін – це люди, які живуть у місті і не задоволені виробництвом, яке знаходиться там. З іншого боку – є колектив, який теж прийшов і вимагає права працювати та захисту у влади. Дуже важко сьогодні стати на чиюсь сторону. Влада, я вважаю, має бути чесним, добросовісним арбітром, - коментує заступник голови ОДА Іван Крисак.

За його словами, на сьогоднішній день проти підприємства відкрито кримінальне провадження за фактом порушення екологічного законодавства. Більше того, слідча комісія, яка працює на місці, сьогодні порушила питання щодо експертизи і залучила київських спеціалістів. Тому конфлікт може бути вирішений лише за умови наявності повної інформації.


Сірість, розбавлена гамором подорожніх, голосним вистукуванням годинника, запахом щойно завершеного ремонту та соковитістю жовтого на лавках для відпочинку. Про нього показали усі канали Тернополя, написали усі газети та інтернет-сайти, похвалили та покритикували водночас. Шквал емоцій минув, і для оновленого автовокзалу настали будні:
Нагадаємо, відкрили оновлений автовокзал Тернополя після дворічного ремонтування у понеділок, 15 лютого. Вже з наступного дня він повноцінно запрацював, відправляючи автобуси не лише в усі сторони області, але й за рубіж країни.


За те, що син взявся виховувати сп'янілого батька.

Конфліктна ситуація ледь не закінчилася фатально в родині, яка проживає в Борщівському районі. Аби помститися синові за образи, 53-річний чоловік напідпитку взявся за ніж та наніс родичу  умисне тяжке тілесне ушкодження, повідомили в обласному відділенні поліції.

Як розповів слідчий Борщівського відділення поліції Володимир Калинчук, про 29-річного пацієнта з проникаючим ножовим пораненням співробітників поліції повідомили лікарі.  Молодого чоловіка медики вчасно прооперували, врятувавши йому життя.

Поліцейські ж взялися встановлювати за яких обставин  молодик отримав важку травму. З’ясувалося, ножове поранення йому спричинив батько.

Відтворити трагічну картину подій допоміг сам потерпілий та його мати. В ході досудового розслідування було встановлено, що чоловіки часто конфліктували між собою, хоча мешкали окремо. У день трагічних подій мати зателефонувала до сина, який проживає у сусідньому селі, та поскаржилася на нетверезого батька.  Молодий чоловік поїхав до батьків. Свого тата він застав поблизу магазину за розпиттям спиртного.  Це розізлило молодика і він почав докоряти родичу: від словесної перепалки перейшов до стусанів.

Тієї ночі син залишився у батьків. Близько 2 години прокинувся голова сімейства. Ображений чоловік вирішив помститися сину за побої. Взяв ніж та пішов до кімнати, де спав молодий чоловік. Один удар, який завдав пенсіонер, ледь не виявися фатальним для потерпілого. Проте його вчасно доправили до лікарні.

Медики діагностували у нього проникаюче ножове поранення черевної порожнини з пошкодженням печінки. Таку травму кваліфікували, як тяжке тілесне ушкодження.

Правоохоронці затримали 53-річного чоловіка згідно статті 208 КПК. У нього вилучили знаряддя злочину – ніж. Його дії слідчі кваліфікують за частиною 1 статті 121 ККУ - умисне тяжке тілесне ушкодження. За вчинене йому загрожує до 8 років ув’язнення. Триває досудове розслідування.


СОЦІУМ

24.09.2022 soroka
Михайло Цимбалюк розкритикував закон, який дозволяє будувати дороги, а не фінансувати армію (відео)
Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №7669, яким кошти із дорожнього фонду повертаються на будівництво…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3815.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.