Жителям Тернопільщини розповіли, що відтепер чекає порушників правил дорожнього руху

Опубліковано в На часі Автор  soroka 18.03.2021

Від учора в Україні вступив в дію закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення в сфері безпеки дорожнього руху». Відтепер покарання за порушення ПДР стали суворішими.

Що саме змінилося та на скільки зросли штрафи під час пресконференції розповів начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук.

Штрафи за кермування у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння

Відтепер за кермування автомобілем у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння передбачено 17 000 гривень штрафу та позбавлення права керування транспортним засобом на 1 рік.

За друге аналогічне порушення, вчинене протягом року, штраф складатиме 34 000 гривень з позбавлення права кермування на 3 роки та оплатним вилученням автомобіля або адміністративним арештом на 10 діб.

Якщо водій втретє сяде за кермо в нетверезому стані, то сплатить вже 51 000 гривень, втратить право керування на 10 років з конфіскацією транспортного засобу або адміністративний арешт на 15 діб з конфіскацією автомобіля.

Крім того, від тепер для проведення огляду водія на стан алкогольного сп’яніння не є обов’язковою присутність свідків. Правоохоронці можуть проводити огляд без них проте за умови безперервної фото- та відео фіксації на бодікамеру.

Посилено відповідальність, якщо в стані алкогольного або наркотичного сп’яніння водій вчинив ДТП у якому є потерпілі. В цьому випадку важкість покарання залежатиме від стану постраждалого. За нанесення тілесних ушкоджень середньої важкості водієві загрожує позбавлення волі до 3 років   та позбавлення прав від 3 до 5 років; якщо потерпілий у важкому стані, порушникові світить позбавлення волі від 3 до 8 років з позбавленням прав на термін від 3 до 5 років. У випадку смерті постраждалого винуватцеві грозитиме позбавлення волі на 5 – 10 років та позбавлення прав на той самий термін. Якщо в ДТП загинуло кілька людей, водій сидітиме за гратами від 7 до 12 років з позбавленням прав на 7 – 10 років.

Також від тепер водій-винуватець не уникне відповідальності через каяття або примирення сторін. Не можна відтепер і передавати особу на поруки.

Штрафи за перевищення швидкості  

Відтепер зросли штрафи й за перевищення швидкості: від 20 до 50 кілометрів водій сплатить 340 гривень, тоді як раніше було 255, а якщо водій порушує більше ніж 50 кілометрів, штраф становитиме 1700 гривень замість 510, які особа мала сплатити раніше.

Також начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук зазначив, що у зв’язку з погодними умовами станом на сьогодні поки є всього два штрафи з перевищенням 50-ти кілометрів.

Штрафи відсутність мотошолому та паска безпеки

За порушення правил користування мотошоломами та пасками безпеки українці відтепер платитимуть  510 гривень замість 51.

Начальник управління патрульної поліції в Тернопільській області Богдан Шевчук ще раз нагадав не нехтувати пасками безпеки.

В нашій області паски безпеки рятують багато людей у випадку ДТП як від загибелі, так і від травмування і це головні критерії. Хтось скаже, що по місту можна їздити без паска. Ні, не легковажте цим, – каже Богдан Шевчук.

Покарання у випадку дорожньо-транспортної пригоди

За втечу з місця ДТП незалежно від того, чи є постраждалі, штраф складає 3 400 гривень та позбавлення права керування на 1 – 2 роки. За створення аварійної ситуації винуватець сплатить штраф у розмірі 1 445 гривень.

Богдан Шевчук також зазначив, що відтепер зростуть штрафи й пішоходів та велосипедистів, адже вони також є учасниками дорожнього руху.

Тож за перехід дороги у невстановленому місці для пішоходів штраф становитиме 255 гривень. Велосипедисти за порушення правил дорожнього руху сплатять до 340 гривень.

Світлини з вільних джерел

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3688.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.