Художниця з Києва у Тернополі навчає створювати мандалу

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 29.04.2022

Мисткиня з Києва Юлія Коваль у Тернополі проводить майстер-класи та навчає усіх охочих малювати мандали.

Художниця каже, що заняття допомагають їй та учасницям занять відволіктися від новин у воєнний час.

Про мистецтво, майстер-класи та створення мандали Юлія Коваль розповіла «Сороці». 

До Тернополя художниця разом з дітьми приїхала 20-го лютого, за лічені дні до війни.

– Мабуть, материнське чуття спрацювало чи, може, інтуїція. Ситуація в столиці загострювалася, ми з дітьми вирішили просто приїхати сюди. Ми не знали на скільки їдемо, але вирішили, якщо все буде добре, то це будуть просто канікули, –  говорить Юлія Коваль.

Перше заняття у Тернополі мисткині допомогли організувати місцеві дівчата.

– Майстер-класи з малювання мандал, з розпису тарілок з мандалами я проводила і в Києві раніше. Мене навіть запрошували у Словенію, де я провела майстер-клас з розпису предметів мандалами, – розповідає Юлія Коваль. – Коли приїхала, дівчата через мої соцмережі дізналися, що я в Тернополі і вирішили мене трошки відволікти від всього того, що відбувається. Тож вони допомогли організувати перший майстер-клас.  Купили необхідні матеріали, знайшли приміщення та тих, хто хотів навчитися малювати. Зробили це для того, щоб  і дівчата, і я відволіклися від всіх цих подій. Після цього майстер-класу виявилося, що дівчат і жінок, які б хотіли намалювати свою першу мандалу, набагато більше.

Наразі Юлія Коваль провела у Тернополі вже 3 заняття.

Мандали художниця створює вже 4 роки. Каже, це не просто зображення.

– Мандала – це геометричний малюнок, який відображає схему всесвіту, якщо говорити глобально. Мандала обов’язково має середину та є симетричною. Вона може навіть виконувати бажання, якщо з правильною енергію і настроєм її малювати. Крім того, мандала-терапія є частиною арт-терапії. Ми всі знаємо, що наші думки матеріалізуються. А коли ми їх підсвідомо викладаємо на малюнок, то це посилює нашу мандалу, – говорить мисткиня.

Юлія Коваль говорить, на власному досвіді переконалася, що мандала допомагає у втіленні бажань.

 – Коли ми хочемо, щоб мандала виконувала наше бажання, з правильними думками і посилом на його здійснення виконуємо цей малюнок. Воно, звичайно, не одразу здійснюється, але якщо ми поставимо нашу мандалу на видне місце і будемо постійно дивитися на неї, звертатися до неї, то так, це спрацює. Я на собі переконалася, що бажання швидше здійснюються. Ось такий магічний малюнок.

Художниця каже, для неї малювання мандали є медитацією.

– Я – мама двох дітей, в такий спосіб розслабляюся. Переводжу фокус своєї уваги з материнства на себе. В чистому вигляді – це моя медитація, мій відпочинок. Я так можу трохи розслабитися та побути з своїми думками,зізнається Юлія Коваль.

Тривалість майстер-класу – 2 години. Всі необхідні для малювання матеріали художниця надає.

– Ми малюємо на спеціальному папері. Для учасниць розграфлюю скелет мандали, щоб їм було легше намалювати її, – говорить мисткиня. – Мандала у кожного виходить особлива, двох однакових не може бути. Перед усіма дівчатами, які беруть участь, на початку лежить просто білий аркуш, але в кінці у кожної виходить своя унікальна мандала. Ми нічого не змальовуємо, нічого не перемальовуємо, а створюємо кожен свою внутрішню розрядку на папері.

Спробувати намалювати свою мандалу можуть як дорослі, так і діти.

– Участь в майстер класі можуть взяти усі охочі, зокрема й діти від 10 рочків. У цьому віці вони вже справляються з малюванням мандали. Створити мандалу можуть навіть люди, які ніколи не малювали, не тримали в руках олівця і не мають художніх навичок. Мандала вийде у кожного, – говорить Юлія Коваль.

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

27.05.2022 soroka
Михайло Цимбалюк розповів, як змінили умови виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам (відео)
Виплати внутрішньо переміщеним особам, які повернулися додому, призупиняють. Про це розповів народний депутат, перший заступник…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3800.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.