«Слідство буде повним, неупередженим та об‘єктивним», – Арсен Аваков про АТОвця з Тернопільщини, який вбив нападника, обороняючись

Опубліковано в Новини Автор  soroka 06.05.2021

Слідство у справі про напад п‘ятьох нетверезих молодиків на будинок ветерана АТО буде передано в ГСУ Нацполіції.

Про це заявив міністр внутрішніх справ, коментуючи інцидент, що стався на Тернопільщині, коли п‘ятеро нетверезих молодиків намагалися увірватися в приватний будинок. А його господар, захищаючись, смертельно поранив одного з нападників, повідомляє МВС України.

– Вважаю передчасним та необґрунтованим пред’явлення підозри 24-річному ветерану АТО, який був вимушений застосувати холодну зброю для самозахисту після того, як до нього, до його домівки, прийшли п’ятеро нападників, один із яких пізніше загинув від отриманих поранень, – зазначив Арсен Аваков. – Життя людини безцінне, і ніхто немає права зазіхати на нього.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що право на самооборону та захист свого житла, крім випадку перевищення меж необхідної самооборони, – кожному гарантоване Законом. І додав, що слідство цього інциденту буде передане до Головного слідчого управління Нацполіції.

– Справа про вторгнення на територію домоволодіння та напад групи з п’ятьох осіб на ветерана АТО буде передана в Головне слідче Управління Національної поліції, а слідчі звернуться до суду з клопотанням про зміну запобіжного заходу з цілодобового домашнього арешту – на особисте зобов’язання, зазначив Арсен Аваков, додавши, що «слідство буде повним, неупередженим та об‘єктивним».

ДОВІДКОВО: стаття 36, пункт 5, Кримінального кодексу України:

Не є перевищенням меж необхідної оборони і не має наслідком кримінальну відповідальність застосування зброї або будь-яких інших засобів чи предметів для захисту від нападу озброєної особи або нападу групи осіб, а також для відвернення протиправного насильницького вторгнення у житло чи інше приміщення, незалежно від тяжкості шкоди, яку заподіяно тому, хто посягає.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

10.06.2021 soroka
Голова ВРУ Разумков оцінив інвестиційні можливості Тернопільщини
Учора, 9 червня, в столиці відбувся форум «Тернопільщина: кластер можливостей», організований Торгово-промисловою палатою України та…

Подорож вихідного дня

28.05.2021 Мар'яна Креховець
Душа століть живе у стінах Збаразького замку (фоторепортаж)
Збаразький замок – одна з таких небагатьох споруд, які сповнені живої історії. Від першого погляду…

Місто в кадрі

5.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.