Вівторок, 27 вересня 2016 11:34 Новини

Підприємства мають «замовляти» і допомагати готувати спеціалістів на Тернопільщині

Підприємства мають «замовляти» і допомагати готувати спеціалістів на Тернопільщині

Професійно-технічна освіта має бути тісно  пов’язана безпосередньо з ринком праці.

Голова обласної ради Віктор Овчарук  провів робочу нараду з представниками професійно-технічних закладів області. На зустрічі керівники профтехосвіти порушували питання недофінансування галузі, повідомляє прес-служба ТОР.

«Питання дуже гостре, - наголосив Віктор Овчарук, -  адже фінансування профтехосвіти тепер лягло на місцеві бюджети. Переконаний, що проблему вдасться вирішити. На пленарному засіданні 4 сесії депутати прийняли звернення з цього питання до керівництва держави. Окрім цього в область має надійти стабілізаційна дотація, і частина коштів буде спрямована на професійно-технічні заклади».

 

Водночас очільник обласної ради  загострив увагу на необхідності кардинальних змін у системі профтехосвіти. «На жаль, у багатьох навчальних закладах матеріально-технічна база є вкрай застарілою, немає миттєвої реакції та запити ринку праці тощо, - зазначив Віктор Овчарук. – Профтехосвіта області повинна йти у ногу з часом. Відтак виникла ідея розпочати пілотний проект із тісної співпраці бізнесу з ПТУ. Підприємства та підприємці готові вкладати кошти у заклади профтехосвіти, які б готували для них висококваліфікованих спеціалістів саме за тими спеціальностями, які їм необхідні у діяльності. У такій співпраці бачу вихід у збереженні професійно-технічної освіти».

Back to Top