У Тернопільській міській раді прокоментували скандал щодо об’єднання гімназії Франка та техліцею

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 14.07.2023

Учора сотні тернополян вийшли на масовий протест.

Під стінами міської ради батьки, учні та випускники Академічного ліцею «Українська гімназія» імені Івана Франка виступили проти об’єднання навчального закладу з Тернопільським технічним ліцеєм.

Сьогодні у мерії організували брифінг з цього приводу. Про деталі «злиття» двох закладів розповіла очільниця управління освіти Ольга Похиляк.

Вона зауважила, що такі зміни зумовлені новим законом про освіту.

– Це не було спонтанне рішення. Упродовж двох років ми зустрічаємося з керівниками закладів, обговорюємо, подаємо свої напрацювання. Кожен заклад у Тернополі на сьогодні знає, ким він буде: чи ліцеєм, чи гімназією. Ми створили робочу групу. На її засідання запрошували керівників і гімназії, і технічного ліцею. Заклад, на нашу думку, має розвиватися, має процвітати. Я переконана, що так і буде. Це буде один із кращих закладів не тільки в Тернополі, а в області і в Україні, зазначила Ольга Похиляк.

Нагадаємо, що новим директором гімназії імені Івана Франка став Федоруц Микола Васильович, який раніше працював заступником директора ЗОШ №4 з виховної роботи. Його кандидатуру затвердило управління освіти після проведеного конкурсу.

Під час протесту і учні, і батьки розкритикували кандидатуру нового керівника. Також журналістам вони розповіли, що в міській раді обіцяли відтермінувати заміну очільника навчального закладу на серпень, однак слова не дотримали.

– Відповідно до закону, якщо є реорганізація закладу, то однозначно має бути конкурс. Він був офіційно оголошений на сайті міської ради. Усі про це знали. Було попереджено, у першу чергу, керівництво навчальних закладів – і директорів, і їх заступників. Нам хотілося, щоб якнайбільше було кандидатів, щоб комісія могла вибрати кращого з кращих. На жаль, ні керівник техліцею, ні керівник гімназії не подали свої кандидатури. Було дві особи на посаду директора. Конкурс відбувся. Обрано переможця, прокоментувала Ольга Похиляк.

Попри критику батьків, Ольга Похиляк наголосила, що у переможця достатньо досвіду, аби очолювати такий заклад.

– Він пройшов шлях від керівника гуртка, педагога-організатора, вчителя. На сьогодні – заступник директора з виховної роботи у школі № 4, кандидат наук, автор посібників, монографій, викладає на курсах підвищення кваліфікації. Другим етапом конкурсу була зустріч з колективами. Вона відбулася в Українській гімназії. Кандидата сприйняли позитивно, – сказала Ольга Похиляк.

Окрім цього, вона додала, що гімназія буде функціонувати у тому ж приміщенні.

–  Створена одна юридична особа, але діти будуть навчатися у двох будівлях. Учні гімназії, як навчалися у своєму закладі, так і будуть навчатися. Відповідно, учні техліцею – теж у своєму закладі. Педагогічні колективи будуть працювати, підсумувала Ольга Похиляк.

Читайте також: «Ця ідея – провальна»: у Тернополі відбувся мітинг проти об’єднання гімназії Франка та техліцею (фоторепортаж)

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

06.12.2023 soroka
Віталій Кличко в День ЗСУ нагородив майже сотню військовослужбовців
Мер Києва Віталій Кличко в День Збройних Сил України вручив відзнаки військовослужбовцям «київських» бригад. Про…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.