Тернополянам розповіли, як дітям-сиротам отримати квартиру

Опубліковано в Проблемне Автор  soroka 31.05.2021

Від 2017-го року держава надає органам місцевого самоврядування грошову допомогу на побудову будівель для домів сімейного типу та купівлю житла для дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

Щороку розмір такої допомоги зростає — від 3 мільйонів гривень у 2017-му році до 12 мільйонів у 2020-му та 2021-му роках.

Про це під час прес-конференції розповів начальник Служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Ростислав Дрозд.

— Лише у 2019 році було виділено кошти на придбання житла для 24 дітей-сиріт. В 2020-му житло отримали 28 сиріт. Цьогоріч кошти вже надійшли в область. Після затвердження порядку використання цих коштів Кабінетом Міністрів (цю процедуру здійснюють щороку адже змінюється і вартість житла і законодавство) гроші також будуть розподілені, — каже Ростислав Дрозд. — За попередніми оцінками виготовлена проектно-кошторисної документації для будівництва дитячого будинку сімейного типу в Шумьській громаді і, власне, першочергово ці субвенції мають виділятися на будівництво такого будинку. Також на придбання житла для дітей-сиріт.

Крім того, Ростислав Дрозд озвучив процедуру за якою дітей-сиріт забезпечують житлом.

— Зазвичай органи місцевого самоврядування звертаються щодо такої грошової компенсації. Вони подають перелік дітей-сиріт, які перебувають в них на квартирному обліку, обласна комісія формує список відповідно до дати постановки на такий облік дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а також осіб з їх числа. Відповідно до сформованого  списку дітям виділяють кошти, — розповідає Ростислав Дрозд.

Коли гроші виділено, протягом року діти мають купити домівку.

— Власне, після того як визначили кому буде надана така допомога, цим дітям перераховується на банківський рахунок ці кошти. Далі протягом року вони займаються пошуком житла і мають придбати його. Допомогу в цьому питанні їм мають надавати соціальні працівники, а також служби у справах дітей та центри соціальних служб, — говорить Ростислав Дрозд. — Якщо говорити про 2020 рік, то кошти було виділено для 28 дітей. На сьогодні вже 16 з них придбали. Переконаний, що і інші також використають ці кошти.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

31.01.2023 soroka
У Тернопільській облраді створили робочу групу щодо правомірності використання споруд Почаївської лаври
Необхідно позбуватися московського впливу через українські святині. На цьому наголосив голова Тернопільської обласної ради Михайло…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.