«Щеплення від COVID-19 є рекомендованим, бо ми маємо епідемію», – тернопільська інфекціоністка

Опубліковано в Проблемне Автор  soroka 25.02.2021

Сьогодні, 25 лютого, на Тернопільщині розпочали перший етап вакцинації від коронавірусу.

Першою щеплення від COVID-19 отримала завідувачка інфекційного відділення КНП Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні Ольга Дивоняк.

– Як дитячий інфекціоніст маю вам сказати, що найефективніша профілактика будь-якого інфекційного захворювання це – вакцинація. Ефективнішого немає. Якщо говорити не тільки про коронавірус, а загалом про інфекційну патологію, то в дитячому календарі щеплень є десять основних патологій, яким ми можемо запобігти обов’язковими щепленнями. Також є десять, яким ми можемо запобігти рекомендованими щепленнями. Чи буде вакцинація від коронавірусу згодом введена в обов’язковий календар щеплень – невідомо, але зараз це щеплення є рекомендованим, бо ми маємо епідемію, – зазначила Ольга Дивоняк.

Лікарка каже, у дітей коронавірусна інфекція проходить легше, однак зафіксовано і важкі випадки.

– За останній рік у нашому інфекційному відділенні проліковано 193 дитини з COVID-19. Побутує думка, що в дітей ця інфекція протікає легко. Можливо, й так. Але якщо говорити про тих 4-5 випадків, які були в нашому відділенні, це – мультисистемний запальний синдром, тяжка пневмонія на фоні COVID-19, які могли завершитися летально, то однозначно говорю вам: вартує того, щоб провакцинувати себе і в наступному дітей, аби запобігти захворюванню, розповіла Ольга Дивоняк.

Вона зазначила, що в країнах, які активно проводять щеплення, рівень зараження та кількість госпіталізацій з тяжкими проявами коронавірусної інфекції суттєво знизилися.  

Ольга Дивоняк каже, немає різниці у тому, чи імунітет до коронавірусу людина має природній, чи вакцинальний.

– Я знаю, що існує антивакцинальний рух. Його представники вважають, що краще набути імунітет природнім шляхом. Повірте, це не грає ролі, чи вакцинальний у вас імунітет, чи набутий після захворювання. Імунітет спрацьовуватиме однаково. Звичайно, якщо говорити про вакцинацію, то вона не всіх захистить від інфікування, але гарантує, що захворювання проходитиме легше, додала Ольга Дивоняк.  

Фото: з відкритих джерел 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

10.06.2021 soroka
Голова ВРУ Разумков оцінив інвестиційні можливості Тернопільщини
Учора, 9 червня, в столиці відбувся форум «Тернопільщина: кластер можливостей», організований Торгово-промисловою палатою України та…

Подорож вихідного дня

28.05.2021 Мар'яна Креховець
Душа століть живе у стінах Збаразького замку (фоторепортаж)
Збаразький замок – одна з таких небагатьох споруд, які сповнені живої історії. Від першого погляду…

Місто в кадрі

4fe637b26b790de6358827b961c23147_XL.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.