Тернополянам назвали хвороби, від яких обов’язково потрібно вакцинуватися

Опубліковано в Проблемне Автор  Анна Семенків 28.10.2019

Існує розповсюджений міф, що щеплення роблять лише у дитячому віці. Насправді імунітет проти деяких захворювань зберігається не на все життя, тому мешканцям Тернопільщини варто знати, що періодично необхідне повторне введення вакцин — ревакцинація.

Як розповіла під час пресконференції Ольга Дивоняк - завідувачка інфекційного відділення КНП Тернопільської міської дитячої клінічної лікарні, дорослим обов’язково треба вакцинуватись проти окремих хвороб, якщо вони не отримали захист від них у дитинстві.

—  Є десять хвороб, від яких обов’язково потрібно щепитися. Це кашлюк, дифтерія, правець, поліомієліт, гемофільна інфекція, кір, краснуха та паротит, гепатит В. Деякі хвороби, які от виникають у дитячий період, колись практично скошували дитяче населення. Були і ті, які перехворіли на недугу й набули пожиттєвий імунітет. Приблизно у 40-50-х роках минулого сторіччя розпочалося щеплення від цих захворювань, що призвело до зменшення кількості хворих та змін вікового періоду хворих. Тільки у 90-х роках ХХ століття одна із серйозних недуг - епідемія дифтерії зачепила переважно доросле населення. Це було пов’язано і з поширенням антивакцинальної кампанії, і з певними соціальними змінами у суспільстві (не налагодження системи постачання вакцин в Україну), відмови батьків від вакцинації, порушення циклу щеплень у дорослому віці. Епідемія дифтерії розпочалася практично одночасно на Сході, Заході та Центрі України. За період 1991-1998 рік занедужало близько 19 тис осіб, а померло 696 людей – дітей та дорослих. Було відновлено вакцинацію, оскільки статистика смертності лякала. Практично щороку перед нами стоїть загроза повторюваності епідемії дифтерії, адже не всі дорослі пам’ятають про ревакцинацію, — повідомила Ольга Дивоняк.

Варто зазначити, що згідно з Календарем щеплень, дорослим роблять планові щеплення проти дифтерії та правця кожні 10 років. Такі щеплення в державних закладах охорони здоров’я проводять безоплатно.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

24.09.2022 soroka
Михайло Цимбалюк розкритикував закон, який дозволяє будувати дороги, а не фінансувати армію (відео)
Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №7669, яким кошти із дорожнього фонду повертаються на будівництво…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3818.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.