Вистава «Веселе мишеня» та смаколики: у Тернополі для дітей-переселенців знову організували свято (фото, відео)

Опубліковано в На часі Автор  soroka 05.04.2022
Свято для дітей, які через війну були вимушені покинути свої домівки, щотижня організовує волонтерський центр «Платформа єдності».

Цього разу до ініціативи долучилася також ГО «Десантно-козацький рій». Дітям показали виставу «Веселе мишеня» та організували святковий стіл.

Голова волонтерського центру «Платформа єдності» Тарас Серетний каже, дитячі свята в ресторані «Оскар» у вихідні вже стали традицією.

– Як і обіцяли, продовжуємо організовувати свята для дітей, які були змушені покинути свої домівки і тимчасово виїхати з регіонів, де ведуться бойові дії. Сьогодні до нашої акції також долучився Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки. Цього разу ми змінили формат, замість аніматорів буде вистава для дітей,  розповів Тарас Серетний.

Такі свята допомагають дітям хоч трохи порадіти, переконаний волонтер центру «Платформа єдності» Юрій Смакоуз.

– В нашому місті зараз багато переселенців. Для того, щоб дати можливість дітям, які приїхали з ними, хоча б трошки розрадитися, ми стараємося провести такі святкування і відволікти їх від тих подій, які були в їхньому житті. Надіємося, що вони на годинку-дві, але забудуть про це. А усмішки і щастя, яке є від них лунає, нехай буде назавжди,  зазначив Юрій Смакоуз.

До організації свята долучився й  наказний отаман Тернопільського крайового коша українського козацтва Володимир Мосейко.

– Вісім років ми вже займаємося волонтерством. В першу чергу, це допомога ЗСУ, але не забуваємо про дітей. Дуже багато в нас є смаколиків, цукерок. Цей солодкий стіл разом з нашими дуже гарними берегинями-волонтерами ми накрили. Вже не вперше це робимо, бо діти – це наше майбутнє. Війна війною, а майбутнє України має бути,  поділився Володимир Мосейко.

Бухгалтер ресторану «Оскар» Тамара Чупанова каже, команда волонтерів намагається зробити все можливе, щоб дітям у Тернополі було комфортно.

– Я знаю про одну особливість дитячої пам’яті: навіть через багато-багато років іноді випливають якісь спогади з дитинства. Я думаю, що оце веселе мишеня, довго вони будуть згадувати. Про веселе мишеня, можливо, вони згадають і місто, в якому вони це бачили. Можливо, вони навіть і повернуться сюди. Я рада, що сьогодні у нас так все вийшло,  розповіла Тамара Чупанова.

Найбільше емоцій у дітей викликала лялькова вистава.

Акторка Тернопільського академічного обласного театру актора і ляльки Євгенія Касіян уже більше місяця займається волонтерством, тому щиро зраділа можливості знову грати перед дітьми.

– Ця вистава дуже давно у нас є в репертуарі. Вже декілька поколінь змінилося акторів, і успіх у дітей завжди. Діти постійно веселяться, вони регочуть, вони співпереживають за мишеня, спочатку вони не дуже гарно відносяться до кота, але потім всі починають дружити і всі задоволені,  поділилася  Євгенія Касіян.

Свято вдалося. Діти сміялися і раділи, батьки – також.

– Ми бігли вночі з Харкова, коли наш будинок обстріляли «градами». О 4:30 ранку я виносила дитину в піжамі на вулицю. Зараз ми у місті Тернополі. Всім дуже вдячні, дуже гарне свято, у вас дуже щирий добрий мер, коли він сьогодні казав промову – у нього тряслися руки, були сльози на очах. Ми бажаємо вашому місту миру. Щоб ви і ваші діти не чули вибухів. Щоб ваші театри, ваші парки залишилися цілими і ніхто не погрожував зробити інший Маріуполь з вашого міста. Слава Україні! Героям Слава!  зазначила пані Аня із сином Платоном.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3764.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.