«Американці масово вивішують на будинках українські прапори і просять закрити небо», – тернополянка, яка живе у США

Опубліковано в На часі Автор  18.03.2022

Щотижня акції на підтримку України збирають у Сполучених Штатах Америки все більше людей.

Американці, українці, представники інших національностей збирають гуманітарну допомогу, кошти, а також закликають владу закрити небо над Україною.

Про це «Сороці» розповіла тернополянка Юлія Сітовська, яка вже 23 роки живе у Чикаго.

– Акції на підтримку України в США відбуваються щотижня. У неділю це завжди масштабні протести, в суботу – трішки менші, оскільки у багатьох робочий день. Участь в акціях бере щоразу все більше і більше людей. Представники різних національностей виходять на головні площі, щоб показати, що вони разом з Україною. Тримають у руках плакати: «Америка підтримує Україну», «Закрийте небо над Україною», «Путін – убивця», – розповіла Юлія Сітовська.

Американці не шкодують грошей, аби допомогти Україні. Бідніші дають по 5-10 доларів, багатші – 50-100 доларів, а компанії – тисячі й навіть мільйони доларів, зазначає тернополянка.

– Великі суми жертвують грузини, які проживають в США. Вони кажуть, що в цей час пригадують страшні події серпня 2008 року, коли росія напала на Грузію, розповіла Юлія Сітовська.

Щодня американці сортують сотні тонн гуманітарного вантажу для України, додає дівчина. Передають усе: від дитячих памперсів до хірургічних засобів.

У перші дні війни американці також були наляканими, не знали, як діяти, однак зараз зорганізувалися, щоб стати надійною підтримкою для українців, наголосила Юлія Сітовська.

 – Багато американців самі пишуть конгресменам, щоб закрили небо над Україною, але це питання, на жаль, не розглядають. Бензин у нас зараз дуже подорожчав. За повний бак доведеться переплатити 30-40 доларів, однак ми не вважаємо це проблемою і не скаржимося, бо українці зараз платять своїм життям, підкреслила Юлія Сітовська.

Тернополянка також розповіла, що в США дуже популярною стала українська символіка.

– На вулицях Чикаго люди ходять у вишиванках, носять синьо-жовті стрічки. Приємно здивувало, що американці масово куплять українські пропори і вивішують на будинках. У магазинах синьо-жовтих стягів вже обмаль, тому люди купляють синю та жовту тканину і шиють їх самостійно. Усі американці об’єдналися у прагненні допомогти Україні, – підсумувала Юлія Сітовська.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

BRC6n2f9ZaU.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.