«Щодня помирає 9-11 осіб» – головний епідеміолог Тернопільщини про епідситуацію в області

Опубліковано в На часі Автор  soroka 12.10.2021

Станом на сьогодні епідситуація на Тернопільщині є гіршою, ніж було спрогнозовано раніше.

Про це сьогодні під час засідання Тернопільського міського штабу для боротьби з корона вірусом заявив епідеміолог обласного центру з контролю хвороб Володимир Паничев.

За його словами, останніми тижнями Тернопільщина почала перевищувати показники аналогічного періоду минулого року.

– Ситуація з коронавірусом є гіршою, ніж ми сподівалися та прогнозували. Перед початком осінньо-зимового підйому враховуючи, що епідемія триває вже рік та ми мали можливість скористатися теплими місяцями, щоб проводити щеплення, ми сподівалися, що показники захворювання будуть нижчими, ніж весною та в подібний період минулого року, – говорить епідеміолог. – На жаль, наші прогнози виправдовувалися до 36-го тижня включно. Однак на 38-39 тижні ми почали перевищувати показники відповідного періоду 2020-го року, а за 40-й тиждень ми перевищили їх вдвічі.

Зараз показники захворюваності продовжують рости, каже Володимир Паничев.

– На сьогодні вони становлять в області  474  та у Тернополі –  496,7 випадків на 100 тис. населення за останні 2 тижні, при рекомендованому не вище 75. Також є низка районів, де показник перевищили відмітку у 600 випадків – Борщівський, Гусятинський та Зборівський. Найгірша ситуація сьогодні у колишньому Заліщицькому районі, де показник сягнув 759,1 випадків, – каже Володимир Паничев. – Поганою ознакою є те, що ми періодично сягаємо коефіцієнта виявлених випадків 20% на 100 тис. і вище. Відповідно до кількості обстежених, саме 20% є межею між помаранчевою та червоною зоною і ми останніми днями коливаємося на рівні цього показника. Зараз він – 19,5%, але тенденція така, що найближчими днями ми перевищимо ці цифри.

Також серед негативних ознак зміна вікової структури захворювання, перевищення кількості хворих над кількістю тих, хто видужав.

 – Почали більше хворіти діти і люди, віком від 65-років. Як наслідок – збільшення летальності. На жаль, цифра людей, що помирають щоденно стало тримається на рівні 9-11 осіб. Це надзвичайно погана ознака, яка характеризує реальну ситуацію, – зазначає Володимир Паничев.

Зараз епідеміологи прогнозують ускладнення епідситуації, яке триватиме до середини наступного місяця.

– Ситуація найближчими тижнями й далі буде ускладнюватися. Ми сягатимемо високих рівнів захворюваності. На жаль, втягування в епідпроцес людей старшого віку буде супроводжуватися високою летальністю. Відповідно до прогнозу МОЗ України, пік осінньо-зимового періоду прогнозують на середину листопаду, – додає Володимир Паничев.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

5.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.