Тернополянам розповіли, чим та як допомагає держава дітям-сиротам

Опубліковано в На часі Автор  soroka 31.05.2021

З 2005-го року в Україні розпочався розвиток сімейних форм виховання дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування, а саме — опіка, піклування, прийомні сім'ї, дитячі будинки сімейного типу.

Чого вдалося досягнути протягом цих років і як держава допомагає дітям сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування, під час прес-конференції розповів начальник Служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Ростислав Дрозд.

— Якщо в 2009 році в нас в області було 1223 дитини-сироти, то на сьогодні є 959 сиріт, які проживають в Тернопільській області. Раніше з них близько 72% дітей перебували в інтернатних закладах. Сьогодні 90% дітей влаштовані в сімейні форми виховання, — розповідає Ростислав Дрозд. — Є частка 10% — а це близько 80 дітей, які на сьогодні ще не влаштовані. Проте, на це є певні причини. Зокрема, це діти, які мають певні вади в розвитку (в тому числі й психічному), діти які належать до великих родинних груп. Власне, створення будинків сімейного типу допомагає вирішити цю проблему і ми активно над цим працюємо. Також це можуть бути діти старшого віку, які не бажають бути влаштовані до сімейних форм виховань.  

За словами начальника Служби у справах дітей Тернопільської облдержадміністрації Ростислава Дрозда, у випадку влаштування сиріт опікунам, піклувальникам, прийомним батькам-вихователям надається допомога для утримання дітей.

— Зокрема, на одного з батьків-вихователів надається заробітна плата по догляду за дітьми адже вони можуть виховувати до 10-ти дітей в такій родині. Також допомога виплачується дітям-сиротам до 18 років, а у випадку продовження їхнього навчання в навчальних закладах незалежно від того чи це училище чи ВНЗ до 23 років, — зазначає Ростислав Дрозд.

Також державна допомагає дітям-сиротам у придбанні житла та у створенні дитячих будинків сімейного типу.

— Така допомога органам місцевого самоврядування надається починаючи з 2017-го року і її обсяги зростають: у 2017 році вона складала близько 3 мільйони гривень, у 2018 році — 6 мільйонів, в 2019 — 10 мільйонів і в 2020 та 2021 роках — близько 12  мільйонів гривень. Протягом цього часу вдалося придбати жило для 4 будинків сімейного типу і на його базі  відкрити їх, — говорить Ростислав Дрозд.

Крім того, важливим завданням є й допомога сім’ям у складних життєвих обставинах.

— Зокрема, це ті родини, де батьки неналежним чином виконують батьківські обв’язки. Держава та органи місцевого мають сприяти тому щоб допомогти їм вийти з такого скрутного становища і зберегти сім’ю. Інколи буває настільки критична ситуація, що цих дітей вилучають з родини і тимчасово влаштовують до центру соціально психологічної реабілітації. Однак, це також заклад тому держава передбачила розвиток патронатних сімей — тобто таких, які візьмуть на себе обов’язок на термін до 3 місяців, а у крайніх випадках — до 6 місяців опікуватися дитиною, створювати їй умови для розвитку і виховання.  На сьогодні в Тернопільській області  вже створено 3 патронатних сім’ї і ще 3 людей пройшли навчання і сподіваємося, що найближчим часом вони надаватимуть такі послуги, — додає Ростислав Дрозд.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.