«Ми маємо об’єднатися»: тернопільські добровольці б’ють на сполох (відео)

Опубліковано в На часі Автор  Мар'яна Креховець 21.04.2021

Тернопільські добровольці оголосили мобілізацію людей готових виступити на захист України.

Про це під час прес-конференції повідомив командир 6-ої резервної сотні Добровольчого Українського Корпусу Сергій Коновал.

Доброволець зазначив, що зараз для українців дуже важливо об’єднуватися проти спільної загрози.

– Думаю, що ні для кого не буде секретом, що зараз вздовж України, і в зоні окупованих територій, і на кордоні з Росією, на території Білорусі і навіть в Придністров’ї, перебуває найбільше скупчення російських військ з 2014 року. За офіційними даними, там близько 150 тисяч людей, але підозрюю, що їхня чисельність може бути більшою. Крім того, надзвичайна кількість військової техніки, бронетехніки, танків, навіть авіація – бойові вертольоти і винищувачі. Тобто, зараз надзвичайно критичний момент для України, – каже Сергій Коновал.

За словами командира 6-ої резервної сотні Добровольчого Українського Корпусу, вторгнення можливе не лише з боку окупованих територій, але й зі сторони областей, що межують з Росією.

 – Існує величезна імовірність того, що будуть провокації і можливі спроби наступу з окупованих територій  – Донеччина, Луганщина і Крим. Також під великою загрозою області, які межують з Росією, і звісно ж, коли Росія проводила свої навчання в Білорусі, вона свої війська звідти не виводила. Там скупчилися надзвичайно великі сили, які можуть піти в наступ навіть на північні регіони. Ми не можемо знати, коли це відбудеться і в яких масштабах це може відбуватися, – зазначає Сергій Коновал. – Ми не маємо чекати цього, щоб почати об’єднуватися, збирати ресурси, виїжджати на фронт. Буде пізно. Ми не знаємо, скільки в нас є в запасі часу, але скільки б не було, ми маємо максимально ефективно його використати.

– Добровольчий Український Корпус «Правий сектор» оголошує мобілізацію людей, які відчувають, що вони готові боронити рідний край. Фактично, ми перші хто виступить проти російського агресора, як було і в 2014-му. Звісно, в нас є великі військові об’єднання на сході нашої держави, але ми не можемо знати з якої сторони буде здійснено атаку. Наша перевага – це мобільність: ми будемо виїжджати одразу в те місце, де треба буде стримувати ворога. Хочу закликати всіх свідомих людей долучатися до нас. Хто в силу якихось певних обставин не може бути бійцем, може допомогти в інших сферах. Нам потрібні автомеханіки, водії, потрібна допомога волонтерів, – говорить Сергій Коновал.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

gGB9wzgvs24.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.