Версія для друку

Тернопільські епідеміологи дали проноз щодо подальшого перебігу пандемії COVID-19 у місті

Опубліковано в На часі Автор  Мар'яна Креховець 02.04.2021

Епідемічна ситуація щодо COVID-19 у Тернополі продовжує залишатися складною.

Про це під час сьогоднішнього засідання міського штабу для боротьби з коронавірусом розповів головний лікар-епідеміолог області Володимир Паничев.

— Реалії з Covid-19 в нашій області, на жаль, виявилися ще більш загрозливими і складнішими, аніж ми прогнозували. Ситуація має всі тенденції до ускладнення, а проявом цього є зростання числа хворіючих одночасно людей. На сьогоднішній ранок хворіє 9045 осіб, в тому числі в Тернополі — це 2441 людина. Нагадаю, що ще 4 тижні тому ми мали число хворих на той час 1800 – 2000 людей. На сьогодні їхня кількість збільшилася в 4-5 разів. Звичайно, що це  тягне за собою величезне навантаження на систему охорони здоров'я,  зазначає епідеміолог.

Володимир Паничев додав, що кількість летальних випадків останніми днями також зросла.

— Число померлих за вчорашній день — 16 осіб. Попередні два дні було 11 чоловік. На минулих нарадах ми говорили про те, що завантаженість ліжок більше 40%, на думку експертів ВООЗ, буде супроводжуватися зростанням смертності. Так і відбувається, — каже епідеміолог.

Крім того він розповів, якими є прогнози експертів щодо подальшого розвитку епідемії на Тернопільщині.

— Прогноз наших фахівців наступний: ми зможемо очікувати якихось позитивних тенденцій перебігу епідемії тільки за умови, що число людей які вже мають природним або штучним способом набутий імунітет в області буде складати близько 700 тисяч. Сьогоднішні дані говорять про те, що якогось результату  щодо зниження захворюваності ми зможемо добитися тільки за умови, що перехворіє ще близько 300 тисяч чоловік, — говорить Володимир Паничев. — Це величезна кількість. Ми маємо чітко уявляти, що 15% з них (це близько 50- 60 тисяч) потребуватимуть медичної допомоги. І на жаль, ніхто не скасовував відсоток летальності, який теж буде доволі великим.

Для зниження рівня захворюваності головний лікар-епідеміолог області рекомендує обмежити роботу закладів громадського харчування та краще організувати роботу супермаркетів.