У Тернополі відбулася перша в Україні нарада щодо впровадження в освіту національно-патріотичного виховання

Опубліковано в На часі Автор  19.11.2018

Минулої п’ятниці Тернопільщину відвідав Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко. В рамках свого візиту член Уряду України провів робочу нараду із освітянами, чиновниками, представниками молодіжних громадських організацій області щодо впровадження в систему освіти національно-патріотичного виховання. Також до Тернопільщини завітали представники семи інших областей, міністри та Герой України, радник Міністра інформаційної політики з питань національно-патріотичного виховання молоді Володимир Жемчугов.

- Сьогодні у Тернополі ми проводимо велику робочу нараду з питань практичного застосування національно-патріотичного виховання. У Києві напередодні проводили міжвідомчу комісію разом із Міністром освіти і науки Лілією Гриневич. Ми погодили всі нові підходи, які зараз будуть спільно усіма міністерствами, котрі за це відповідають, запроваджуватися. Після такого великого київського зібрання, у Тернополі проводиться перша подібна нарада. На ній ми погодимо багато речей, які згодом будуть покладені в онову офіційних урядових документів, -  прокоментував В’ячеслав Кириленко.

Урядовець наголосив і на важливості присутності під час наради Володимира Жемчугова, якого взимку 2017 року удостоїли звання Герой України. За словами Віце-прем’єр-міністра, саме такі люди і є прикладом нашого національно-патріотичного виховання. Вони своїми жертвами та подвигами показують, що є багато героїв, які шанують та захищають Україну.

Варто зауважити, що Володимир Жемчугов є учасником російсько-української війни. Герой України провів близько 30-ти спецоперацій зі знищення військових об'єктів ворога та особового складу окупаційних військ. Восени 2015 року, під час виконання бойового завдання силовики спробували захопити Володимира. Щоб не потрапити до полону чоловік підірвав себе, як наслідок – отримав важке поранення, втратив кисті обох рук і зір. З важкими травмами все-таки потрапив до полону. Однак 17 вересня 2016 року його разом із Юрієм Супруном звільнили з полону.

Як розповів сам Володимир Жемчугов, Тернопільщину відвідав уперше. Тут в рамках проекту Міністерства інформаційної політики «Бранці Кремля» він із презентацією однойменного фільму впродовж декількох днів відвідував навчальні заклади області.

- Ми приїхали у відрядження в Тернопільську область. В рамках проекту Міністерства інформаційної політики «Бранці Кремля» ми проводили зустрічі зі студентами, презентували їм фільм, дарували диски із ним. Також я спілкувався із студентами та відповідав на їхні запитання щодо ситуації на Донбасі: що там трапилось, із чого все почалося, як йшла війна тощо. «Бранці Кремля» - це стрічка про українців, які знаходяться зараз у полоні, в тюрмах Російської Федерації. Радий, що Степан Степанович (Степан Барна, голова ТОДА - прим.авт.) запропонував розширити цей проект на всю Тернопільську область, - поділився Володимир Жемчугов.

В той самий час голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна зазначив, що в обласному бюджеті закладено понад 1 мільйон 200 тисяч гривень, які спрямують на патріотичне виховання молоді:

- На прикладі Володимира Жемчугова ми вже можемо презентувати концепцію людини-патріота, яка пожертвувала собою для того, щоб у нас була незалежна держава – це перше. Друге, доповідаю, що впродовж кожного року Тернопілля багате традиційними патріотичними заходами, думаю, що про «Гурби-Антонівці» – теренову гру, знає вся Україна. Її традиційно відвідує молодь. Наше завдання, щоб таких заходів було якомога більше. Ми хочемо це підтримувати. В обласному бюджеті передбачено не менше 1 мільйона 200 тисяч гривень на патріотичне виховання. Ми повинні виховувати молодь не лише на прикладі героїв сьогодення, а й на прикладі учасників визвольних змагань. Ми маємо ту інфраструктуру, яка дозволить виховувати молодь чи не зі всієї України, - зауважив очільник ТОДА.

До слова, в рамках робочого візиту Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко в Українському Домі «Перемога» також зустрівся і з тернополянами, яким презентував свою книгу «Три розмови про Україну». Ця праця – це «три розмови про віру, боротьбу та ідентичність і водночас одна — про те, якою має бути Україна…». У книзі є три інтерв’ю із видатними українцями. Перша розмова – із Патріархом Філаретом про розвиток церкви після здобуття Україною незалежності та проблеми у відносинах між Московським та Київським патріархатами. Другу бесіду читач зможе провести із творцем «Чорного ворона» Василем Шклярем, який поділиться власними міркуваннями про літературу та політику, як вони можуть впливати одна на одну. Третя історія присвячена темі трьох революцій 1990, 2004 і 2013—2014 років. Саме ця розмова - це інтерв’ю українського журналіста, телеведучого Миколи Вересня та автора книги. Додамо, що презентація відбулася за участі Архієпископа Тернопільського та Кременецького Нестора.

Фото: ТОДА. 

 

 

 

 

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3791.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.