Печера Кришталева: тернопільські рятувальники розшукували «загублених» журналістів

Опубліковано в Актуально Автор  14.05.2018

Шістьох «зниклих» тернопільських журналістів, які зійшли з туристичного маршруту та «заблукали» в закутках печери розшукували працівники пошуково-рятувального відділення Управління ДСНС в області спільно із працівниками однієї з найбільш відвідуваних печер нашого краю – «Кришталевої». Щоправда, ця ситуація – всього-на-всього моделювання.

Так відбулися планові рятувально-пошукові навчання на базі геологічної пам’ятки природи загально державного значення. Метою такого вишколу в першу чергу, через моделювання ситуації з загубленими туристами, було відпрацювати та вдосконалити пошукові навички рятувальників та працівників печери. По-друге, ще раз нагадати туристам як правильно поводитись у печері та як діяти у випадку загублення в її тунелях чи проходах. Варто також зауважити, що захід проводився в рамках проекту «Подорожуй безпечно» за участі Управління ДСНС в області та відділу туризму Тернопільської обласної держадміністрації.

- Розпочинається туристичний сезон, люди подорожують. Зокрема відвідують і печери. Основними загрозами в них для туристів є відсутність світла – тобто повна темрява. Можливість дезорієнтування в умовах лабіринту. Насправді, в печерах дуже легко заблукати, - пояснює начальник пошуково-рятувального відділення Управління ДСНС в області Сергій Яворський та нагадує про основні правила під час екскурсій до печер:

- Перш за все печери потрібно відвідувати в складі екскурсійних груп у присутності досвідчених провідників. Обов’язково потрібно реєструвати свій прохід в печеру. Ця процедура є безкоштовною і передбачає передачу інформацію до пошуково-рятувальної служби. Далі - потрібно використовувати спорядження. Якщо це похід в печеру, як мінімум завжди потрібно мати щонайменше два джерела світла, запас питної води. Завжди потрібно дотримуватись елементарних правил безпеки: не бігати, не стрибати, уважно долати форми печерного рельєфу тощо (через необережність у печерах легко травмувати кінцівки чи голову – прим.авт.) Якщо ж турист відбився від групи, він повинен залишатись на місці й чекати поки його не знайдуть. Тому, що самостійний пошук виходу може лише ускладнити ситуацію.

За словами рятувальники, проблемою є те, що на території області знаходиться чимало печер, відвідування яких не контролюється. Вони перебувають у відкритому стані – є доступ, люди туди заходять. Це становить небезпеку для туристів, адже самовільне відвідування печер може призвести до невідворотних наслідків: люди можуть загубитись чи травмуватись. Рятувальник також наголошує, що будь-який відпочинок повинен бути організованим та свідомим.

До слова, майданчиком для навчань та моделювання ситуації з загубленими туристами стала печера «Кришталева», оскільки вона є однією з найбільш відвідуваних та однією з найбільш горизонтальних систем в області. Її використовують в екскурсійно-туристичних цілях ще з минулого століття.

«Кришталева» знаходиться неподалік села Кривче, що на Борщівчині і названа так через неймовірну красу гіпсових утворень – кристалів, які переливаються та грають блиском немов справжній кришталь. Її туристичний маршрут складає 2,5 тисячі метрів. Загальна її довжина сягає близько 34-х тисяч метрів. Печера гіпсова горизонтального типу й являє собою сітку закладених тріщин. У ній є як великі вузькі, так і проходи з кількома ярусами.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

16.08.2022 soroka
Палатний: «Українська команда» передала для захисників рації та прибори нічного бачення
Волонтерський штаб «Українська команда» відправив на передову рації, прибори нічного бачення та інше спорядження для…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3796.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.