Десятикласниця з Тернопільщини презентувала власну колекцію одягу на Українському тижні моди

Опубліковано в Історія тижня 22.02.2021

Образи у стилі 2000-х, натхненні модними тенденціями та світськими левицями того часу, відтінки рожевого і чорно-біла класика. Все це – опис колекції, створеної юною дизайнеркою з Тернопільщини.

Два тижні тому, 8 лютого, 16-річна Настя Берлізева зі Зборова, представила власну колекцію одягу на Ukrainian Fashion Week.

Про перший дизайнерський досвід, власні враження та плани на майбутнє з дівчиною поговорила «Сорока».

– Дизайн одягу мені подобається вже давно. Однак від 9-го класу я не могла вирішити, чим займатимусь далі. Думала поступати на перекладача з корейської, проте її я вже достатньо добре знаю, –  розповідає Настя Берлізева.

Щоб дізнатися більше про створення одягу дівчина почала навчатися в Львівській Школі Мод.

– Перші два модулі, які ми проходили влітку, з червня по серпень,  мене туди машиною возив тато. Осінню я вже їздила сама. Насправді, дорога виснажує тому, що потрібно було вставати о шостій ранку, а додому я поверталася приблизно о десятій вечора. Звичайно це не дуже добре впливало на здоров’я. В мене є родичі в Львові, тому періодично я залишалася в них ночувати, – каже юна дизайнерка.

Викладач Львівської Школи Мод Марина Чорнявська, розповідає, у своїй групі Настя була наймолодшою, проте, справлялася не гірше старших учнів.

– Анастасія в нас дуже сумлінна учениця. Вона насправді прикладала дуже великих зусиль під час всього курсу і старанно виконувала кожен етап роботи: від утворення лекал до пошиття одягу. Дівчина володіє дуже великим багажем знань, – розповідає пані Марина– Серед учениць школи вона наймолодша. Спершу ми навіть не знали, скільки їй років. Вона себе поводить досить доросло, тому навіть не спадає на думку, що їй 16. В її групі були учениці значно старші від неї за віком, але її це абсолютно не бентежило. Анастасія йшла зі всіма в ногу, а інколи навіть випереджувала.

На створення власних моделей одягу юну дизайнерку надихнули 2000-ні, каже Настя.

– По-перше, це роки, в які я народилася і пам’ятаю змалку. Це моє дитинство. Стилі одягу, які я дуже люблю. В них багато гламуру: мій улюблений рожевий колір, чорний та білий – класичні. Ікони стилю цього часу – Брітні Спірс та Періс Хілтон. Все це мене надихало під час роботи, – розповідає вона. – Представлено 5 моделей одягу. Хочу зазначити, що весь декор зроблено вручну. Одяг зшито з натуральних тканин високої якості.

Свою колекцію одягу дівчина змоделювала та втілила в життя за три місяці.

– Спроектувала я її у листопаді, практично за місяць, відшивати почала вже в грудні і закінчила наприкінці січня. Але потрібно враховувати, що у січні був локдаун та Різдвяні свята. На початку роботи з колекцією до Львова я їздила двічі на тиждень, на вихідних. В грудні доводилося їздити чотири рази на тиждень, тоді як в січні я практично постійно була там.

Рідні та друзі захоплення підтримували, але наскільки все серйозно – не здогадувалися, каже Настя Берлізева.

– Звичайно, рідні знали, що я їжджу на курси та моделюю щось, але ніхто не думав, що це настільки масштабно. Що все це будуть відшивати і мої ескізи стануть реальним одягом, який буде представлений на всю Україну, – зазначає десятикласниця.

Анастасія зізнається, коли дізналася про власну участь у Ukrainian Fashion Week була здивована.

 – Коли дізналася, що колекцію буде представлено, я була трішки вражена. Не сильно, звичайно, бо не уявляла собі тих масштабів і зусиль, які прикладають люди, щоб туди попасти. На думку тих, хто мене знає, це велике досягнення, але я потратила на це доволі мало часу. Звичайно, зусиль пішло багато але дехто тратить набагато більше. Тож поки я й сама не усвідомлюю, що дійшла до такого рівня. Для мене це маленька перемога, – каже дівчина.

У подальших планах юної дизайнерки  – створення нової колекції та заснування власного бренду.

– Я планую нову колекцію. Там буде набагато більше моделей. Сподіваюся, що мені вдасться представитися з нею на Ukrainian Fashion Week. Упродовж останнього тижня я відпочивала та відновлювала сили, тож тепер повертаюся до роботи, – говорить Настя. – Зараз я займаюся розробленням власного бренду під моїм прізвищем BERLIZEVA і скоро колекція з’явиться в продажу.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

18.07.2024 soroka
АБІ в покері, що це
АБІ в покері, що це Проєкт Funstage є першоджерелом, на якому висвітлюється інформація щодо основних…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3776.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.