Тернопільські медики рятуватимуть серця в європейських умовах

Опубліковано в Історія тижня Автор  05.03.2019

Два роки та понад 40 мільйонів гривень, які виділили і з обласного, і з державного бюджетів – як результат у Тернополі запрацював один із найсучасніших та найбільш потужних кардіоцентірв у західній Україні. Це означає, що лікарі зможуть надавати медичну допомогу пацієнтам із гострими серцево-судинними захворюваннями в рази якіснішу, а кількість летальних випадків – значно зменшиться.

Саме на базі Кардіологічного відділення Тернопільської Університетської лікарні відбулося урочисте відкриття нового надпотужного кардіоцентру. Як розповів головний лікар медичного закладу Василь Бліхар, у відділенні завдяки підтримці органів місцевого самоврядування, цього року запрацював оновлений центр реперфузійної терапії.

«Сьогодні ми відкрили центр реперфузійної терапії. На його базі працює блок інтенсивної терапії – це 14 ліжко-місць для проведення власне інтенсивної терапії. Також тут працює рентген-хірургічний блок, оснащений сучасним ангіографом, який дозволить надавати невідкладну допомогу пацієнтам із гострим коронарним синдромом та зокрема гострим інфарктом міокарда. Цей центр підніме рівень надання медичної допомоги і дозволить нам більш якісно лікувати пацієнтів. Окрім того, він зменшить ризик інвалідизації та рівень смертності серед цієї категорії хворих», - зауважив Василь Бліхар.

Головний лікар тернопільського медичного закладу розповів, що в оновленому центрі проводяться операції із встановлення кардіостимуляторів, стентування коронарних судин (встановлення стенту – циліндричної конструкції з метою розширення ділянки, звуженої внаслідок патологічного процесу), а також - ангіографію, балонопластику та інші ангіографічні дослідження.

Водночас завідувачка Кардіологічного відділення Наталія Вівчар наголошує на тому, що після реконструкції даного відділення в стінах Університетської лікарні надається комплексна допомога хворим на гострі серцево-судинні захворювання.

«Це відділення реконструйоване. Воно вже працює та оснащене сучасним обладнанням. Відділення функціонує із суміжними відділеннями. Тобто, можемо говорити, що саме у нашому медичному закладі сьогодні проводиться комплексний замкнутий цикл надання медичної допомоги для пацієнта з гострим інфарктом міокарда, з складними розладами серцевого ритму та серцевої провідності тощо. Тобто у цьому відділенні є найскладніші пацієнти. Тут надається невідкладна допомога при гострих станах; тут рятуються життя», - каже експерт-кардіолог Наталія Вівчар.

Загалом впродовж 2018 року гострі інфаркти стались у 1100 жителів Тернопільської області. Ще 25 тисяч людей хворі на серцево-судинні захворювання. Таку невтішну статистику наводить начальник Тернопільського обласного управління охорони здоров'я Володимир Богайчук.

«У нашій області в середньому від 800 до 1000 пацієнтів щороку мають гострий коронарний синдром та гострий інфаркт міокарда. Ці хворі потребують реперфузійної процедури. А щодо хронічних серцево-судинних недуг, то на Тернопіллі ними страждають майже 25 тисяч диспансерних хворих. Вони потребують обстеження на ангіографі та відповідного прийняття лікарського рішення для радикального лікування. Тому, завдяки співпраці уряду, Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради та нашої команди управління охорони здоров’я - хворих, які потребують сучасної діагностики гострих серцево-судинних недуг та їхньої термінової корекції, не відправлятимуть до Києва чи до сусідніх обласних центрів, а надаватимуть медичну допомогу тут», Володимир Богайчук.

Для повної реконструкції центру реперфузійної терапії з обласного бюджету виділили близько 31 мільйона гривень: 20 на проведення ремонтних робіт, 11 – на купівлю ангіографа. Ще 11 мільйонів гривень в рамках співфінансування передбачили і в державному бюджеті. Ці кошти також спрямували для придбання ангіографа.

«Відкриття даного об’єкту – новий етап  медицини Тернопільської області. Про це багато років мріяли. Цей центр ми зробили за два роки. В цілому, у Тернопільській області є гостра проблема, адже у нас надзвичайно високий відсоток людей, хворих на серцево-судинні захворювання. Тому з обласного бюджету на реконструкцію центру спрямували капітальні вкладення в розмірі 20-ти мільйонів гривень. До питання придбання ангіографа виступили партнерами із державою: 50% від вартості виділили з обласного бюджету і 50% - з державного. Загальна вартість цього апарату склала 22 мільйона. Хочу відзначити, що відкриття кардіоцентру для нас в рамках медичної реформи є певним етапом готовності медицини саме третинного рівня у Тернопільській області. Разом з тим, наша кінцева мета отримати таку якість послуги, яка буде конкурентоздатною на ринку України та навіть Європи. Ми хочемо, щоб люди мали бажання тут лікуватися. Я сподіваюся, що у цьому напрямку ми успішно рухатимемося. Найважливішим завданням, яке перед нами тепер стоїть, як перед органами місцевого самоврядування, - зробити максимально доступною для людей програму лікування у цьому закладі, оскільки послуга є надзвичайно дорогою з точки зору пересічного жителя Тернопільської області», - повідомив голова Тернопільської обласної державної адміністрації Степан Барна.

Очільник Тернопілля також зазначив, що наступним кроком у вдосконаленні та розвитку обласної медицини стане реалізація проекту щодо лікування дитячої гематології.

«Ми плануємо в ближчому часі реалізувати ще один надзвичайно важливий проект, пов'язаний із дитячою гематологією, тобто онкологією, на базі обласної дитячої лікарні. Для нас важливо, щоб люди отримували комфорт від перебування в лікарні, а також – якісну медичну послугу. Також наша область за підсумками відбору областей візьме участь в реалізації ще одного пілотного проекту. Так, впродовж наступних 3-4 місяців ми плануємо придбати понад 50 машин екстреної медичної допомоги для жителів Тернопільської області. З державного бюджету під цю програму виділено 80 мільйонів гривень і ще 26 мільйонів ми передбачили в обласному бюджеті на співфінансування», - поділився намірами Степан Барна.

А голова Тернопільської обласної ради Віктор Овчарук нагадав, що за останні роки на базі лише Університетської лікарні вдалося реконструювати та відкрити відділення політравми; лабораторний комплекс та централізовану стерилізаційну; кардіохірургічну операційну; офтальмологічне відділення та низку інших.

«Ми досягнули тієї мети, яку на початку поставили – створити на базі Університетської лікарні сучасний та потужний кардіоцентр. Також можемо пишатися і проробленою за минулі роки працею, адже спільними зусиллями нам вдалося осучаснити, відремонтувати чи навіть відкрити низку інших відділень. Окрім того, ця лікарня може пишатися своїми кадрами – молодими професіоналами зокрема і кардіологами. Саме вони за останній рік зробили близько 70 складних операцій на відкритому серці. Якщо ми і надалі розвиватимемо медицину в Тернопільській області, то зможемо стати навіть регіональним центром з надання якісної медпослуги», - зауважив Віктор Овчарук.

Фоторепортаж з відкриття оновленого кардіоцентру дивіться ТУТ. 

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

18.08.2022 soroka
Новостворена футбольна команда «Бучач», яку фінансують підприємства Петра Гадза, вже здобуває перші перемоги
Новостворений футбольний клуб «Бучач» здобуває перемогу в першості Тернопільської області з футболу. Матч відбувся 14…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3800.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.