Мер Хоросткова Степан Гладун краде ліс у громади (фото, відео)

Опубліковано в Політика Автор  12.03.2018

Міський голова Хоростоква Степан Гладун виявився справжнім “господарем” свого міста. Адже за його вказівкою місцеві комунальники тихцем вирізають і вивозять деревину з урощища “Дубина”, яке розташоване на території Хоростківської громади. При чому зрізають не старі дерева, а здорові ясени, забираючи ділову деревину і вивозячи її у невідомому напрямку. Кілька днів тому факт незаконної вирізки дерев зафіксували гусятинські правоохоронці. Поліціянти зупинили навантажені немаркованою деревиною причепи і почали з’ясовувати, кому ж належить зрізане дерево і звідки його везуть. Аби залагодити інцидент і, так би мовити, зняти підозру зі своїх працівників – на місце події виїхав сам Степан Гладун. 

Про це пише Народна Правда.

 Усе розпочалося з Хоростківського комунгоспу

Вочевидь, план того як заробляти на лісах, які ростуть навколо Хоростоква у Степана Гладуна визрів давно. У 2011 році теперішній мер був директором місцевого комунгоспу “Комунальник” і ще тоді довго добивався, аби навколишні насадження передали на баланс міської ради. Проте районні чиновники у такому рішенні відмовили. І залишили навколишні насадження у державній власності. Однак, те що держави – то практично чуже, і не гріх ним покористуватися.  Степан Гладун почав добре заробляти на вирізці дерев з навколишній лісів – кому ділову деревину продавати, кому – на паливо. У 2015 році, коли Степан Гладун виграв вибори на посаду міського голови, то практично узаконив цей “бізнес”. Схема досить проста – міська рада видавала дозволи на санітарну обрубку дерев на території Хоросткова. Цю деревину повинні були доставляти у комунальні заклади – садочки, школи та інші підприємства, як паливо. Та насправді, ніхто ніколи не контролював, скільки вирізається дерев та в якому саме місці. І так тривало роками. Допоки, кілька днів тому небайдужі жителі Хоросткова помітили, що вночі з лісу “Дубина” вантажівки вивозять деревину. Люди зупинили причеп з номерним знаком ВО 07697.

Люди одразу викликали поліцію. Правоохоронці, приїхавши на місце почали з’ясовувати, хто вирізає і вивозить дерево з урощища “Дубина”. А вже за кілька хвилин на місці події з’явився і міський голова Степан Гладун. Після довгих перемовин, за словами людей, і поліція, і мер, і автомобілі з причепами навантаженими деревиною поїхали у невідомому напрямку. Як виявилося, голова Хоросткова переконав правоохоронців, що деревину везуть з одного із місцевих парків, де напередодні відбувалася санітарна вирізка дерев. Та як розповідають самі жителі міста, в парку дійсно вирізали дерева, однак ще восени. Проте, день після того як зловили вантажівку з невідомомю деревиною, за яку так захищався мер, за словами очевидців – у парку комунальні працівники для чогось свіжою тирсою притрушували старі пеньки.

09.03-дерева у парку-Хоростків

09.03-дерева у парку-Хоростків-1

09.03-дерева у парку-Хоростків-2

Зрізали більше сотні здорових ясенів

Журналісти знайшли місце, де саме відбувалася незаконна вирубка лісу. Лісовий масив “Дубина” розташований у напрямку, як їхати  у село Говилів. Від останньої хати веде польова дорога. І одразу видно, що тут активно їздять вантажні автомобілі – весь шлях розритий. Люди, які проживають на цій вулиці розповідають, що вочевидь дорога дуже потрібна міській владі, адже зимою тут щотижня трактор розгортав сніги. І додають, впевненні, що ліс крадуть.

Пройшовши більше кілометра в глиб лісу, ми одразу натрапили на пеньки від зрізаних здоровечих ясенів. І таких зрізів нарахували більше 100. Неозброєнним оком видно — ліс користується популярністю. Адже є і свіжі пеньки, і старі.

09.03 дуби-Хоростків

09.03 дуби-Хоростків-2

09.03 дуби-Хоростків-3

Найцікавішим є те, що зловмисники діють за справжньою схемою бракон’єрів – спочатку ріжуть дерево, а потім корчують пеньки, щоб виглядало так, ніби дерево самотужки впало. І таких викорчуваних пеньків у “Дубині” — пів лісу. Більше того, пеньки не марковані, як того вимагає законодавство.

Зрізану деревину журналісти знайшли на місцевому комунальному підприємстві “Комунальник”. Два причепи стояли посередині практично покинутої території, і аж ніяк не біля садочків та шкіл Хоросткова, як раніше заявляв міський голова Степан Гладун. Був серед них і той причіп, який працівники правоохоронних органів зупиняли вночі по дорозі із лісу.

09.03 два причепа

09.03-прицепи-деревина-Хоростків-1

09.03-прицепи-деревина-Хоростків-2

Журналісти вже звернулися з офіційним запитом  до правоохоронних органів – Гусятинської поліції та прокуратури Тернопільської області, чому поліціянти все-таки відпустили вантажівки з деревиною, а не затримали до вияснення обставин. І чи порушили кримінальну справу стосовно незаконної вирубки лісу на території Хоростківської громади.

Адже не виключено, що зацікавленою особою у цій справі є і сам Степан Гладун. Тому активісти і журналістиі надалі вивчатимуть причетність мера до вирубок у лісі.

А наразі, місцевим жителям Хоросткова залишається лише спостерігати, як нищать зелені насадження навколо громади.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.12.2022 soroka
Популярна американська компанія, яка виробляє меблі, розвиває бізнес на Тернопільщині
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся із керівництвом американської компанії Home Essentials. Home Essentials…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3776.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.