Віктор Овчарук: «Позитивних змін у медицині області не зауважує той, хто вперто цього не хоче бачити»

Опубліковано в Політика Автор  22.02.2018
Реформування медичної галузі – це перш за все забезпечення громадян якісними та доступними медичними послугами, створення комфортних умов для лікування хворих та покращання матеріально-технічної бази медичних закладів.

Ще один крок до цього - відкриття центру нейрореабілітації, дитячого відділення та 6-го психіатричного відділення на базі комунальної установи обласної ради – Тернопільської психоневрологічної лікарні, яке відбулося сьогодні, 13 лютого. 

Участь в урочистостях взяли голови обласної ради Віктор Овчарук та ОДА - Степан Барна, депутат обласної ради Петро Гадз, керівництво та персонал лікарні, управління охорони здоров'я облдержадміністрації.

«120 тисяч нових випадків інсульту реєструється в Україні щороку. Половина людей помирають у перші місяці захворювання, 40% стають інвалідами. Навіть ці дві цифри свідчать, наскільки важливим та необхідним є питання реабілітації таких хворих. У центрі нейрореабілітації їм дадуть шанс вижити та звести до мінімуму наслідки інсульту, - наголосив на урочистому відкритті центру голова обласної ради Віктор Овчарук. -  Хочу щиро подякувати меценатам, які доклалися до оснащення центру, - Ігорю Гуді, Степану Трояну та нашим двом депутатам обласної ради, Героям України  - Петру Гадзу та Олегу Крижовачуку».

Оглянувши усі функціональні приміщення дитячого відділення, психіатричного відділення, очільник області наголосив, що «тут створені, без перебільшення, справді комфортні та необхідні для таких пацієнтів умови».

Лікування у дитячому відділенні охоплює увесь комплекс заходів: раціональний підбір медикаментів, корегування мови, психолого-експериментальні дослідження, різноманітні педагогічні прийоми. Також забезпечується навчання дітей, що тривалий час перебувають на лікуванні. Водночас створені усі умови для соціального адаптування - ігрова  кімната,  спортивний тренажер, комп’ютери.

Комфортні умови для пацієнтів створені і в 6-му оновленому психіатричному відділенні. Воно спеціалізується на лікуванні хворих з хронічними психічними захворюваннями в стадії загострення, аномалії розвитку тощо. Тут існує кімната реабілітації, де пацієнти займаються різними видами діяльності: вишивкою, макраме, бісероплетінням, виготовленням святкових листівок тощо. Щорічно у відділенні проходять лікування понад 500 пацієнтів.

 «Позитивних змін у медицині області не зауважує той, хто вперто цього не хоче бачити, - наголосив Віктор Овчарук. – Крок за кроком медична галузь області усе більше наближається до європейських стандартів, розширюється спектр послуг, які надаються на місцях».

Як додав голова обласної ради, це результат спільних зусиль – держави, депутатського корпусу, меценатів та благодійників.  І, звичайно, висококваліфікованого персоналу медичних закладів області.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.12.2022 soroka
Популярна американська компанія, яка виробляє меблі, розвиває бізнес на Тернопільщині
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся із керівництвом американської компанії Home Essentials. Home Essentials…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3820.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.