«Визначення гендеру – найбільший камінь спотикання», – Михайло Цимбалюк про Стамбульську конвенцію (відео)

Опубліковано в Політика Автор  soroka 27.06.2022
Верховна Рада 20 червня підтримала законопроєкт про ратифікацію Стамбульської конвенції.
 
Її завдання – запобігати всім формам насильства проти жінок, підтримувати рівність між жінками й чоловіками. Однак ратифікація Стамбульської конвенції викликала обурення у низки релігійних та громадських діячів України
 
Свою думку щодо цього у ефірі каналу «Київ» висловив народний депутат Михайло Цимбалюк.
 
– Останні роки триває дискусія стосовно того, що веде за собою ратифікація Стамбульської конвенції. Суспільство очікувало дискусії:  якщо ухвалювати, то з якими застереженнями?! На жаль, така дискусія не відбулася. Коли це питання почали виносити в сесійну залу, до нас звернулися представники Всеукраїнської ради Церков. Вони просили не спішити з ухваленням, бо було і президентом, і головою ВРУ ще в лютому обіцяно обговорення з цього питання, особливо того, що стосується статті 14. Мова йде про визначення гендеру. Це найбільший камінь спотикання у Стамбульській конвенції,  розповів Михайло Цимбалюк.
 
Для українського суспільства має бути тривожним сигналом проявлені у медійному просторі нетерпимість до думки релігійної спільноти, небажання вести діалог, заперечення щодо права релігійних об‘єднань брати участь у громадському житті країни, переконаний Цимбалюк.
 
– Напередодні голосування ми отримали лист від очільника Православної церкви України Епіфанія та глави УГКЦ Святослава з проханням не голосувати за ратифікацію конвенції, а розвинути дискусію з цього питання на рівні Всеукраїнської ради Церков та релігійних організації, щоб ухвалювати з окремими застереженнями,  пояснив Михайло Цимбалюк.
 
Політик додав, що не можна ухвалювати такі важливі документи поспіхом, не вивчивши детально усі аспекти.  

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

18.08.2022 soroka
Новостворена футбольна команда «Бучач», яку фінансують підприємства Петра Гадза, вже здобуває перші перемоги
Новостворений футбольний клуб «Бучач» здобуває перемогу в першості Тернопільської області з футболу. Матч відбувся 14…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.