Саймон продає українську “Мрію” арабам? (відео)

Опубліковано в Соціум Автор  26.03.2018

Інформація про те, що генеральний директор агрохолдингу “Мрія” Саймон Чернявський планує продавати активи підприємства з’явилася відносно недавно. На початку 2017 року в агрохолдингу “Мрія” відбулася кардинальна зміна верхівки топ-менеджменту, пише "Народна Правда".

Зокрема у січні 2017 року звільнили Віктора Кухарчука, який обіймав посаду операційного директора групи компаіій “Мрія” з лютого 2015 року. Також було призначено ще кілька посад у топ-менеджменті і нових людей на ці посади.

Зміну кадрів учасники ринку сільського господарства і виробництва пояснювали тим, що теперішній генеральний директор “Мрії” Саймон Чернявський не впорався з покладеними на нього обов’язками вивести компанію з боргових навантажень і показав безгосподарність. Аби врятувати свою репутацію Чернявський вирішив все таки позбутися агрохолдингу і зараз активно готує його до продажу.

Менеджмент “Мрії” спочатку спростував цю інформацію. Проте згодом в офіційному повідомленні додав, що пропозиції викупу орендованого земельного банку, споруд, техніки надходять. На дату – січня 2017 року вони були відхилені. Проте Саймон Чернявський дозволив проводити перевірку компаніям, які бажають придбати агрохолдинг. Вочевидь, сподіваючись на більшу ціну за активи.

Один з таких аудитів розпочався у березні. Група незалежних іноземних перевіряючих практично щодня їздить по підприємствам Тернопільщини, які входять в агрохолдинг “Мрія”, а також перевіряє і об’їжджає земельний банк.

Зокрема 6-7 березня проводився аудит на одній із баз агрохолдингу в селі Великі Бірки Тернопільського району.

9 березня аудитори роз’їжджали по центральному блоці – у селі Васильківці Гусятинського району.

13-14 березня проводився аудит крохмального заводу у с. Товстеньке Чортківського району.

21 березня також аудитори виїжджали в Козову.

Аудит проводили І. Нільсон, Джон Стоун, поляк Станіслав Фурчинський. Окрім того, в аудиторські групи також входять представники із Шотландії та Пакістану. Ймовірно, іноземна перевірка здійснює аудит для одного з арабських підприємств. І триватиме вона до кінця березня.

Наразі, продаж агрохолдингу генеральний директор Саймон Чернявсьикй не коментує. Проте це підтверджує голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна.

"Для початку “Мрія” має навести порядок з тими землями, які вона має, або які вона обробляє. Ми в цьому активно помагаємо”, — говорить Степан Барна. І додає:

“Що стосується того, чи планують вони продатися (агрохолдинг “Мрія” – авт.) – я знаю про такі ініціативи, офіційного підтвердження не маю, але такі переговори ведуться –  між власниками “Мрії” і іншими компаніями. Це не тільки йдеться про Саудівську Аравію, але і про українські компанії”.

Якщо активи агрохолдингу все таки продаватимуть, то робитимуть це після посвіної кампанії, аби врази збільшити ціну на підприємство. Неофіційно це підтверджує те, що зараз агрохолдинг кинув усі зусилля не лише на підготовку до посівної, але й на зібльшення свого автопарку і оснащення його спеціальними пристроями – автотреками, які розраховують витрати і рух комбайнів під час роботи. Ці автотреки  – будуть і доказом посівної, відповідно ціна при продажі “Мрії” зросте в кілька разів.

За словами голови облдержадміністарції Степана Барни, він та чиновники в районах всіляко намагаються допомогти “Мрії” так би мовити навести порядок на своїх підприємствах та орендованих землях. Степан Барна у інтерв’ю додав, що робиться це для того, щоб облікувати усі використовувані “Мрією” паї, аби фірма справно сплачувала податки. Раніше були зафіксовані випадки, коли підприємство обробляло землі, проте відрахування за них не платило. Дивно, бо губернатор кількома місяцями раніше відмітив, що агрохолдинг є одним із кращих платиників податків.

Чому голова Тернопільської ОДА і голови районних адміністрацій не займаються своїми безпосередніми делегованими з Банкової обов’язками – ремонтом доріг, які вкрай знищені, будівництвом нових медзакладів у селах, оснащенням шкіл та садочків?  А натомість допомагають Саймону Чернявському повигідніше продати агрохолдинг! Вочевидь питання стоїть скоріш не в обліковуванні паїв для сплати податків, а отриманні певних девідендів від продажу.

У ситуації з агрохолдингом цікаве лише одне – чому інформацію про купівлю  “Мрії” арабами не доводять до простих жителів сіл? Чому Саймон Чернявський відкрито не розповість селянам – хто ж в кінцевому результаті ороблятиме їхню землю – українська компанія чи все таки таємничі люди з арабських країн? І чи отримують гарантії прості працівники агрохолдингу, що їх, після підписання договору купівлі-продажу – не звільнять, а на українські землі не завезуть сирійців чи пакистанців?

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.12.2022 soroka
Популярна американська компанія, яка виробляє меблі, розвиває бізнес на Тернопільщині
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся із керівництвом американської компанії Home Essentials. Home Essentials…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3796.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.