Завдяки Петру Гадзу Тернопільська психоневрологічна лікарня отримала унікальний прилад, який ставить людей на ноги (відео)

Опубліковано в Соціум Автор  24.02.2018
Завдяки відомому меценату, Герою України Петру Гадзу в Тернопільській комунальній клінічній психоневрологічній лікарні запрацював унікальний прилад, який реабілітує людей після інсульту та в буквальному сенсі цього слова ставить їх знову на ноги.

- Петро Іванович за власні кошти придбав для нашої лікарні дорогий апарат, який називається Мотомед. Він призначений для реабілітації пацієнтів після інсульту, незважаючи чи людина знаходиться у активному, асистивному, чи в пасивному стані. З допомогою такого тренажера люди знову можуть рухатись після важкої хвороби. Якщо пацієнт у активному стані, то він має можливість посилити рухи м’язів, якщо в асистивному (наприклад одна рука в пацієнта здорова, а інша - паралізована) – апарат заставляє працювати уражену руку. Якщо пацієнт в пасивному стані (дві кінцівки паротичні і людина не може ними працювати), то комп’ютер у апараті аналізує це і визначає, яке саме потрібно дати пацієнтові навантаження. Цей апарат – цілий комплекс. Це перлина для нашого закладу. Хочу також зауважити, що в нашій області немає подібних приладів, - розповідає Надія Фарійон, заступник головного лікаря з медсестринства.

Загалом, один із найуспішніших аграріїв краю Петро Гадз разом із іншими меценатами профінансував роботи зі створення цілого нейрореабілітаційного блоку на базі лікарні, який допомагає реабілітуватись пацієнтам після інсульту. Вартість блоку обійшлась у 705 тисяч гривень.

- Завжди, коли я заходжу в цю лікарню, коли дивлюся на проблематику, на те, які сюди поступають пацієнти з різними хворобами, я задумуюсь: «Яке велике серце у лікарів, адже вони до кожного пацієнта мають свій підхід і лікують його». Є випадки, коли до них звертається людина, яка не може рухатись після інсульту; буває, що сюди надходять фізично здорові, але духовно виснажені. І всіх цих пацієнтів тут намагаються рятувати. Це непроста робота. Я працюю в колективі де орють, сіють, доять, вирощують м'ясо і овочі. Це абсолютно інший профіль, але, коли у нас біда, ми завжди звертаємось по допомогу до лікарів. До мене звернувся головний лікар психоневрологічної лікарні, дякую за це. Я від усього серця радий, що мені вдалось допомогти цьому медичному закладу, придбавши апарат. Він рятуватиме життя людям, - поділився Петро Іванович.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.12.2022 soroka
Популярна американська компанія, яка виробляє меблі, розвиває бізнес на Тернопільщині
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся із керівництвом американської компанії Home Essentials. Home Essentials…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3811.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.