Михайло Головко взяв участь у засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад в Дніпрі (фото)

Опубліковано в Соціум Автор  soroka 09.06.2021
Голова Тернопільської обласної ради взяв участь у засіданні Палати регіонів Конгресу місцевих та регіональних влад, яке відбулося у Дніпрі під головуванням Президента України Володимира Зеленського.

Михайло Головко відзначив, що діяльність таких органів як Конгрес місцевих та регіональних влад є потрібною. Адже він об’єднує представників усіх ланок вертикалі виконавчої, законодавчої влади та місцевого самоврядування і дає можливість розв'язувати ключові проблеми.

– Переконаний, сьогодні важливим кроком до набуття регіонами фінансової самостійності стане прийняття законопроектів щодо оптимізації дохідної частини місцевих бюджетів, зокрема, у частині податків.

Варто звернути увагу на проект закону № 5600 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який викликає серйозне занепокоєння. Зокрема, в частині акцизного податку, який значно зменшує надходження до місцевих бюджетів і є загрозливим для розвитку місцевих громад. З місцевих бюджетів планують забирати 5% роздрібного акцизу з тютюну й перерозподіляти загальнодержавний акциз на місцеві бюджети через Державний бюджет. Як свідчить практика, це не забезпечить швидкого, реального й відповідного зарахування податку до місцевих бюджетів! – зазначив Михайло Головко.

Очільник Тернопільщини підкреслив, що Тернопільська обласна рада неодноразово зверталася до керівництва держави, відстоюючи права та інтереси місцевих громад.

– Для нас одним із ключових пріоритетів є створення сучасної системи місцевого самоврядування та територіальної організації влади, та, що найголовніше, — формування спроможних територіальних громад та підтримка їхнього розвитку задля можливості надання ними якісних і доступних послуг населенню. Ми уже зверталися щодо раціонального розподілу екологічного податку між державним та місцевими бюджетами. Це стосується і законопроєкту №5600, прийняття якого загальмує, чи навіть зупинить реалізацію важливих інфраструктурних та соціально-культурних проєктів на місцях. Для громад важливо мати змогу самостійно розпоряджатися своїми надходженнями. А це можливо тільки тоді, коли податки напряму надходитимуть до місцевих бюджетів!  наголосив Михайло Головко.

Голова облради підсумував, що, на жаль, центральні органи влади часто сприймають реформу децентралізації лише у частині надання владних повноважень, передаючи на місця щоразу ширшу відповідальність, а відтак — значне збільшення видатків, натомість, урізаючи джерела доходів.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

10.06.2021 soroka
Голова ВРУ Разумков оцінив інвестиційні можливості Тернопільщини
Учора, 9 червня, в столиці відбувся форум «Тернопільщина: кластер можливостей», організований Торгово-промисловою палатою України та…

Подорож вихідного дня

28.05.2021 Мар'яна Креховець
Душа століть живе у стінах Збаразького замку (фоторепортаж)
Збаразький замок – одна з таких небагатьох споруд, які сповнені живої історії. Від першого погляду…

Місто в кадрі

MaPq8GwEnww.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.