Завдяки відновленому спиртзаводу Ковалівка гучно відсвяткувала День села

Опубліковано в Економіка Автор  soroka biloboka 14.08.2018
Цієї неділі жителі Ковалівки відзначили подвійне свято: День села та День Ковалівського спиртзаводу. Усіх гостей забавляли відомі українські артисти, безкоштовно частували власноруч приготованим бограчем, пловом та квасом.
 
Як розповів директор Ковалівського МПД ДП «Укрспирт» Андрій Чорба, два свята об’єднали в одне, оскільки село і завод – взаємопов’язані:
 
- Цього року ми об’єднали День села і День заводу, оскільки історія як Ковалівки, так і самої гуральні надзвичайно сильно переплетена. Наш завод був заснований ще в 1882 році багатими в той час панами Богушами та Чайківськими, - розповідає Андрій Чорба. – Загалом, відзначили ми це подвійне свято 12 липня у неділю. В організації заходу нам допомогла профспілка «Укрспирту», яка виділила 15 тисяч гривень, а також – депутат Верховної Ради України з Тернопільщини Микола Люшняк. Саме на його запрошення до Ковалівки із виступами завітали українські виконавці, зокрема Наталія Овод і Володимир Вермінський.
 
За словами Андрія Чорби, відновлення роботи спиртзаводу сильно повпливало на якість та рівень життя мешканців Ковалівки.
 
- Надзвичайно велика та щира подяка нашому народному депутатові Миколі Люшняку, який активно долучився до відновлення роботи Ковалівського спиртового заводу. Якби не його допомога, сьогодні ми б не мали тих позитивних результатів. Адже на підприємстві працевлаштовані 80% жителів села, а середня зарплата складає 7-9 тисяч гривень. Тобто тепер наші люди мають постійне місце роботи, з хорошим доходом, їхні сім’ї – забезпечені. Їм тепер не потрібно виїжджати закордон у пошуках заробітку. Окрім того, наше підприємство сплачує податки. З моменту відновлення роботи у 2014 році ми досягли високих показників. На даний час на Ковалівському МПД працює 101 працівник. Добова потужність становить 2200 дал спирту. За 2017 рік виготовлено 424  тис. дал спирту, у першому півріччі 2018 року – 240 тис. дал спирту. Основними споживачами продукції підприємства на ринку України є виноробні заводи, фармацевтична галузь. Крім того, налагоджено експорт спирту за кордон, зокрема в Угорщину, Польщу, Туреччину, - поділився Андрій Чорба.
 
В той самий час, народний депутат, який допоміг відновити роботу нині успішного підприємства, Микола Люшняк запевняє, що саме завдяки підприємництву, своєчасній сплаті податків, виплаті заробітних плат та найголовніше – ініціативі та працьовитості людей, українське село має всі шанси процвітати та розвиватись.
 
- Саме Ковалівка є яскравим прикладом того, як повинно процвітати українське село. Адже нам вдалося відновити роботу однієї з найуспішніших на Тернопільщині гуралень, яку заснували ще у 19 столітті. Саме тоді вона була годувальницею для людей, адже забезпечували їх роботою. Сьогодні ми бачимо, що підприємство демонструє блискучі показники. Свою продукцію воно постачає не лише на український ринок, а й закордон. Підприємство сплачує податки, забезпечує людей робочими місцями, гарантує їм гідну оплату праці. Жителі Ковалівки мають можливість не лише працювати і жити на Україні, в родинному колі, а й – відпочивати в своє задоволення. Я вітаю мешканців цього села з їхнім подвійним святом та щиро вірю, що кожен сільський куточок на Україні буде таким же щасливим та процвітаючим, - наголосив Микола Люшняк.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3835.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.