Старі схеми у «податковій» повертаються: що очікує Тернопільських бізнесменів?

Опубліковано в Економіка Автор  soroka 23.10.2019
З 27 серпня 2019 року виконання обов’язків начальника Головного управління ДПС у Тернопільській області (в народі податкової) покладено на Лісницького Валерія Вікторовича.

До редакції «Тернополян» вже неодноразово зверталися тернопільські підприємці. Зі зрозумілих причин, вони хотіли залишатися не названими, адже їм вже неодноразово натякали, що без «вирішення» податкових питань особисто з паном Лісницьким не обійтися.

Після призначення Валерія Лісницького на посаду дедалі більше бізнесменів заговорили і про повернення старих схем в роботі податкової. І це не дивно, адже Валерій Лісницький очолював «найприбутковіший» відділ Тернопільської податкової, за часів правління Партії регіонів і нині розшукуваного керівника Міндоходів Клименка Олександра Вікторовича.

Очолюваний Валерієм Лісницьким відділ аудиту тернопільської податкової запам’ятався Тернопільським бізнесменам вимаганням готівки за те, щоб в акті перевірки податківці не вказували певних порушень, які дуже часто були просто надуманими саме для того щоб отримати неправомірну вигоду.

Такий випадок зафіксовано 2 лютого 2015 року. Підопічного Валерія Лісницького затримали в піцерії «Маяк» під час отримання неправомірної вигоди в сумі 20 тис грн. Наприкінці місяця суд визнав податківця винним у злочині та позбавив його права обіймати посади в держорганах на три роки.

«Визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.368 КК України (в редакції Закону № 1261-VII від 13.05.2014; із змінами, внесеними згідно із Законами № 1698-VII від 14.10.2014, № 770-VIII від 10.11.2015) та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 1500 (тисяча п’ятсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що відповідає 25500 (двадцять п’ять тисяч п’ятсот) грн. з позбавленням права обіймати посади в державних органах строком на 3 (три) роки», йдеться в ухвалі суду.

Після судової ухвали, яку отримав підпорядкований Лісницькому податковий інспектор, Валерій Вікторович мав би бути звільненим, проте використовуючи власні зв’язки вирішує покинути відділ перевірок та «відсидітися» в офісі великих платників податків.

Сьогодні Валерій Вікторович очолив не окремий відділ, а усю податкову, а бізнес заговорив про повернення нових-старих схем.

Судячи із поданої декларації, сім’я Лісницьких володіє п’яти земельними ділянками, житловим будинком та гуртожитком. Окрім цього, Валерій Лісницький задекларував 19500 доларів готівкою, а також разом із дружиною тримає понад 30 тисяч гривень на банківському рахунку. Роз’їжджає Лісницький на елітному «Лексусі».

До слова, дочка Валерія Лісницького Лілія Стародуб та його зять Павло Стародуб також працюють в податковій ревізорами-інспекторами, що цілком допоможе влаштувати сімейний підряд та розставити на ключові посади своїх близьких родичів.

Все ж ми оптимістично очікуємо, що зміни керівництва в області вплинуть й на оновлення керівництва податкової, а новий голова ОДА зверне увагу на те, що до посад повертаються колишні хабарники чим погіршують інвестиційний клімат в області.

Прокоментувати:

Місто в кадрі

DSC_3796.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.