«До і після»: у Тернополі відкрили виставку харківського художника (фоторепортаж)

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 14.12.2022

У Тернопільському обласному художньому музеї презентували персональну виставку художника з Харківщини Юрія Клапоуха «До і Після».

Весною митець приїхав на Тернопільщину разом із дружиною через повномасштабне вторгнення. Зараз Юрій Клапоух живе та творить у Залізцях.

У експозиції представлено 34 картини художника, серед яких як полотна на побутові теми, пейзажі та портрети, так і картини на воєнну тематику.

– Ця виставка про те, як 24 лютого розділило наше життя на до і після. Про людей, які боронять. Про місця, які ще болять. Про те, хто ми є, каже Юрій Клапоух.

Вже незадовго після переїзду почалася співпраця митця та Залозецького краєзнавчого музею, каже директор музею Василь Ільчишин.

Я сам не місцевий, як і Юрій. Коли почув, що до нас переїхав художник, то десь на підсвідомому рівні відчув потребу допомогти творчій людині. Допомогти усім чим можемо – хоч добрим словом чи порадою, – каже Василь Ільчишин. Вже буквально за пів року ми з Юрієм зробили два повноцінних проекти, окрім його участі у мистецькому пленері. Юрій відгукнувся на прохання відтворити в кольорі портрет сотенного УПА Миколи Кутраня та він написав ікону «Герб Залізців».

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.02.2023 soroka
Володимир Кличко та «Українська команда» передали пілотам бригади ім. Сікорського шоломи 
Володимир Кличко та волонтери «Української команди» передали шоломи пілотам 18-ї окремої бригади армійської авіації імені…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3800.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.