«Діти-поспішайки»: у тернопільському центрі «Мати і дитина» розповіли, як рятують передчасно народжених малюків (фото)

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 18.11.2022
Міжнародний день передчасно народжених дітей у світі відзначають 17 листопада.

З цієї нагоди у Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі «Мати і дитина» журналістам показали, як виходжують таких крихітних пацієнтів.

«Разом з батьками боремося за ще одне життя»

Цьогоріч тут народилося 14 дітей до 1 кг та 33 дитини від 1 до 1,5 кг, каже завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених центру «Мати і дитина» Неля Скубенко.

– Кожна десята дитина у світі народжується передчасно. У нашому центрі сконцентровані пацієнтки з найважчими проблемами невиношування. Орієнтовно 80 % усіх складних пологів в області відбувається саме в нашому медзакладі. Чим це зручно? Тим, що не потрібно транспортувати матір та новонароджену дитину з району. Малюк в першу ж хвилину отримує необхідну допомогу і так до виписки. Усе це є результатом довготривалої та важкої праці моїх колег і батьків дітей. Ми разом боремося за ще одне життя, – розповіла Неля Скубенко.

Найскладнішим етапом, каже Неля Володимирівна, є період, коли «ранні пташенята» перебувають в реанімації.   

– Тут ми надаємо багатопрофільну допомогу, щоб забезпечити життєво важливі функції, зокрема дихання, харчування. Цілодобово моніторимо стан дитини. Двері реанімації відчинені 24/7. Батьки постійно можуть бути поруч. Опісля ми переводимо малечу на другий етап лікування – у відділення постінтенсивного догляду та виходжування новонароджених. Звідти діток виписують додому,  зазначила Неля Скубенко.

Фото 1

У Міжнародний день передчасно народжених дітей в центі «Мати і дитина» завжди багато гостей. Діти та їхні батьки приходять, аби подякувати лікарям та усьому медперсоналу за врятовані життя.

Крихітна Аня: 540 грамів щастя

Марія Оліяр з чоловіком та маленькою донечкою Анною приїхали з Теребовлянщини. Дитина народилася на 26 тижні вагітності. Сьогодні Ані – 1 рік і 4 місяці. Вона вже наздоганяє ровесників, за що батьки дякують Богові та лікарям.

– Наша лялька народилася з вагою 540 грамів. Далі були довгі місяці лікування. Я дуже рада, що народжувала саме тут, адже лікарі подарували Ані друге життя. Зараз це легко згадується, бо той етап вже пройдено, однак тоді було дуже важко. Допомагала молитва, – розповідає мати дівчинки Марія Оліяр, – Щодо імені, то ми планували назвати її Вікторією. Але якось мені приснився сон, у якому ми хрестили дитину, а хтось запитав, як називаємо. Я тоді відповіла, що Анна. Так і з’явилося ім’я.    

Виписали Аню з мамою додому, коли дитина вже важила 1720 грамів.

Фото 2

«Моя донечка була меншою за ляльку»

Місяць тому в Тернопільському обласному клінічному перинатальному центрі «Мати і дитина» народилася двійня – Алінка та Богданчик. Дівчинка важила лише 600 грамів, а її братик – 650 грамів. Зараз діти перебувають під цілодобовим наглядом лікарів і вже набирають вагу.

– Ми завжди просили Бога про дитину, а коли почули, що буде двійня, радості не було меж. Вагітність проходила добре, я навіть не сподівалася, що діти народяться на такому ранньому терміні. Після пологів з’явився страх. Я плакала, бо не знала, чи побачу своїх крихіток живими. Дякую лікарям, що роблять все можливе і неможливе. Нам з чоловіком поки не можна брати дітей на руки, можемо лише тримати їх за ручку. Алінка здається ще меншою, аніж лялька, якою я гралася в дитинстві. Вже так хочеться пригорнути їх до себе, терпіння не маю,  наголосила пані Оксана, мати двійні.   

Фото 3

Під час війни кількість передчасних пологів зросла

Генеральний директор КНП ТОКПЦ «Мати і дитина» Віктор Овчарук каже, під час війни кількість передчасних пологів зросла. Пов’язано це із стресами та постійною тривогою.

– Психологічний фактор зараз впливає навіть на абсолютно здорових дітей. А у вагітних це подвійний вплив, оскільки мама хвилюється не тільки за своє життя, а й за те, як безпечно виносити та народити здорову дитину. Війна суттєво вплинула на вагітність жінок, ми це бачимо у зростанні кількості передчасних пологів. Допомагаємо усіма силами. У нашому центрі також працює психолог, діє школа відповідального материнства. У підвалі ми облаштували усі необхідні умови, щоб приймати пологи та надавати допомогу матері і дитині навіть під час повітряної тривоги чи інших небезпек, – поділився Віктор Овчарук.

Фото 4

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.12.2022 soroka
Популярна американська компанія, яка виробляє меблі, розвиває бізнес на Тернопільщині
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся із керівництвом американської компанії Home Essentials. Home Essentials…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3796.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.