На дорогах Тернопільщини відтепер вантажівки зважуватимуть у русі

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 15.07.2022

На Тернопільщині запрацювали три автоматичні комплекси зважування вантажних автомобілів у русі.

Їх встановили на трьох основних дорогах області. Одна з них – шлях М19, що біля Чорткова, ще дві  – дорога М30 поблизу Бережан та Н18 біля села Комарівка.

Впродовж перших 20 днів роботи автоматичні комплекси зафіксували порушень на понад 10 мільйонів гривень.

Про це розповів начальник Служби автомобільних доріг в області Микола Довгошия.

– Всі комплекси пройшли сертифікацію і працюють. Загальна кількість вантажних автомобілів масою від 12 тонн, які проїхали, складає понад 10 000. З них близько 11% потенційно встановлених порушників. Сума штрафів попередньо становить понад 10 мільйонів гривень, – говорить Микола Довгошия.

Комплекс обладнаний датчиками, зокрема у асфальтобетонному покритті, що вимірюють габарити та вагу вантажівки під час руху, а також камерами для фіксації номерних знаків авто.

– Комплекс автоматично здійснює зважування транспортного засобу, визначення габаритних розмірів, навантаження на кожну вісь автомобіля, а також на кожну сторону по розміщенню колеса. Інформація узагальнюється та надсилається до відповідного органу для накладення електронного підпису й винесення постанови. Після цього власники транспортних засобів отримають постанови із встановленими штрафами для їх сплати, – говорить Микола Довгошия. – Комплекс розміщений на всю ширину дороги, що не дозволяє його об’їхати з будь-якої сторони.

Заступник начальника Тернопільської обласної військової адміністрації Ігор Гайдук каже, комплекси встановили, аби вберегти дороги від руйнування.

– Видано розпорядження голови ТОВА. Ми попередили всі сільськогосподарські підприємства, перевізників та інші суб’єкти підприємницької діяльності, які займаються перевезеннями, щодо недопущення перевищення навантаження на одну вісь у зв’язку з руйнуванням дороги, – каже Ігор Гайдук. – Це дозволить забезпечити  цілісність і попередити руйнування дорожнього покриття. Наші дороги ремонтувалися і будувалися для того, щоб можна було користуватися такими прекрасними шляхами. Коли буде здійснюватися перенавантаження автомобільного транспорту, тоді при температурі повітря +28 ºС  і вище відбуватиметься руйнування дорожнього полотна.

Загалом на українських дорогах встановлено 101 комплекс автоматичного зважування. Вартість одного такого комплексу  орієнтовно 15 мільйонів гривень.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

16.08.2022 soroka
Палатний: «Українська команда» передала для захисників рації та прибори нічного бачення
Волонтерський штаб «Українська команда» відправив на передову рації, прибори нічного бачення та інше спорядження для…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3796.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.