Українські воїни на фронті смакують «Джевелінки» від тернополянок

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 07.07.2022

У Тернополі з перших місяців війни волонтерки готують для воїнів енергетичні батончики.

Солодкі гостинці тернополянки назвали «Джевелінками». Виготовляють їх у дитячому садочку Тернополя №18.

Як почали готувати «Джевелінки», які продукти потрібні для їх створення та скільки батончиків вже поїхали до захисників «Сороці» розповіла авторка ідеї Тетяна Баран.

Дівчина каже, батончики у садочку виготовляють з 28 березня. Над смаколиками для воїнів трудяться 15 волонтерок.

– Гостинці робимо з усіх видів горішків та сухофруктів. Окрім цього, в складі є вівсянка. Її ми перед тим запікаємо, додаємо половину цілої вівсянки у батончики, а ще частину – змелюємо на комбайні. І на останок – мед, – розповідає Тетяна.

Готують «Джевелінки» партіями. Загалом волонтерки приготували та відправили вже більше 1600 батончиків.

– Ми не створюємо їх безперервно, адже потрібен час, щоб зібрати кошти на продукти. Тож назбируємо певну суму, я купую все необхідне і ми готуємо батончики, – говорить дівчина. – Одна партія – приблизно 200-300 батончиків, але їхня кількість залежить від того, скільки інгредієнтів в нас є.

Тетяна розповідає, від воїнів отримують подяки за гостинці і фотографії з «Джевелінками».

– Неодноразово отримували подяки від хлопців. Скидали нам фотографії з батончиками, казали, що це зручно, поживно і ситно, – каже волонтерка. – Чесно кажучи, я й сама на просторах соцмереж випадково знаходила фото з нашими «Джевелінками». Гостинці ми передаємо волонтерам або надсилаємо у міста, тому не знаємо, хто з захисників їх отримає. Коли відкриваю Фейсбук, а там фото з нашими батончиками, то, звісно, ми дуже тішимося такими фотографіями. Щасливі, що наші гостинці доходять до воїнів.

Тетяна Баран каже, зараз збір продуктів та коштів для приготування батончиків сповільнився.

Волонтерки готові й далі готувати для захисників, але їм бракує інгредієнтів.

– Зараз дуже довго йде збір коштів. Люди вже втомилися, я розумію. Однак,  думаю, якщо кожен зміг би долучитися хоч по кілька гривень, ми змогли б приготувати ще партію баточників. Хлопці дуже їм радіють. Вони телефонують, пишуть, що їх це зараз дуже рятує, бо зручно з собою брати в кишеню. Такий батончик на довго зберігає ситість, – говорить дівчина. – Допомогти виготовленню батончиків можна інгредієнтами або коштами. З продуктів ми потребуємо меду, вівсянки, а також будь-яких горішків і сухофруктів.

Усі охочі допомогти можуть принести інгредієнти для енергетичних батончиків до тернопільського садочку дитячого садочку № 18, попередньо обговоривши час з Тетяною Баран.

Допомогти коштами на продукти можна за рахунками: 

5363542010478007 Приватбанк;

5375411407821946 Монобанк.

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

16.08.2022 soroka
Палатний: «Українська команда» передала для захисників рації та прибори нічного бачення
Волонтерський штаб «Українська команда» відправив на передову рації, прибори нічного бачення та інше спорядження для…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3811.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.