Тернополянка Надія Урманець створює патріотичні сумки з особливим змістом (фото)

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 07.07.2022

Тернополянка Надія Урманець від початку війни створює патріотичні сумки.

Пошиттям шоперів займається її мама, а художнє оформлення дівчина здійснює самостійно. У такий спосіб хоче популяризувати українську культуру, а також допомогти ЗСУ, адже зібрані кошти майстриня віддає на потреби українських захисників.

На авторських екосумках Надії Урманець – калина, «коктейлі Молотова», квіти, цитати українських поетів та інші патріотичні мотиви.

Про свою творчість на тканині дівчина розповіла «Сороці».

Каже, ідея започаткувати таку справу з’явилася, коли Надія сиділа в укритті під час повітряної тривоги.

–  Це був початок березня. Напруга наростала, наче грудка в горлі. Було важко зібратися і щось робити. Ідея створювати шопери виникла раптово. Ми сиділи в укритті. Тоді я подумала, наскільки швидко зараз розвивається культура нашої нації. З нею знайомиться весь світ – люди співають «Ой, у лузі…», ходять у вишиванках, слухають українську музику. Хотілося, також бути «в темі», зробити свій вклад у цей важливий процес. Тож я вирішила, що створюватиму патріотичні сумки. Вже наступного ранку ми купили тканину і фарби. Мама взялася шити, а я – малювати, розповіла Надія Урманець.

Художньої освіти дівчина не має, вивчає англійську та німецьку мови у магістратурі. Попри це, з дитинства Надія любить малювати. Цей хист їй передався від батька.

– Мама з татом завжди дозволяли мені творити. У мене дуже швидко змінювалися хобі – то бісер, то малюнки фарбами, то олівцями, то робота зі склом. Було важко зупинитися на чомусь одному. Згодом ці всі захоплення я закинула, а повернулася до малювання на початку війни, поділилася Надія.   

Перша сумка, яку створила дівчина, поїхала в Харків. Це дало їй наснагу продовжувати роботу, адже до цього тернополянка вагалася, чи сподобаються її екосумки клієнтам.

Бестселером серед робіт Надії Урманець є шопер з калиною та рядками «Ой, у лузі червона калина похилилась.

–  З цією піснею усі засинали і прокидалися. Вона стали популярною у кожному куточку світу. Також я малювала на сумках «коктейлі Молотова» із написом: «Один з собою, будь ласка». Більшість клієнтів хочуть чогось яскравого, що буде привертати увагу. Просять зобразити природу, українські символи та нашу культуру. Перед замовленням я узгоджую з людьми, яким має бути шопер. На цьому етапі я дізнаюся дуже багато про замовника, адже його бажання демонструє його внутрішній світ, – зазначила дівчина.

Екосумки Надії Урманець уже популяризують Україну в Польщі, Німеччині, Англії. Днями дівчина отримала замовлення навіть з далекої Індонезії.

Один шопер майстриня створює 2-3 дні. Якщо малюнок кількашаровий, то потрібно більше часу, щоб він висох. Були у Надії й термінові замовлення. Тоді вона створювала екосумку за 5 годин.

Тернополянка каже, процес створення шоперів допомагає їй приглушити тривогу.

– Під час роботи я абстрагуюся від усього. Це мене дуже розслабляє. Є тільки я, тканина і фарба! Малювання допомагає мені знаходити сили і терпіння, щоб йти далі, підсумувала Надія Урманець.  

Авторські сумки Надії витримують вологу. Їх можна прати і навіть ходити з ними під дощем. Фарба дуже якісна, тож кольору малюнок не втратить.  

 

Прокоментувати:

СОЦІУМ

16.08.2022 soroka
Палатний: «Українська команда» передала для захисників рації та прибори нічного бачення
Волонтерський штаб «Українська команда» відправив на передову рації, прибори нічного бачення та інше спорядження для…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3776.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.