Живопис на склі: у тернопільському музеї представили роботи майстрині з Мишкович (фоторепортаж)

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 16.06.2022

Першу персональну виставку робіт майстрині художніх розписів по склу Юлії Сватко сьогодні відкрили у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

У доробку жінки – майже дві сотні скляних картин, віконних рам, ваз, бокалів, графинів.

Юлія Сватко працює спеціалістом відділу молоді, спорту, сім'ї та туризму Великоберезовицької ОТГ. Після народження молодшого сина зацікавилася розписом по склі вітражними фарбами. Сьогодні її роботи прикрашають приватні колекції родичів, друзів, колег, які проживають в Україні та за її межами – Польщі, Греції, Італії, Іспанії, Канаді, США.

Персональна виставка – мрія, яка нарешті здійснилася, каже Юлія Сватко.

– Художнім розписом по склу займаюся з 2016 року. Кожен раз мій доробок поповнюється, бо є натхнення працювати. Скло – матеріал «з характером». Працювати з ним нелегко, треба добряче потрудитися, щоб фарби добре лягли. Бували різні ситуації, інколи щось не виходило, але мене завжди підтримував чоловік. Казав: «не зупиняйся, немає легкого шляху». Сьогодні я дочекалася своєї персональної виставки, про яку мріяла усі ці 5 років, розповіла Юлія Сватко «Сороці».  

Малюнки для робіт жінка бере із своєї уяви, або ж черпає у просторах інтернету. Каже, поєднує одразу декілька технік, аби вироби були оригінальними.

– Останнім часом створюю роботи в українському стилі. Зараз дуже важкі для нашої країни часи, але я намагаюся продовжувати творити. Найкраще, що ми можемо зробити для майбутніх поколінь, це зберігати та примножувати нашу багату українську культуру, наголосила Юлія Сватко.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

04.07.2022 soroka
«Міжнародна спільнота має визнати росію державою-терористом, а путіна – вбивцею № 1 у світі», – Михайло Цимбалюк
Загнаний у глухий кут путін наказує знищувати цивільне населення України. У такий спосіб він хоче…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

VuwU5xVlQYg.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.