«Читали мої історії під час окупації»: книга лікарки з Тернополя допомогла людям пережити жахи війни

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 27.05.2022

Тернопільська лікарка Ольга Сковронська добре відома в місті не лише як медичний фахівець, але й як талановита авторка.

Минулоріч жінка видала свою збірку казок для дорослих «Білий ангел» – зібрання історій, які завжди завершуються добре.

Під час війни авторка вирішила зробити свій внесок у боротьбу з ворогом – частину коштів від продажу книги жінка віддає для ЗСУ.

Детальніше про це Ольга Сковронська розповіла журналістці «Сороки».

– Пишу я з раннього дитинства, але потім обрала шлях лікаря. Навчалася в медичному інституті. Під час навчання видала маленьку збірку, в основному це були поезії, а вже в 2019 році почала писати короткі історії, які назвала казками. Публікувала їх в інстаграмі, але багато читачів запитували, чи планую я видавати їх у форматі книги. Тож з часом я вирішила видати книгу. В 2021 році вона вийшла друком, – розповідає авторка. – Мої історії дещо фантастичні, у них є вигадані фрагменти, але практично у кожній є персонаж, прототипом якого є реальна людина.

Від початку війни історії Ольги Сковронської не раз допомагали своїм читачам не втратити віру в перемогу навіть під час тимчасової окупації.

– Багато людей казали, що моя книга допомогла їм у цей складний час. Люди читають щось позитивне, хороше, відволікаються, тоді їм стає легше на душі. Наприклад, одна жінка взяла її з собою в підвал і читала історії під час повітряних тривог. Вона на той час перебувала під окупацією в Київській області, – говорить тернополянка. – Також мені написала дружина військовослужбовця, який зараз на війні. Розповіла, що після того, як прочитала книгу за 1 день, вона вперше від початку війни змогла заплакати. Читаючи казки, їй стало трохи легше. Таких відгуків було багато, що мене дуже здивувало.

Щоб допомогти воїнам, Ольга Сковронська почала продавати свою книгу, а частину коштів передавати на закупівлю необхідних речей для Збройних сил України.

– У квітні подруга моєї подруги почала збирати гроші на тепловізор для свого чоловіка, який на передовій. Тоді я згадала, що в мене ще є достатня кількість книг, тож вирішила частку суми з кожної книги відраховувати на потреби ЗСУ, – пригадує авторка.

Зараз тернополянка допомагає зібрати кошти, потрібні, щоб купити далекомір.

– Не вся сума зібрана нами, але якась частина докладена до зборів, організованих людьми, яких я знаю і яким довіряю, – говорить жінка. – Спочатку це був тепловізор, потім частково допомогла коштами на закупівлю автомобіля. Нещодавно ми збирали на білизну, футболки для поранених, а зараз – на далекомір.  Ми збираємо гроші на ті потреби, які є актуальними зараз, люди досить активно відгукуються.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

05.12.2022 soroka
Популярна американська компанія, яка виробляє меблі, розвиває бізнес на Тернопільщині
Голова Тернопільської обласної ради Михайло Головко зустрівся із керівництвом американської компанії Home Essentials. Home Essentials…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3791.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.