Версія для друку

«Показники Тернопільщини кращі, ніж загальноукраїнські» – лікар-епідеміолог про ситуацію в області

Опубліковано в Життя краю Автор  soroka 25.11.2021

На Тернопільщині та в Україні загалом зараз спостерігається тенденція щодо зниження захворюваності на COVID-19.

Про це повідомив лікар-епідеміолог обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Паничев.

– Загальне число хворих на сьогодні - 8792 особи. Нагадаю, що минулий тиждень ми завершували на рівні 10 тисяч осіб. Тож поступово кількість хворих зменшується. Крім того, число тих хто одужує, перевищує кількість осіб, які захворіли протягом доби, – зазначає Володимир Паничев. – Станом на вчора померло 7 осіб. Нажаль, зберігається сумна характеристика стосовно вікової структури летальних випадків. Наприклад, вчора серед померлих не було осіб віком молодше 65 років. Знову ж таки, всі – не щеплені.

Лікар-епідеміолог додає, що показники області є нижчими, ніж загальноукраїнські.

– Дуже важливими є темпи зниження захворюваності. В Україні вони складають 20%, на Тернопільщині це – 27% за 46 тиждень. Смертність в Україні склала 11,7 на 100 тис. населення, в області цей показник становить 6,8, зазначає Володимир Паничев.

Крім того Тернопільщина входить в перелік областей, які перевищують загальноукраїнські показники проведення тестувань.

– Кількість тестувань методом ПЛР на 100 тис. населення в Україні за весь період спостереження складає 40 849, в Тернопільській області – 46 686,5. Ми входимо в число небагатьох областей, які перевищують число в 40 тисяч, – додає Володимир Паничев. – Ці обстеження є складовою протиепідемічної діяльності. Вжиті заходи в комплексі з організаційними та лікувально-профілактичними вплинули на те, що в осінньо-зимовий підйом захворюваності наша область одна з двох, які не були віднесені до червоної зони.