Як тернополяни Масницю святкували (фото)

Опубліковано в Життя краю Автор  Мар'яна Креховець 02.03.2020

У суботу, 29 лютого, тернополяни та гості міста мали змогу долучитися до святкування Масниці, яке пройшло на Театральному майдані.

У програмі заходу були старовинні та сучасні забави, серед яких – розкачування тіста та витискання варениць на швидкість, поїдання вареників з руками за спиною. Розважав гостей жіночий ансамбль «Золоті журавки».

За словами організаторів, Масницю у Тернополі святкують вже вдруге.

— Це – наші старовинні традиції, які передавалися з року в рік, але останнім часом їх призабули, тому Масницю в нас не святкували як таку. Але відзначали Колодія де, відповідно, їли налисники, проводжали зиму і зустрічали весну, — розповіла менеджер з адміністративної роботи туристично-інформаційного центру міста Тернополя Ірина Потішна, — Ми хочемо відновити ті автентичні традиції, які колись були популярними, а також, залучити більше дітей, щоб вони все ж таки знали наші звичаї. Хочемо, щоб люди поринули в цю атмосферу.

Завершилося святкування ворожінням на кістках та обрядами проводів Масниці.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

02.10.2023 soroka
Фанера: від виробництва до використання
Фанера - матеріал, який здавалося б звичайним. Однак, якщо заглибитись у його вивчення, стає очевидним,…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3775.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.