Як тернополяни Масницю святкували (фото)

Опубліковано в Життя краю Автор  Мар'яна Креховець 02.03.2020

У суботу, 29 лютого, тернополяни та гості міста мали змогу долучитися до святкування Масниці, яке пройшло на Театральному майдані.

У програмі заходу були старовинні та сучасні забави, серед яких – розкачування тіста та витискання варениць на швидкість, поїдання вареників з руками за спиною. Розважав гостей жіночий ансамбль «Золоті журавки».

За словами організаторів, Масницю у Тернополі святкують вже вдруге.

— Це – наші старовинні традиції, які передавалися з року в рік, але останнім часом їх призабули, тому Масницю в нас не святкували як таку. Але відзначали Колодія де, відповідно, їли налисники, проводжали зиму і зустрічали весну, — розповіла менеджер з адміністративної роботи туристично-інформаційного центру міста Тернополя Ірина Потішна, — Ми хочемо відновити ті автентичні традиції, які колись були популярними, а також, залучити більше дітей, щоб вони все ж таки знали наші звичаї. Хочемо, щоб люди поринули в цю атмосферу.

Завершилося святкування ворожінням на кістках та обрядами проводів Масниці.

Прокоментувати:

СОЦІУМ

27.05.2022 soroka
Михайло Цимбалюк розповів, як змінили умови виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам (відео)
Виплати внутрішньо переміщеним особам, які повернулися додому, призупиняють. Про це розповів народний депутат, перший заступник…

Подорож вихідного дня

15.10.2021 soroka
Монастирок на Тернопільщині притягує і мандрівників, і пересічних людей, і глибоко віруючих
Монастирок – маленьке село в Борщівському районі, розташоване у надзвичайно мальовничій місцевості поблизу Касперівського каньйону.…

Місто в кадрі

DSC_3791.jpg

Наші_контакти

Про_нас

Інформаційно-аналітичний портал «СОРОКА» з 2013 року висвітлює життя Тернополя та області, розповідає актуальні новини, зачіпає проблемні теми та знайомить з цікавими краянами.